Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Bios nie widzi karty graficznej MSI GTX 780

Bios nie widzi karty graficzn MSI GTX 780 Problem z kartą graficzną

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrRaaav

MrRaaav
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 14:32

Witam,

mam dosyć nietypowy problem z kartą graficzną MSI GTX 780. Sytuacja wygląda następująco:

Podczas przeglądania internetu nagle zniknął mi obraz, monitor pisał mi "brak sygnału", ale komputer nadal pracował. Zresetowałem go więc, ale obraz cały czas mi się nie wyświetlał. Wtedy odpiąłem kabel HDMI od karty graficznej, podłączyłem go do zintegrowanej karty i obraz wrócił. Sprawdziłem czy Windows lub BIOS widzą mojego GTX'a, jednak żadne z nich go nie wykrywało. Stwierdziłem, że być może był on źle podpięty (chociaż wcześniej dział), więc wyjąłem go, po czym znowu włożyłem jednak nic to nie dało. Sama karta, jak zauważyłem, wyglądała na działającą, ze względu na obracające się wiatraki. Nie sądzę żeby to była wina zasilacza, gdyż mój zasilacz to be quiet dark power pro 10 750W, a wcześniej nawet przy wymagających grach wszystko świetnie działało. Oczywiście zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, zresetowałem CMOS i naprawdę już odchodzę od zmysłów, co może być problemem i co mógłbym jeszcze zrobić. Oczywiście wykluczyłem możliwość spalenia karty, gdyż stało się to podczas korzystania z Internetu (temperatura karty była wtedy max. koło 40 stopni Celsjusza).

Dodam, że komputer mam od ponad pół roku i co prawda już mi się to raz zdarzyło, ale po dwóch, trzech resetach kompa "samo się naprawiło".

Poniżej podaję specyfikację sprzętu:

Płyta główna: MSI Z87-GD65 gaming

Karta Graficzna: MSI GTX 780 oc edition

Zasilacz: be quiet dark power pro 10 750W

RAM: Patriot Viper 3 16GB (2 x 8GB) DDR3 1600MHz

Procesor: Intel Core i7 4770k 3.5 GHz 

Dysk SSD: Samsung EVO MZ-7TE250BW

Dysk HDD: jakiś dysk 1TB (chyba nie powinien mieć związku z problemem)

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje rozwiązania problemu :)

• 0

#2 martinoxxl

martinoxxl
  • Zapaleniec

• 1045 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 21 styczeń 2015 - 15:11

wszystko wskazuje na kartę graficzną.

Podłącz ja do innego komputera, sprawdzając uprzednio czy ma firmowy zasilacz minimum 450w

• 0

Spoiler

#3 MrRaaav

MrRaaav
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 16:22

wszystko wskazuje na kartę graficzną.

Podłącz ja do innego komputera, sprawdzając uprzednio czy ma firmowy zasilacz minimum 450w

a jeśli nie mam takowego? Jest jakiś inny sposób żeby temu zaradzić?

• 0

#4 Centik

Centik
  • Entuzjasta

• 674 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 16:25

Właśnie tak podczas przeglądania neta padła moja karta graficzna (HD7770). Siedzę sobie w internecie i zawiecha i dziwne znaczki na ekranie, zrobiłem reset i już obraz się nie pojawił. Zobacz sobie tą kartę na innym kompie. Kiedyś robili bardziej niezawodne karty a dziś padają jak muchy.

• 0

I5 3470 @ 3,8-4,0Ghz, Fortis 3, Goodram Play 2X8GB DDR3 1866Mhz@2200Mhz, MSI Z77A-G43, Palit GTX 1060 JetStream 6GB, Plextor M5S 128GB. Samsung HD103SJ 1TB, Western Digital WD20EZRX Green 2TB, Fortron FSP500-60APN 500W, LG BluRay BH16NS40, Aquarius X70W, LG 32LH530V.

#5 MrRaaav

MrRaaav
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 16:32

Właśnie tak podczas przeglądania neta padła moja karta graficzna (HD7770). Siedzę sobie w internecie i zawiecha i dziwne znaczki na ekranie, zrobiłem reset i już obraz się nie pojawił. Zobacz sobie tą kartę na innym kompie. Kiedyś robili bardziej niezawodne karty a dziś padają jak muchy.

Przynajmniej dają 2-letnia gwarancje. Ale no cóż....złośliwość rzeczy martwych.

• 0

#6 Funkie

Funkie
  • Maniak

• 4308 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 21 styczeń 2015 - 19:05

Wyjmij kartę. Odlacz zasilacz z pradau. Wcisnij kilka razy power i reset. Odczekaj 20min. Złóż spowrotem i odpal :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Bios nie widzi karty graficzn, MSI GTX 780, Problem z kartą graficzną

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych