Skocz do zawartości

GTX 680 Wysoka Temperatura!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CoreDuo,

Recommended Posts

Witam drodzy użytkownicy forum! Mam pewien problem z temperaturą mojej karty graficznej :/ niedawno sprzedałem GTX 660 i zakupiłem dwa dni temu używanego Geforca GTX 680 Gainward Phantom II (z dwoma wentylatorami) i kiedy karta doszła do mnie, zacząłem ją sprawdzać i testować programem OCCT....po 5 minutach testowania już osiągała 96 stopni. Pasta w niej była wymieniana, niedawno ją otrzymałem i nie wiem w czym tkwi problem :/ moje podzespoły i zasilacz taki jak w sygnaturze :/ poprzednio miałem GTX 460 i nie było z nią problemów, po 460-tce miałem GTX 660 tam temperatura była 83 stopnie. Proszę o pomoc, chodzi tu o sporą wydaną kasę a mam miesiąc gwarancji! :/

EDIT: Budę mam zawsze otwartą a pod kartą graficzną z kilka centymetrów przerwy i dzwiękówka Creativ 2005 rocznik

W spoczynku 34 stopnie ma karta

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
Pasta w niej była wymieniana

 

Skoro chłodzenie bylo zdejmowane, to może go poprzedni właściciel nie dokręcił, albo jest nierówno zamontowane. Ja bym jeszcze raz przełożył i przy okazji wymienił ponownie pastę termo i pady.

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli było coś przy niej grzebane to pewnie poprzedni użytkownik coś schrzanił. Pytanie tylko po co poprzedni właściciel pchał łapy do chłodzenia? Może już wcześniej było coś nie tak bo jeżeli zmieniał tylko dla samej zmiany pasty to niepotrzebnie to robił.

 

Ja bym oddał tą kartę w cholerę. Bo jeżeli jeszcze ty zaczniesz przy niej kombinować i coś nie wyjdzie to pewnie pożegnasz się z gwarancją sprzedającego i będziesz miał problem na głowie. Do 800zyla można coś równie wydajnego jak 680tka znaleźć.

 

A co do Twojego zasilacza to jest on do odstrzału.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

niepotrzebnie to robił.

 

A to niby dlaczego? Jakość stosowanych past przez producentów często zostawia wiele do życzenia. Wysychają i tracą swoje właściwości. Nie raz miałem do czynienia z białym glutem, który miał konsystencję "gipsu".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie było zdejmowane przeze mnie ponieważ dzwoniłem do właściciela tej karty i on wytłumaczył mi że może pasta jest do kitu i trzeba wymienić...więc wymieniłem ale jego o tym nie informowałem że Ja wymieniałem pastę...jak Ja zdejmowałem chłodzenie to wszystko było w należytym porządku, tzn nie widziałem żeby coś on źle zmontował. zaraz wam pokarzę jak budę mam rozmieszczoną

 

Edit: Panowie ? może być tak że przez słaby zasilacz karta się grzeje ?? ale tylko przy obciążeniu ? bo w spoczynku jest 33 stopnie nawet :/

 

http://images67.fotosik.pl/548/91a1afe0e6bdd752med.jpg

http://images68.fotosik.pl/546/dae0ed5769e1c775med.jpg

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

ale syf!

odkurzałem komputer 2 tygodnie temu :) (tzn nie funkcja zasysania tylko dmuchawy! :) ) i nie jest tak zakurzony jak mogło by się wydawać.

Przed chwilą wyciągnąłem kartę z obudowy popatrzyłem czy wszystko ok, nawet nie ruszając śrubokręta i włożyłem z powrotem i nagle max 83 stopnie już jest :/ nie wiem o co kaman :/

 

A co do Twojego zasilacza to jest on do odstrzału.

 

a co do zasilacza sam tak rozmyślałem :/ czy to nie jego wina :/

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

Hmmm sam nie wiem co robić :/ może pierw zasil wymienić i zerknąć co i jak ? :/ czy jednak uprzeć się na zwrot karty?? :/ Na allegro zamawiałem od kolesia któremu pochodziła z rok czasu a później leżała 3 miechy nie ruszana w szafie :/ tak twierdził....

http://allegro.pl/karta-gainward-gtx-680-770-phantom-ii-gwarancja-i4983118186.html

Edit: Kto może :/ niech jeszcze daje jakieś rady :/ ponieważ naprawdę nie wiem co dalej postąpić :/

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

83*C to już dobra temperatura.

Możesz próbować jeszcze ją zbijać, ale przy takiej obudowie nie można liczyć na wiele. No i zasilacz...

No TERAZ! jest 83 stopnie, a niedawno zanim kolega wyżej dał mi radę obejrzenia tej karty, a dosłownie wyciągnąłem Ją z obudowy, obejrzałem i włożyłem z powrotem i nagle temperatura jest okej! :/  a było 96 stopnie....trochę dziwne!

Ale masz racje co do zasilacza! :/ też mi się zdaje że trzeba wymiankę zrobić :/

To co ? robimy Panowie ? Pierw zasilacz czy odsyłka karty graficznej? :/ dawać rep kto za lub komentarz :/

jakbym wymieniał to albo na tej samej firmy NeoTec tylko że nie model Magnus 600W a Bulk 600W >> http://proline.pl/?p=NTC+MAGNUS+GX-600W

albo ten >> http://proline.pl/?p=RSB+GP+GAP-656+V2

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale masz racje co do zasilacza! :/ też mi się zdaje że trzeba wymiankę zrobić :/

 

Zasilacz jest do wymiany ze względu na jego właściwości elektryczne, a nie przegrzewanie się karty.

 

Ten model jest bardzo udany:

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

83 st. jest temperaturą akceptowalną. Zrobisz porządek z kablami i powinno byc OK.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jakaś budka do tego by się przydała, ale to już chyba po za budżet.

I jeszcze z ciekawości, bo nie widzę oznaczeń. Wentylatory masz dobrze zamontowane na chłodzeniu proca ?

Oba nie dmuchają na cooler ?

 

Zdarzyło się raz, że ktoś tak miał, więc wolę się upewnić.

Edytowane przez Prophet41
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

34 stopnie w spoczynku, a 96/83 w stresie to ogromna różnica. Jesteś pewien, że wentylatory przyspieszają? Nie masz czasem ustawionej własnej krzywej określającej zależność między temperaturą a prędkością obrotową wentylatorów z poprzedniej karty? Spróbuj na test ustawić jej sztywno 70% maksymalnej prędkości obrotowej i podziel się wynikami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

34 stopnie w spoczynku, a 96/83 w stresie to ogromna różnica. Jesteś pewien, że wentylatory przyspieszają? Nie masz czasem ustawionej własnej krzywej określającej zależność między temperaturą a prędkością obrotową wentylatorów z poprzedniej karty? Spróbuj na test ustawić jej sztywno 70% maksymalnej prędkości obrotowej i podziel się wynikami. 

Ok ale gdzie to mam ustawić ?? tą maksymalną prędkość bo nie wiem gdzie ustawia się takie rzeczy jeżeli chodzi o prędkość wiatków od karty

 

Jeszcze jakaś budka do tego by się przydała, ale to już chyba po za budżet.

I jeszcze z ciekawości, bo nie widzę oznaczeń. Wentylatory masz dobrze zamontowane na chłodzeniu proca ?

Oba nie dmuchają na cooler ?

 

Zdarzyło się raz, że ktoś tak miał, więc wolę się upewnić.

 

Zaraz sprawdzę jak chodzą wentylatory w budzie

 

EDIT: Panowie! A ten zasilacz ?? http://proline.pl/?p=AER+VP-550+550Wbo mam go akurat tutaj na miejscu, nawet dopłacę do niego...co sądzicie ??

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

Ok ale gdzie to mam ustawić ?? tą maksymalną prędkość bo nie wiem gdzie ustawia się takie rzeczy jeżeli chodzi o prędkość wiatków od karty

 

 

Zaraz sprawdzę jak chodzą wentylatory w budzie

użyj MSI afterburner tam jest zakładka wentylator zaznacz ppaszkiem by przy np 70 stopni wentylatory były na sztywno na 70 % i zobacz czy mocno zbije temperature 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie jest tak mało jak Ci się wydaje. Jaki spadek przy obciążeniu? 

ale tak ma chodzić na stałe ?? przy 50% ?? ten wentylator ?

Nie no sory na zły wykres patrze, bo everest pokazuje 30 stopni a w MSI afterburn jest 16 stopni :D

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...