Skocz do zawartości

Jak można podkręcić karte graficzną Nvidia GeForce 9400M G?


Recommended Posts

Witam.

Jest trochę zielony w temacie Overlockingu więc liczę na "małą" pomoc ;) .Jestem ciekawy czy da się podkręcić kartę Nvidia GeForce 9400M G z 2008 roku, a jak tak to w jaki sposób. I jakie są do tego potrzebne programy. Sprawdzałem różne (EVGA, MSI Afterburner), ale chodzi mi o trochę większe podkręcenie karty graficznej niż do 540 Mhz procesora i 1066 Mhz RAMu. Jeśli komuś jest to potrzebne do względnej analizy to podaje poniżej resztę parametrów całego komputera. 

ASUS Notebook F50GX Series z 2009 roku (laptop) 

Windows Vista Home Premium SP2 32 bit

Intel® Pentium® Dual CPU T3400 @ 2.17GHz

Nvidia GeForrce 9400M G 

Sterowniki do karty graficznej najnowsze 340.62

Wideo Karta 256 Mb

RAM 2814 Mb

DirectX 11 (przynajmniej tak pisze w ustawieniach DirectX)

Pixel Shader 4.0 i Shader 4.0 

NetFramework 4.2 

Wszystkie najnowsze aktualizacje

Jeśli czegoś jeszcze nie podałem proszę mnie upomnieć. Więc wracając do karty. Jest jakaś możliwość? Liczę, że da się ją podkręcić o jakąś ćwiartkę domyślnego ustawienia karty czyli gdzieś tak około o 200Mhz procesora graficznego i trochę RAMu. Bardzo liczę na pomocne odpowiedzi. Dziękuję i pozdrawiam. 

 

 

EDIT: A i bym zapomniał minimalna temperatura mojego laptopa to 54 stopnie, a maksymalna nawet po prawie całym dniu użytku albo grania to maks 71 stopni. Posiadam program do czyszczenia laptopa Odkurzacz i staram się go czyścić regularnie. Mam podstawkę chłodzącą i zazwyczaj przy graniu (powiedzmy Wiedźmin 2) to laptop albo jego wentylator nie chodzi głośniej niż podstawka chłodząca. A nawet trochę ciszej. Sprawdzałem. I nie jest prawie w ogóle ciepły i już w ogóle gorący. I nie wiem czy ma to znaczenie w tą porę roku gram czasem w uchylonym bąć otwartym oknem. Ogólną średnią jest 59 stopni przy zwykłym użytkowaniu. A ogołną przy, np: instalowaniu albo zbyt dużej ilości programów to 65 stopni. 

Edytowane przez leon199299
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...