Skocz do zawartości

Karta graficzna do gier w niższych rozdzielczościach


Recommended Posts

Witam.

 

Złożyłem zestaw komputerowy już jakiś czas temu. Brakło funduszy na kartę graficzną i chciałem przeczekać pewien czas, żeby zakupić kartę GTX 970, jednak kurs dolara robi swoje i po prawie pół roku po premierze karta podrożała średnio o ok 200zł.

 

Mój zestaw:

Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz 

Płyta główna MSI H97M-E35 H97 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Zasilacz Corsair CX Series 500W ATX, Modular, 80 Plus Bronze

Obudowa Zalman Z3 PLUS

 

 

Chce grać w najnowsze gry, jednak w rozdzielczości niższej od FHD, a o 4K nawet nie myślę bo nie mam takiego monitora. Docelowo oczywiście najwyższe detale. 

Chciałbym wydać maksymalnie 900 zł, w grę wchodzą karty nowe. 

Czy karty pokroju r9 270 poradzą sobie w najnowsze tytuły w ultra w rozdziałce np 1280x720 ?

 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

za 900zł masz gigabyte r9 280 3 gb w tej rozdzielczości masz 60 fps na ultra w battlefield 6  :)

tak na serio to bierz tą kartę zanim podrożeje nic lepszego do 900zł nie znajdziesz chyba że używki 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-r9-280-wf3-oc-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp,46224.html

Edytowane przez tobexor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy w jaką grę i w jakiej rozdzielczości. Jeśli faktycznie chcesz grać w 720p na R9 280 to nie będzie gry, która nie pójdzie Ci na maksymalnych detalach przy rozsądnej płynności (no może poza GTA 4). 20fps na medium? To byś chyba musiał Crysisa 3 w 4k i MSAA x8 odpalić :)

Link to post
Share on other sites

No i super. Poczekam jeszcze parę dni na premierę GTX 960 i jaka będzie jej wydajność i cena. Chyba, że Nvidia w zapowie też jakąś GTX 960 Ti, gdzie będzie wiecej VRAM, to jestem w stanie poczekać z miesiąc. Może ceny spadną serii r9 i uda się jeszcze trafić na ciekawą okazje :D

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Symulator suszarki mu proponujesz? :D Już bym wolał Asusa.

jeśli to do mnie to akurat 280 od gigabyt'ajest cicha to że ma 3 wiatraki nie oznacza że będą się krięcić na 3k rmp po za tym znajdź mi asusa za ~900 nówkę ze sklepu 

 

 

A tak realnie przy obecnym zestawie + r9 280 da się pograć w nowsze tytuły w wyższych ustawieniach detali? Bo w sumie prawie 1k zł za kartę i mieć 20 fps na medium to trochę by było chore  

tak jak mówiłem w 1280x720 ta karta zapewni ci stałe 60 fps-ów na ultra w każdej grze na lata w przód  

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli to do mnie to akurat 280 od gigabyt'ajest cicha to że ma 3 wiatraki nie oznacza że będą się krięcić na 3k rmp

Czy czasem Windforce 3 nie zapierdziela 1500rpm w idle? Wybacz, ale dla mnie to już jest głośno... Widziałem to chłodzenie na żywo "w akcji" i do cichych to ono nie należy. Poza tym pojęcie "cisza" dla każdego jest inne, według mnie ta karta jest głośna.

 

 

po za tym znajdź mi asusa za ~900 nówkę ze sklepu 
 

Nie patrzyłem na cennik, ale czy ~50 zł to aż tak duża różnica? Jeśli to ma być karta do 900 zł i ani grosza więcej to niech autor bierze tego Gigabyte'a. 

Link to post
Share on other sites

Czy czasem Windforce 3 nie zapierdziela 1500rpm w idle? Wybacz, ale dla mnie to już jest głośno... Widziałem to chłodzenie na żywo "w akcji" i do cichych to ono nie należy. Poza tym pojęcie "cisza" dla każdego jest inne, według mnie ta karta jest głośna.

 

 

 

Nie patrzyłem na cennik, ale czy ~50 zł to aż tak duża różnica? Jeśli to ma być karta do 900 zł i ani grosza więcej to niech autor bierze tego Gigabyte'a. 

no masz racje każdy inaczej rozumie pojęcie cisza ale 

proszę porównanie   asus vs gigabyte chłodzi lepiej i jest tam 2-5 dB głośniejszy a to nie duża różnica 

Link to post
Share on other sites

Mi osobiście marzy się chłodzenie pół pasywne. Taki Asus r9 280 strix takie oferuje i w tym momencie ona jest za ok 1000 zł ;/ Bez obciążenia niesłyszalne, a pod obciążeniem PODOBNO bardzo dobra kultura pracy. Tylko, że 900 zł to jest i tak budżet naciągnięty na chwilę obecną, więc celowałbym w coś tańszego. 

 

Za 1000zł to już można kupić r9 280x i czy jest sens kupować tą droższą wersje? Oprócz podkręconych zegarów czymś się różnią? 

Link to post
Share on other sites

Mi osobiście marzy się chłodzenie pół pasywne. Taki Asus r9 280 strix takie oferuje i w tym momencie ona jest za ok 1000 zł ;/ Bez obciążenia niesłyszalne, a pod obciążeniem PODOBNO bardzo dobra kultura pracy. Tylko, że 900 zł to jest i tak budżet naciągnięty na chwilę obecną, więc celowałbym w coś tańszego. 

 

Za 1000zł to już można kupić r9 280x i czy jest sens kupować tą droższą wersje? Oprócz podkręconych zegarów czymś się różnią? 

minimalnie jak podkręcisz to masz taką samą wydajność  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...