Skocz do zawartości

Karta Graficzna nie daje obrazu


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z Grafiką. Aktualnie to MSI 560TI TwinFrozr

W komputerze A działa i nie robi problemów przynajmniej na to wygląda

W komputerze B (nowym) nie podaje obrazu na ekran.

 

Komp A to 2600K, Asrock z67 Pro3 gen3, XFX550W

Komp B to 5820K, MSI X99s Sli, Thermaltake 630W

 

Wygląda to tak jakby karta znajdowała się w trybie i-mode (chyba nie pamietam jak sie to nazywa) lucid virtu to znaczy tak jakby oczekiwała ze monitor będzie podpięty do integry w płycie głównej.

 

Ale mogę się mylić. powiedzcie jak to zdiagnozować i czego szukać żeby określić co jest powodem takiego stanu rzeczy. a moze karta padła całkiem i tylko udaje ze pracuje.

 

Proszę o sugestie i porady.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś w innym slocie pcie? Bios płyty najnowszy? Może w bios zmień gen3 na gen2 lub inne.

 

Edit: Nie masz integry, więc sprawdź w innym slocie. Jeśli to nie pomoże to musisz załatwić inną kartę w celu zmian w BIOS lub/i jego aktualizacji.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

no właśnie nie do konca bo w kompie z ktorym ja zakupiłem nadal dziala. Ale tam obraz idzie z integry a grafika włącza sie kiedy jej taka potrzeba.

wyglada to tak jakby bios grafiki został ustawiony na stanby a raczej tryb nasłuchiwania

Link to post
Share on other sites

Dziś wieczorem siądę do zabawy bo nie miałem czasu zobaczymy co z tego będzie..


Dziś wieczorem siądę do zabawy bo nie miałem czasu zobaczymy co z tego będzie..

 

Sorry za podwójny post.. ale udało mi się ustalić kilka faktów:

 

1. Komputer X99 nie toleruje żadnej karty graficznej (sprawdzałem na 2x560TI, 9800GT

    (objaw jest taki że choć wszystko wydaje się działać ok to ekran nie startuje)

2. Jedna z 560TI ma jakiś problem egzystencjalny. To znaczy działa dopiero po 3 włączeniach i wyłączeniach komputera.

     za pierwszym razem chłodzenie chodzi na 100%

     za drugim razem chłodzenie działa poprawnie ale nie ma obrazu 

     za trzecim razem po 5 sec monitor zaczyna wyświetlać na ekranie obraz. 

3. Resetowaniem, przekładanie kart do innych PCI nie daje rezultatu

4. Podobnie resetowanie bios 

 

Pytanie pierwsze jak zmienić ustawienia aby to ruszyć? co jest potrzebne? a może płyta główna jest uszkodzona

Link to post
Share on other sites

Co to za karty? Może jakieś uwalone, ze śmietnika, skoro nie działają albo startują za 3 razem.

Najpierw piszesz o gtx560 który działa w starszym kompie

Potem, żew tym starszym komputerze działa ale monitor podłączony jest do zintegrowanej.

Teraz nagle 3 karty graficzne, niewiadomego pochodzenia....

 

Zrób tak:

 

Pożycz od kolegi sprawną kartę graficzną, podłącz ją do swojego komputera i zobacz czy działa, jak działa to raczej z płytą wszystko ok, jak nie działa to stawiam na płytę lub ewentualnie zasilacz.

 

Poza tym

Sprawdź w/w karty w innym komputerze i napisz co z nimi.

 

ps. Po to kupiłeś płytę na LGA2011 i 6 rdzeniową i7 żeby wsadzić tam taką padlinę jak gtx560?? To jak koła 12" od malucha przy Ferrari.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Co to za karty? Może jakieś uwalone, ze śmietnika, skoro nie działają albo startują za 3 razem.

Najpierw piszesz o gtx560 który działa w starszym kompie

Potem, żew tym starszym komputerze działa ale monitor podłączony jest do zintegrowanej.

Teraz nagle 3 karty graficzne, niewiadomego pochodzenia....

 

Zrób tak:

 

Pożycz od kolegi sprawną kartę graficzną, podłącz ją do swojego komputera i zobacz czy działa, jak działa to raczej z płytą wszystko ok, jak nie działa to stawiam na płytę lub ewentualnie zasilacz.

 

Poza tym

Sprawdź w/w karty w innym komputerze i napisz co z nimi.

 

ps. Po to kupiłeś płytę na LGA2011 i 6 rdzeniową i7 żeby wsadzić tam taką padlinę jak gtx560?? To jak koła 12" od malucha przy Ferrari.

 

Karty Grafiki nie są uwalone bo do tej pory działały i nie sprawiały problemów. 

 

mam w tej chwili do dyspozycji:

9800GT - sprawna (stary strucel ale działa)

560TI - sprawna dokładnie taka sama jak ta niżej.. kupiona w odstępie 2 tygodni

560TI - uruchamia się za trzecim razem (wygrywał ktoś kiedyś nowy bios do takiej karty? mam wrażenie że coś jest nie tak z oprogramowaniem na karcie)

 

Żadna z nich nie wyświetla obrazu na nowym komputerze, 

Ponadto płyta nie daje znaku że nie ma karty grafiki...

 

Po całonocnym dłubaniu mam spory mętlik w głowie.. Bo wychodzi na to że winna jest płyta główna.

Ale muszę jeszcze sprawdzić czy czasem ram nie robi jakiegoś konfliktu bo mam jeszcze ciche podejrzenia że to on coś tu miesza

 

PS. nigdzie nie wspominałem o gtx560... a karta nie jest mi potrzebna.. wolałem kupić 24GB ram niż kartę grafiki której nie będę używał

 

Wygląda to tak

http://zapodaj.net/3a7943785ee1a.jpg.html

Edytowane przez tanakov
Link to post
Share on other sites

Jedna kość RAM była uwalona... po wyjęciu wszystko wróciło do normy.. i komputer zaczął reagować i sygnalizować błędy

 

Pozostaje pytanie czy da się wgrać/zresetować oprogramowanie w karcie graficznej... 

ten jeden Geforce N560GTX-448 TWIN FROZR III POWER EDITION/OC ma wyraźnie jakiś problem...

Działa uruchamia się i pracuje ale od czasu do czasu przy włączaniu płyta sygnalizuje błąd karty 

Link to post
Share on other sites

Spróbuj zamienić ram. Włóż ten który wydaje się uszkodzony w miejsce tego sprawnego. Może płyta wariuje.

 

Próbowałem wyjąłem wszystkie i po kolei wkładałem w pierwszy slot 2 działały 1 nie.. 

Więc chyba nie ma co więcej próbować, trzeba reklamować niech wymienią na nowy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...