Skocz do zawartości

MSI Afterburner Problem


Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy wpis na tym forum.  Założyłem tutaj konto z powodu problemu z polecanym i nawet dobrym programem do podkręcania karty graficznej. Moja karta Nvidia GeForce 9400M G Wideo karta 256MB. ostatnio zainstalowałem Wiedźmina 2 Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona. I mam problem. Gra chodzi tylko 5 FPS do 9. Z różnymi usprawnieniami jak Wise Game Booster i Najlepsza Wydajność w panelu sterowania Nvidia chodzi jakieś stałe 9 FPS. A z tym programem stałe 12 - 13 FPS. I wszystko było dobrze do dzisiaj. Ustawiłem w obu swakach (GPU i Memory Clock) na maksymalna liczbę (585 i jakiejś 1400). Ale ciągle liczba Memory Clock skacze w górę. Mogę już ustawić aż 5155 w suwaku Memory Clock. na jednym z forum czytałem, że zbyt duże podniesienie suwaka może zniszczyć kartę graficzną albo zmniejszyć liczbę wyświetlanych FPSów. I tu jest mój problem. Przez to, że to tak samo z sibie po, np: ponownym uruchomieniu programu albo komputera ustawia się na max gram znowu w 5 FPS. Czyli mniej nawet z programami, które opisałem powyżej. Wie ktoś o co chodzi? Miał ktoś podobny problem?  EDIT: Znalazłem nowy problem. A mianowicie. Zauważyłem, że tam gdzie w programie MSI Afterburner jest GPU Clock (tak jak na liczniku prędkości w samochodzie), a dokładniej tam gdzie jest 200, 400, 600...itd wcześniej podchodził czerwony pasek pod 600. Teraz podchodzi pod 400. I wczoraj na tym samym liczniku było 550 Mhz, a teraz jest 350 Mhz. Nie rozumiem tego. Jest to dla mnie bardzo dziwne. Na internecie nigdzie nie mogłem tego znaleźć. 

 

EDIT: Znalazłem nowy problem. A mianowicie. Zauważyłem, że tam gdzie w programie MSI Afterburner jest GPU Clock (tak jak na liczniku prędkości w samochodzie), a dokładniej tam gdzie jest 200, 400, 600...itd wcześniej podchodził czerwony pasek pod 600. Teraz podchodzi pod 400. I wczoraj na tym samym liczniku było 550 Mhz, a teraz jest 350 Mhz. Nie rozumiem tego. Jest to dla mnie bardzo dziwne. Na internecie nigdzie nie mogłem tego znaleźć. 

Link to post
Share on other sites

Chyba wiesz dobrze, bo nie wyrobi ta grafika za nic

Pierwszy Crysis się dusi co dopiero Wieśiek, sorry, ale nic z tego nie będzie co byś nie zrobił. Możesz ewentualnie spróbować równie dobrej pierwszej części

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Temperatura do 71 mas dochodziła. Monitor 4:3 albo 16:9 tego dokładnie nie wiem. Windows Vista 32 bit Home Premium SP2. RAM 3GB. DirectX 11 najnowsze sterowniki do karty graficznej. I procesor Intel Pentium T3400. Wiem. Wiesiek nie powinien działać. Ale dalej mogę grać tuypu SHOGUN II, CoD8MW3 czy Skyrim. Na średnich.

Link to post
Share on other sites
Ustawiłem w obu swakach (GPU i Memory Clock) na maksymalna liczbę

poczytaj o podkręcaniu trochę bo nie masz o tym żadnego pojęcia

 

 

 

Monitor 4:3 albo 16:9 tego dokładnie nie wiem

just made my point...

 

 

 

GeForce 9400M

 

 

Wiedźmina 2

no niestety

 

zanim zaczniesz grzebać w bebechach, poczytaj internety bo szkoda sprzętu (jaki by nie był)

wiedza teoretyczna - tutaj bardzo ważna

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...