Skocz do zawartości

Głośniki Edifier R1600TIII


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu całkiem nowych głośniczków 2.0 Edifier R1600TIII.

Dlaczego Edifier R1600TIII? Szukałem konkurencyjnych głośników, które nie wyglądają jak plastikowe, świecące się jak psu jaja kolumny, ale również świetnie grają. Na myśl od razu przyszły mi Microlaby Solo6C niestety, odpadają głównie z jednego powodu - gabarytu. Są one po prostu zbyt duże, a ja szukam głośników które można by postawić obok monitora, i po których odpaleniu dźwięk nie będzie się pokrywał. Dodatkową przyczyną mogłaby być również zbyt słaba karta dźwiękowa dla nich jaką jest Sound Blaster Audigy II ZS Gold SB0350, którą na tą chwilę posiadam.

Tak więc zostałem przy R1600III, i teraz kilka pytań do was:

 

1. Potrzebuję głośników do gier, ale z przewagą odsłuchu muzyki (stosunek 30-70%), jak Edifiry spiszą się w tej roli ?

2. Jak wygląda sprawa z trwałością tych głośników, czy kupując je, nie będę musiał się obawiać że za miesiąc mi wysiądą ?

3. Czy warto kupić do nich przedłużoną gwarancję np. o rok ?

4. Czy moja karta dźwiękowa (Audigy 2 ZS) poradzi sobie z nimi ?

5. Czy jest jeszcze jakiś zestaw 2.0 (ostatecznie 2.1), nad którym warto byłoby się zastanowić, oczywiście do tych 400zł ?

 

Nie jestem jakoś strasznie wymagającym audiofilem, najlepsze do tej pory głośniki które miałem  to Creative Gigaworks T40 II, które są już 3 miesiąc w naprawie, ale muszę przyznać że dźwięk z nich był dla mnie naprawdę fantastyczny. Praktycznie co razno wstawałem to miałem ochotę od razu włączyć nutkę i posłuchać jej na Gigaworks'ach... Czy w wypadku Edifierów będzie podobnie ?

Za okazaną pomoc oczywiście + 

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites

1. Jeśli chodzi o muzykę to jest naprawdę w porządku. Wyczytałem wszystkie recenzje i opinie z internetu i je kupiłem. Basu nie ma dużo ale jak na 2.0 jest go całkiem sporo. Edifier były też porównywane  z Twoimi gigaworks w recenzji na benchmarku i według recenzenta bas w r1600tiii był dużo lepszej jakości. Sam nie wiem bo nie miałem gigaworks. Po logitech x-530 porzuciłem myślenie o pierdzitechac i creativach.


2. http://en.gecid.com/mmedia/Edifier_R1600TIII_2.0_Speaker_System_review_and_testing/- tutaj masz recenzje z demontażem na części pierwsze. Płyta mdf wysokiej jakości i ogólnie wszystko wydaje się bardzo dobrze spasowane.


3. Powiem tak. Ostatecznie tego nie zrobiłem ale jeśli myślisz żeby je kiedyś odsprzedać to możesz to rozważyć. Ostatnio widziałem jak 2 letnie r1600tiii bez gwarancji poszły za 300 zł + kw. czyli po 2 latach, spadek wartości 25%. Podejrzewam że modecom czy genius byłoby trudno sprzedać bez gwarancji po 2 latach eksploatacji. 


4. Mam je podłączone pod xonara DG i grają całkiem fajnie. Wydaję mi się że góra jest czasem troche uszczypliwa ale to chyba charakter mojej karty dźwiękowej(jest to zauważalne w plikach słabszej jakości np youtube, we flac tego zbytnio nie zauważyłem). Ta uszczypliwość to nic np z Superlux hd 681. Podłączone pod telewizor też grają całkiem ładnie, może troche mniej szczegółowo ale nie wydają się być zbyt wymagające co do źródła więc  2ZS na pewno je napędzi w zadowalający sposób.


5. Oprócz Geniusów i modecomów to raczej nie ale one są dużo gorszej jakości jeśli chodzi o wykonanie .


Edytowane przez Ozored
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Ozored 

Świetna odpowiedź, na taki komentarz właśnie czekałem.

Chciałbym tylko króciutko tutaj nadmienić głośniki logitech x-530 - czy miałeś z nimi problemy jeśli chodzi o sprawność ?

Mój kuzyn je miał i praktycznie co miesiąc musiał odsyłać na gwarancję, z racji tego że coś się przypalało (nie jestem pewien, aczkolwiek chyba tego kleju było tam (subwoofer) nawalone zbyt dużo i się stapiał przy zwarciu).

Co do punktu 1. w Creative'ach urzekł mnie wygląd tych kolumn, bez maskownicy oczywiście. I to mnie właśnie zwiodło, bo po 2 tyg od zakupu, przyjechał siostrzeniec i powciskał mi wszystkie kopułki, a następnego dnia rano spalił się cały układ TDI...

Co do basu i tak na zbyt dużą dawkę nie mogę sobie pozwolić ze względu na położenie PC'ta, i dlatego też wybrałem zestaw 2.0 zamiast 2.1 .

Za odp oczywiście + ;)

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites

x-530 działały dobrze , nadal są sprawne ale jakością dźwięku nie zachwycają. Są przebasowione plus działają jako radio i odbierają jakieś ruskie kanały... Więc generalnie ekranowanie jest znikome jeśłi w ogóle jest. A kable są też średniej jakości, kabel RCA złamał mi się w subie i okazało się że to jest obwódka z metalu z jakimś białym wypełnieniem. Fajna zabawka do ustawienia na 5.1 Do filmów się nawet sprawdza, do gier można to też w miare dobrze ustawić ale do muzyki bym tego nie polecił. Jakość dźwięku delikatnie lepsza od mojego telewizora Bravia kdl-32ex500. Tylko przy przełączaniu między głośnikami a telewizorem słychać że x-530 mają multum basu, nawet z subem na minimum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...