Skocz do zawartości

Progres - 760/R9 290


Recommended Posts

Witam

 

Mam okazje sprzedać swoja kartę graficzna msi gtx 760 w dobrej cenie i zastanawiam się nad przejściem do obozu czerwonych.

W oko wpadła mi ta karta - http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-290-tri-x-oc-4gb-i5000602420.html

Nie ukrywam, ze dla mnie najważniejsza jest kultura pracy, obecnie komputer maksymalnie wyciszony. Zakładam, po przeczytaniu kilku recenzji w sieci, ze jest ta grafika pod tym względem, godna rozważenia ?

Mój zasilacz chyba, tez będzie pracował bez zadyszki ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ogólnie powinno być na styk i to mówię dosłownie. Twój zasilacz ma na lini 12V 480W ten zestaw z R290X powinien ciągnąć około 440W pod pełnym obciążeniem. Wydajność odczujesz jak najbardziej i to dość zauważalną. 

 

2 rzecz czy wejdzie Ci ta karta do obudowy ? jej długość to około 30cm

Link to post
Share on other sites

Power consumption AMD Radeon R9-290

  1. System in IDLE = 128W
  2. System Wattage with GPU in FULL Stress = 372W
  3. Difference (GPU load) = 244W
  4. Add average IDLE wattage ~10W
  5. Subjective obtained GPU power consumption = ~ 254 Watts

Będzie ok 

 

Be Quiet! Pure Power L8-CM-530W @ S55 to nie no name power supply :) tylko zasilacz

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Nie ma różnicy dużej w poborze mocy czy R290 czy R290X.

 

Co jak co zasilacz pociągnie ale nie dużo będzie brakować do granicy :) A różnice wydajności poczuje 

 

No z testu wynika akurat, że 20-40W różnicy miedzy X, a wersją bez niego więc jak cała platforma brałaby 400W, to zapas 80W już lepiej brzmi niż 40W.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

 zasilacz pociągnie i to z palcem w ..... nawet po OC sam mam http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/i R9 290 od XFX i7 4770K i po drobnym oc wszystko dalej chodzi, watomierz nie pokazał nigdy ponad 400W przed zasilaczem i dodam że XFX ma odblokowane napięcia i power limit także mogę kręcić :D 

Link to post
Share on other sites

Wądpie że da się :D tylko XFX CLUB i kilku innych mniej znanych dostało chipy od r9 290x  z nałożoną blokadą na bios, moja XFX to niestety tylko albo i aż r9 290, a sprawdzić najprościej można ściągając chłodzenie na końcu jak są cyferki na rdzeniu jak jest 20 to r9 290 jak jet 00 to jest r9 290X

 

cyfrki to te w prawym dolnym rogu na tej metalowej obwódce wokłu rdzenia 

 

http://1drv.ms/1BWVYMs

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...