Skocz do zawartości

Czy większa ilość pamięci ram zwiększa wydajność zintegrowanej grafiki?


Recommended Posts

Witam!!!

 

Mam pytanie, ponieważ cały czas frustruje mnie pytanie czy większa ilość pamieci ram zwiększa efektywność zintegorwanej grafiki? Głownie chodzi mi o integrę intela Intel HD Graphics, ale z chęcią zapoznam się ze zadaniem innych, którzy maja inne zintegrowane grafiki :) Głównie pytam, dlatego że zastanawiam się czy w ogóle jest sęs inwestować w ram do mojego lapka :) Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

W tej chwili mam 3 Gb ram. Laptopa używam głównie do przeglądania neta, często robię prezentację, używam worda i excela, jak i również od czasu, do czasu składam filmiki koledze na lightworksie :) W gry gram rzadko, ale chciałbym zacząć grywać w CS:GO, jak i również jakieś darmówki typu Smite (niestety czasem się tnie na najnizszych) itp.

Link to post
Share on other sites

Zależy wszystko od konfiguracji, pewnie najbardziej wydajnym rozwiązaniem jest zastosowanie pamięci w trybie dual channel. Ilość ramu też wpływa lekko na plus bo intel przydziela ją sobie dynamicznie. Szybkość ramu z racji problematycznych ustawień, czasem ich braku ma mniejsze znaczenie dla laptopa.

 

Tutaj ciekawe obserwacje : http://www.itsjustwhatever.com/2012/07/17/why-you-want-dual-channel-memory-for-your-hd4000-integrated-graphics/- dla intel hd4000

 

Przed chwilą sprawdziłem grywalność cs go na i5 450m - porażka niestety

Edytowane przez mklabs
Link to post
Share on other sites

Tak, wiem moja ortografia czasami razi :D wracając do tematu, przeglądając testy jest wzrost wydajności ;) nawet i duży :) z tego co widziałem moje ramy mają prędkość 800 mhz jak się nie mylę więc pasuje kupić nowe z większą szybkością ;) co do testu to na jakich ustawieniach? Bo ja mam zamiar grać na najniższych w najniższej rozdzielczości :)

Link to post
Share on other sites

Autorze, jak masz system 32 bitowy to obsłuży max. 4Gb pamięci....

 

Pamiętaj że klucz pasuje do 32 i 64 bitowych wersji ;)

 

 

No m.in. Pod tą grę ;)chciałbym też żeby przy pracy na lightworksie czy normalnej pracy programy nie przycinaly itp.

 

 

To już kwestia czystości samego systemu i wydajności dysku

 

 

W tej chwili mam 3 Gb ram.

 

Czyli masz 2+1, możesz śmiało poszukać jakiejś kości na Allegro lub OLX - pomoże to tylko trochę ale zawsze to coś na plus a samo 2GB to grosze w tej chwili

http://nieidealny.pl/?p=55

 

http://www.dobreprogramy.pl/Razer-Game-Booster,Program,Windows,26748.html

- jeszcze takie coś zastosować możesz 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś używalem tego gameboostera i jakoś znacząco nie podniósł wydajności komputera ;) kości jakiś poszukam może znajdę coś w okolicy to na przesyłce zaoszczędze :)

Edit:Jeszcze mam jedno pytanie, czemu jeżeli moje pamięci w lsptopie mają częstotliwość 1060 to hwinfo64 pokazuje ze.max.mogą.pracować z częstotliwościa 533?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...