Skocz do zawartości

Kompakt LC z części vs gotowiec


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xLokos,

Recommended Posts

Czy takie coś będzie miało większy sens niż gotowy kompakt typu te od Corsair'a albo od Raijintek'a?

 

 http://i62.tinypic.com/zweys9.png

 

 


+ wentylki jakieś 

 

Wychodzi ok 250 zł więcej niż za Tritona, tylko czy warto?

Link to post
Share on other sites

Nie przywiązuj wagi do mojej wypowiedzi ale bardzo ogólnie mogę powiedzieć,że LC z części możesz złożyć lepsze a poza tym,pobudza i rozwija wyobraźnię,wiedzę i daje większe możliwości aranżacji wnętrza komputera....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam i5 4690K. Niby temperatury te same, ale jaja z nieszczelnymi Tritonami trochę odrzucają.. A te od Corsaira czy NZXT są w tej samej cenie co ten mój zestaw, z tym że on oferuje dodatkową możliwość rozbudowy o kartę graficzną (zakładam że ta wersja 3000rpm by wystarczyła na CPU i jedno GPU?)

Link to post
Share on other sites

Nieszczelne były pierwsze wersje, teraz jest poprawiona i wydaje się nie mieć tych problemów. Pompka w Tritonie ma 4k obrotów i spokojnie da rade na cpu i gpu. Ja na dniach zmontuje blok DIY na Gpu i zobaczymy co i jak, należy pamiętać że moje Cpu jak i Gpu nie są jakoś strasznie gorące.

Link to post
Share on other sites

A jak z jakością innych części typu chłodnica? Z tego co czytam Triton też ma 3k rpm ;)


Nadal mam dylemat pomiędzy tym a Tritonem.. Triton za 325 zł z Morele czy taki zestawik za 550 zł?

 

W Tritonie sporym minusem jest aluminiowa chłodnica, węże 13/10 można zmienić, z kolei pompka niby na papierze cichsza, ale nic nie wiadomo, gdzieniegdzie piszą nawet że to ta sama.. Ciężko się zdecydować.. 

Link to post
Share on other sites

Osobiście polecałbym jednak złożony samodzielnie zestaw. Nie jestem absolutnie fanem bloko-pompo-rezerwuaro-klocko-tworów ale jednak taki zestaw zdecydowanie bardziej nadaje się na rozpoczęcie przygody z prawdziwym LC. Wydajniejsza, miedziana chłodnica pozwoli na dorzucenie drugiej wydajnej chłodnicy gdybyś wpadł na pomysł wodowania karty. Łączenie chłodnicy aluminiowej z miedzianą w jednym układzie to kiepski pomysł. Masz też porządne złączki którym można zaufać i bezproblemowy płyn. Stosując się do instrukcji składania zestawu z poradnika podpiętego w tym dziale na pewno poradzisz sobie z montażem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie miałem tych bloków w rękach więc nie powiem Ci jak to wygląda w praktyce. Osobiście brałbym mocniejszą konstrukcję i zwyczajnie regulował ją napięciowo. Skręcony z obrotów mocniejszy silnik powinien pracować równie kulturalnie co słabsza konstrukcja na pełnej mocy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja wole montować chłodnice na Topie jeśli wejdzie. Ponieważ ciepłe powietrze z chłodnicy nie jest wiewanie do obudowy. Poza tym ciepło idzie do góry więc teoretycznie przy tych samych obrotach wentylatora chłodniej powinno być jak chłodnica jest na topie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak też myślałem ;)

 

Ostatecznie zestaw wyglądałby tak:

 

EK Water Blocks CoolStream PE 240  189 zł

Alpenfohn 120mm Wing Boost 2 Plus PWM x2  80,06 zł

Alphacool Eisberg (Solo) - High Speed Edition 3600rpm  174 zł

EK Water Blocks EK-CSQ złączka prosta SK 10/16 G1/4" black x4  79,60 zł

PrimoChill PrimoFlex Advanced LRT 10/16 przeźroczysty  34,99 zł

Mayhems Aurora 2 płyn chłodniczy - czerwony - 1000  46 zł

 

Całość: 603,65 zł + kw =~640 zł


Wszystko w nim ok?

Link to post
Share on other sites

Nie powiem Ci jak aurora zachowa się w tej blokopompce. Zestaw jest skromny i raczej nie posiada martwych miejsc ale pamiętaj o dokładnym wymyciu podzespołów przed instalacją. Aurora jest bardzo kapryśna przy zmianach pH. 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie zamówiłem, czekam na kasę którą będę miał dopiero jakoś w połowie lutego ;)

 

Zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze jakichś złączek kątowych żeby te węże lepiej wyglądały?

 

UPDATE

 

Postanowiłem kupić jednak te złączki http://www.angela.pl/p8730,alphacool-zlaczka-katowa-45-sk-10-16-g1-4-deep-black.htmlze względów wizualnych. Mam nadzieje że nie będą gorsze od tych EK? Bo wychodzi taniej niż jakbym miał kupować adaptery + złączki od EK.

 

Mam jeszcze parę pytań przed składaniem:

 

Czy węże mogę pociąć zwykłym nożem kuchennym? Z tego co widziałem do tych węży co zamawiam dodają jakiś preparat, mam nim je wcześniej przemyć? 

Mogę napełnić układ poza systemem, sprawdzić go czy działa i go dopiero podłączyć (już napełnionego)? Jak w ogóle napełniać? Dokupić złączkę i podłączyć wąż z lejkiem czy sam lejek do otworu "fill" i krótkie włączenia/wyłączenia wystarczą?

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...