Skocz do zawartości

dualsim w telefonie a połaczenie z internetem.


Recommended Posts

Witam.

Czy posiadając smartfon z opcją dual sim obsługuje karty niezależnie?

Czy może jeśli korzystam z internetu [3g/lte] na karcie sim 2, to automatycznie zablokowane są połączenia z karty sim 1?

 

Zastanawiam sie czy zmienic telefon na taki z opcja dual sim, czy osobno kupic tablet do internetu - ponieważ mam 2 osobne karty do rozmow/sms i do internetu.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zalezy od telefonu :) Większość obsługuje niezaleznie - osobno ustawiasz na której karcie SIM może się odbywac transmisja a na której nie.

 

Tak więc jesli masz dwie karty i nie chce ci się ich "lączyć" w jedną to może śmiało kupić Dual SIM.

 

Napiszy tylko ile chcesz wydać, jak używasz telefonu, jaki system preferujesz.

Link to post
Share on other sites

Do smartfona jeśli chodzi o system chyba andek najbardziej pasuje, ale to nie jest jakiś przymus :)

Z pieniędzmi na ten cel też dość 'krucho', koło tysiąca jestem w stanie dać. Ale czy w tej cenie w ogóle opłaca się szukać?

Teraz używam Xperi S - [jak na takie bebechy które tam w środku ma, to dużo od niego nie wymagam] niestety, nawet pisanie smsow  na klawiaturze czasem 'zamula' [brak reakcji na dotyk a po chwili sama wklepuje znaki jakie wcześniej próbowałem wybrać].

Przeglądanie internetu - ciężko mu to wychodzi, wręcz jak mam coś na nim wygooglowac/sprawdzić to z góry wiem że będzie to spacer po tłuczonym szkle, trochę to może sprawka małego wyświetlacza, ale w większej mierze jednak brakuje tej wydajności nawet do przeglądania internetu.
Chociaż ogólnie system sam w sobie chodzi dość płynnie, telefon się prawie w ogóle nie zawiesza, strony ekranu głównego, czy menu 'chodzą' prawie idealnie.

 

Więc gdyby mój wybór nowego smartfona porównać do mojego poczciwego Soniaka [ delikatnie przesadzając 'na wszelki wypadek' :P ] wyglądało by tak:
-wyświetlacz eSki cali ma za mało - koło 5 musi być ;p.
-rozdzielczość natomiast jest w miarę odpowiednia, ale przy 5" nie wiem jak będzie to wyglądać ;p
-jeśli chodzi o wydajność to musiałby to być dość duży skok w górę.

-aparat jest po prostu beznadziejny, zdjęcia wychodzą ładne tylko przy oglądaniu na smartfonie i idealnym oswietleniu, bo już na komputerze widać ich prawdziwe oblicze, przy trochę gorszym oświetleniu zdjęcia w ogóle nie da się zrobić.
-Wideo = nieporozumienie, zanim złapiemy ostrość to złów którego chcieliśmy sfilmować, obskoczyłby planetę dookoła ;d
-bateria trzyma w sony słabo przy włączonym internecie [kilka godzin na internecie = rozładowany smartfon]
bez internetu kilka smsów dziennie, kilka krótkich rozmów i czuwanie w nocy podczas snu = kilkanaście godzin pracy i trzeba ładować.

I własnie ta bateria, zastanawia mnie czy:
2 karty sim
połączenie z internetem
spory wyświetlacz [bo takie wyświetlacze internet lubi]

troche PPI się też przyda coby jakość wyświetlanego obrazu nie odstraszała

a i wydajności nie można pominąć

= coś mi się wydaje że kiepsko byłoby z bateria w takim wynalazku, przecież to wszystko potrzebuje zasilania ;d

Trochę się rozpisałem bo jestem strasznie zdezorientowany, nie bardzo wiem co zrobić, i jeszcze nawiążę do tabletu ;d

Tablet jako dodatkowe urządzenie do internetu niby fajnie, ale wszędzie tachać tablet 7" który nie wejdzie do kieszeni...

To czy nie lepiej już tablet na Windowsie 8 z klawiaturą z dodatkowym dyskiem i baterią. Ravir wie o co chodzi :)

Ale znowu rodzi się pytanie czy wtedy nie lepiej sprawić sobie netbooka/laptopa? :)

Każda odpowiedź rodzi 2 pytania, więc nie ma się co dziwić że człowiek nie wie co zrobić :)

z góry sorry za wszelkie błędy, i za długą lekturę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...