Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wicios007,

Recommended Posts

Witam,
Od wczoraj borykam się z problemem. Mianowicie nie działa mi parę stron internetowych (google, youtube, gmail) na komputerze. Za każdym razem jak chcę wyszukać coś w google, pojawia się komunikat że połączenie zostało zresetowane, ewentualnie błąd "ssl_error_inappropriate_fallback_alert". Dzieje się to na PC, czasami nie wskakuje też dana strona na telefonie.

Formatowałem komputer, skanowałem wszystkie dyski programem "Dr. Web", zmieniałem przeglądarki, instalowałem starsze wersje firefoxa, zmieniłem router - nadal to samo.

Benchmarkowcy co robić?!

PS. Dodam że internet z Neostrady, modem funbox

Link to post
Share on other sites

Hej

Mam dokładnie to samo. Nie działają mi google.pl, gmail, maps.google.pl i youtube. Dokładnie to na ogół nie działają, bo czasami zdarza się, że jednak wczyta i nawet można jakiś film obejrzeć. Jednak to tylko raz na 10 razy. Generalnie po prostu nie działa. Inne strony działają bez problemów.

Także mam funbox'a z neostrady i sądzę, że to wina Orange. Coś mają schrzanione na serwerach. Mam to szczęście, że dzierżawię serwer dedykowany. Jak tunelowałem połączenia do firefoxa poprzez mój serwer za pomocą ssh (proxy over ssh) wszystko działało bez problemu. Mogłem w firefoxie wczytać google.pl, youtube itd. Nic nie zmieniłem w oprogramowaniu, a wszystko działało. Wniosek jest taki, że to wina serwerów Orange, które dostarczają neostradę. Oczywiście to tunelowanie to tylko tak dla testów, bo są opóźnienia.

Gdyby ktoś miał podobny problem, to niech da znać.


Dokładnie taki napis się pokazuje w firefox'ie

 

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

Podczas łączenia z serwerem mail.google.com wystąpił błąd.

 

The server rejected the handshake because the client downgraded to a lower TLS version than the server supports.

 

(Kod błędu: ssl_error_inappropriate_fallback_alert)

 

Próbowałem coś ustawiać w about:config w firefoksie, aby wymuszać wersje TLS o większym numerze, ale na razie bez rezultatu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...