Skocz do zawartości

Komputer-gry-rozdzielczosc 4K


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry na wszystkich suwaczkach przy rozdzielczosci UHD, sluchanie muzyki, ogladanie filmow

  • Maksymalna kwota : Wydam tyle ile potrzeba, zeby wszystko dobrze chodzilo i mnie nie zawiodlo.

Których części potrzebuję : Wszystkich oprócz monitora.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Pewnie, ze tak.

Rozdzielczość mojego monitora i model: 4K UHD Acer Predator XB280 HKbprz G Sync

Specjalne wymagania : Wydajnosc! Nie chce, zeby cos sie zacinalo.

Jak jeszcze mozna prosic to elegancka obudowa, jakby byla wyciszona to jeszcze lepiej; Nie chce zadnych obudow typu cyborgi itp.

Nie potrzebuje HDD, sam SSD wystarczy.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -

Własna propozycja zestawu : -

Inne : -

Link to post
Share on other sites

OFFTOP: Chcąc komputer "nie z tej ziemi"  i mając do wydania lekką ręką 30tys zł, to raczej nie szukał bym na forum. Tylko korzystał z sklepu renomowanego sklepu komputerowego (Np. Komputronik). Ponieważ taka osoba nie pozwala sobie czekać, tylko załatwią takie rzeczy "od ręki".
Sorry, ale śmierdzi mi trollem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

4 karty graficzne? serio? wzrost wydajności prawie 0, a niektórych tytułach pewnie żaden, a nawet może spowodować spadek. Na początek wziąłbym SLI z dobrym chłodzeniem, podkręcić i cieszyć się 4k. Jak w przyszłym roku wyjdą karty z większą ilością pamięci to się wymieni. RAM kart graficznych jak jest więcej niż 1 się nie sumuje, więc na tekstury przy 4 kartach nadal jest tylko 4GB, będą się dublować i może to spowodować spadek wydajności.

Polecam autorowi tematu zapoznać się z tym wątkiem:http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-295x2-crossfire-performance,3808.html

Jest tam test 2 podwójnych kart, w niektórych grach nie ma znaczenia czy są 2 czy 4, a przy cenie 980 wolałbym już te podwójne radeony. 

Edytowane przez Jhiuk
Link to post
Share on other sites

Przepraszam z góry, że dopiero teraz odpisuje, ale byłem w pracy.

Więc:

 

Chcesz grać na jednym monitorze 4K czy na 3x Fullhd??

Napisałem, jaki monitor posiadam -> jeden monitor 4K

 

OFFTOP: Chcąc komputer "nie z tej ziemi"  i mając do wydania lekką ręką 30tys zł, to raczej nie szukał bym na forum. Tylko korzystał z sklepu renomowanego sklepu komputerowego (Np. Komputronik). Ponieważ taka osoba nie pozwala sobie czekać, tylko załatwią takie rzeczy "od ręki".
Sorry, ale śmierdzi mi trollem.

Teraz żeby zejść na tę ziemie to trzeba mieć rozsądek. Innymi słowy, z jakiego względu miałbym pójść do komputronika i poprosić o złożenie komputera, skoro mogę zamówić i sam go złożyć?

Powiem ci coś, chłopcze: Mężczyzna musi postawić dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo. -> Mam nadzieję, że zrozumiałeś mój przekaz.

 

na czym masz zamiar słuchać muzyki ?

Drogi ekspercie, muzyki mam zamiar słuchać na HiFiMan HE-560.

 

Czy mógłbym teraz poprosić o pomoc? Przepraszam z góry, jeżeli kogoś uraziłem cytując posty i odpowiadając na nie agresywnie.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

MSI Z97 Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/

bequiet! Dark Rock 3 Pro

Plextor M6S 256GB SATA3 (520/420MB/s)

Fractal Design Define R5 USB 3.0 Titanium

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 red

Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modular http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Fractal Design Silent Series R2 120mm

MSI GeForce GTX 980 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1291/7010) x2

 

Dostajesz najmocniejszą odblokowaną i7 pod LGA 1150, płytę główną z mocną i chłodzoną sekcją zasilania, wydajne chłodzenie na procesor, dysk SSD nie wiem czy 256GB ci wystarczy czy nie zawsze można zmienić na 512GB, wysoko takowany ram, wyciszaną obudowę do tego jeśli chcesz możesz sobie dorzucić aż 7 wentylatorów, modularny zasilacz z certyfikatem gold, GTX980 mało opłacalny w porównaniu do GTX970 ale w takim budżecie można sobie troszkę pozwolić na rozrzutność.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

MSI Z97 Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/

bequiet! Dark Rock 3 Pro

Plextor M6S 256GB SATA3 (520/420MB/s)

Fractal Design Define R5 USB 3.0 Titanium

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 red

Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modular http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Fractal Design Silent Series R2 120mm

MSI GeForce GTX 980 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1291/7010) x2

 

Dostajesz najmocniejszą odblokowaną i7 pod LGA 1150, płytę główną z mocną i chłodzoną sekcją zasilania, wydajne chłodzenie na procesor, dysk SSD nie wiem czy 256GB ci wystarczy czy nie zawsze można zmienić na 512GB, wysoko takowany ram, wyciszaną obudowę do tego jeśli chcesz możesz sobie dorzucić aż 7 wentylatorów, modularny zasilacz z certyfikatem gold, GTX980 mało opłacalny w porównaniu do GTX970 ale w takim budżecie można sobie troszkę pozwolić na rozrzutność.

Dziękuje za Twoją propozycje, wygląda wszystko super.

Tylko jedna rzecz mnie zastanawia, a dokładniej czy nie lepiej byłoby wybrać zasilacz z certyfikatem platinum? przepraszam za taką błahostkę.

Link to post
Share on other sites
HiFiMan HE-560.

złożyłeś sporo warty zestaw, więc na audio chyba nie będziesz oszczędzał ? Akurat te słuchawki są bardzo wymagające to i też trzeba im dać odpowiednie warunki, aby zagrały na co je stać, czyli odpowiedni DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Z Opisu wynika, że to dość jasne słuchawki i należałoby tutaj uzyskać synergię ale mogę już wstępnie zaproponować Matrix Quattro DAC oraz wzmacniacz Matrix Quattro AMP. Na pewno jest to sprzęt wysokiej klasy i na pewno warty zakupienia, choć radzę ci zapoznać się z ich brzmieniem.Również polecam zakupienie odpowiednich kabli do HE560, by je podłączyć pod zbalansowane wyjście słuchawkowe w wzmacniaczu.  

 

warto też zapytać czego słuchasz ? w audio to nie jest tak, że sobie kupujesz słuchawki ,układ i heja, to jest dość złożona sprawa w której trzeba uwzględnić kilka czynników.

 

 

jeśli będę mieć jakieś propozycję to dopiszę.Teraz to już trochę późna pora.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

złożyłeś sporo warty zestaw, więc na audio chyba nie będziesz oszczędzał ? Akurat te słuchawki są bardzo wymagające to i też trzeba im dać odpowiednie warunki, aby zagrały na co je stać, czyli odpowiedni DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Z Opisu wynika, że to dość jasne słuchawki i należałoby tutaj uzyskać synergię ale mogę już wstępnie zaproponować Matrix Quattro DAC oraz wzmacniacz Matrix Quattro AMP. Na pewno jest to sprzęt wysokiej klasy i na pewno warty zakupienia, choć radzę ci zapoznać się z ich brzmieniem.Również polecam zakupienie odpowiednich kabli do HE560, by je podłączyć pod zbalansowane wyjście słuchawkowe w wzmacniaczu.  

 

warto też zapytać czego słuchasz ? w audio to nie jest tak, że sobie kupujesz słuchawki ,układ i heja, to jest dość złożona sprawa w której trzeba uwzględnić kilka czynników.

 

 

jeśli będę mieć jakieś propozycję to dopiszę.Teraz to już trochę późna pora.

Zadałeś interesujące pytanie, otóż słucham muzyki typu trance np. Armin van Buuren - mirage, Dash Berlin - Janeiro.

Od czasu do czasu coś bardziej klasycznego The Tenors - Lead with you cały album, Twilight i titanic (wersja piano-instrum), Hans Zimmer oraz  power metal/ metal symfoniczny przykłady: Sonata Artica - Shy, Fullmoon, Broken, Tallulah; Avantasia - Cry just a little, in my defence, the seven angels, what kind of love, anywhere; Nightwish - white night fantasy, the islander, while your lips.

 

EDIT:

Tak patrzę na ceny i zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby przy tej kwocie zainwestować w lga 2011-3?

Dopłata duża by nie była. Przykładowo:

MSI X99S SLI PLUS

Intel i7 5820K

BQ! Dark Rock Pro 3

4x4 G.Skill Value 2133 CL 15

Evga GTX 980 Supercloked acx 2.0 x2

SSD Plextor M6S 512GB

Corsair RM850

Fractal Design R5 Titanium

Edytowane przez Hektor24
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...