Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam dosyć nietypowy problem z kartą graficzną MSI GTX 780. Sytuacja wygląda następująco:

 

Podczas przeglądania internetu nagle zniknął mi obraz, monitor pisał mi "brak sygnału", ale komputer nadal pracował. Zresetowałem go więc, ale obraz cały czas mi się nie wyświetlał. Wtedy odpiąłem kabel HDMI od karty graficznej, podłączyłem go do zintegrowanej karty i obraz wrócił. Sprawdziłem czy Windows lub BIOS widzą mojego GTX'a, jednak żadne z nich go nie wykrywało. Stwierdziłem, że być może był on źle podpięty (chociaż wcześniej dział), więc wyjąłem go, po czym znowu włożyłem jednak nic to nie dało. Sama karta, jak zauważyłem, wyglądała na działającą, ze względu na obracające się wiatraki. Nie sądzę żeby to była wina zasilacza, gdyż mój zasilacz to be quiet dark power pro 10 750W, a wcześniej nawet przy wymagających grach wszystko świetnie działało. Oczywiście zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, zresetowałem CMOS i naprawdę już odchodzę od zmysłów, co może być problemem i co mógłbym jeszcze zrobić. Oczywiście wykluczyłem możliwość spalenia karty, gdyż stało się to podczas korzystania z Internetu (temperatura karty była wtedy max. koło 40 stopni Celsjusza).

 

Dodam, że komputer mam od ponad pół roku i co prawda już mi się to raz zdarzyło, ale po dwóch, trzech resetach kompa "samo się naprawiło".

 

Poniżej podaję specyfikację sprzętu:

Płyta główna: MSI Z87-GD65 gaming

Karta Graficzna: MSI GTX 780 oc edition

Zasilacz: be quiet dark power pro 10 750W

RAM: Patriot Viper 3 16GB (2 x 8GB) DDR3 1600MHz

Procesor: Intel Core i7 4770k 3.5 GHz 

Dysk SSD: Samsung EVO MZ-7TE250BW

Dysk HDD: jakiś dysk 1TB (chyba nie powinien mieć związku z problemem)

 

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje rozwiązania problemu :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie tak podczas przeglądania neta padła moja karta graficzna (HD7770). Siedzę sobie w internecie i zawiecha i dziwne znaczki na ekranie, zrobiłem reset i już obraz się nie pojawił. Zobacz sobie tą kartę na innym kompie. Kiedyś robili bardziej niezawodne karty a dziś padają jak muchy.

Link to post
Share on other sites

Właśnie tak podczas przeglądania neta padła moja karta graficzna (HD7770). Siedzę sobie w internecie i zawiecha i dziwne znaczki na ekranie, zrobiłem reset i już obraz się nie pojawił. Zobacz sobie tą kartę na innym kompie. Kiedyś robili bardziej niezawodne karty a dziś padają jak muchy.

Przynajmniej dają 2-letnia gwarancje. Ale no cóż....złośliwość rzeczy martwych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...