Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich !

Z góry dziękuję Wam bardzo za poświęcenie mi Waszego czasu :)

Jak widzicie, jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość i poinformowanie mnie jeżeli coś zrobiłem źle.

A więc, czytając worklogi różnych osób na tym forum zdecydowałem, że założę własny. Na początek uprzedzam Was, że ten worklog będzie się ciągnął dość długo z powodu ograniczonego budżetu (jestem aktualnie w 2 gimnazjum). Mimo to, mam nadzieję, że chociaż trochę spodoba Wam się moja praca i będziecie chętni do pomocy w niej :)

Nadałem swojemu buildowi (aktualnemu jak i temu w planach) nazwę "The Bloody Phantom".

Tak więc, nie przedłużam już bez sensu, zaczynamy!

 

Na "pierwszy ogień" pokażę Wam zdjęcie wnętrza mojego aktualnego PC'ta:

http://darkcraft.hostmc.pl/wp-content/uploads/2015/01/pc.jpg

 

1. Skoro już wiecie jak wygląda to w tym momencie, oto specyfikacja. 

  • Procesor: AMD FX-6300 4.0GHz (OC)
  • Chłodzenie Procesora: SilentiumPC Fortis 2
  • Płyta Główna: ASRock 990FX Extreme3
  • RAM: Kingston HyperX 1600 MHz - 4 GB (tymczasowe)
  • Karta Graficzna: Asus GTX 750 Ti
  • Obudowa: Zalman Z11 Plus HF1
  • Zasilacz: Corsair CX600
2. Najbliższe & te.. "dalsze" plany rozbudowy komputera.

Najbliższe:

  • Wymiana RAM'u na 8 GB (2x4) - Crucial Balistix Tactical Tracer 1866MHz
  • Zakup dysku SSD - Crucial M550 128GB
  • Zakup nowego HDD - WD Red 1 TB
  • Wymiana Karty Graficznej - Asus ROG Poseidon GTX 980
 

A te daleekie:

  • Wymiana Procesora - Intel Core i7-4790K 4.0 GHz "Devil's Canyon"
  • Wymiana Płyty Głównej - Asus ROG Maximus VII Formula
  • Full-Loop Liquid Cooling (dlatego karta Poseidon & płyta z Asus ROG Armor)
  • Wymiana Obudowy - NZXT Phantom 410 Black
 

3. Pytania do Was.

 

A więc, skoro już wiecie co i jak, czas na pytania do Was!

 

1) Macie jakiś pomysł na lepsze ułożenie kabli itd w obudowie? (Patrząc na aktualne zdjęcie)

2) Co myślicie o moim aktualnym setupie & planach na przyszłość? 

3) Jakie modyfikacje według Was pasowałyby do tego buildu?

 

4. Pozostałe zdjęcia aktualnego PC'ta:

 

1) Wygląd komputera z zewnątrz:

http://darkcraft.hostmc.pl/wp-content/uploads/2015/01/case.jpg

 

2) "Widok" z okna w obudowie:

http://darkcraft.hostmc.pl/wp-content/uploads/2015/01/okno.jpg

Dziękuję za Wasz czas, serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji ;) /Mister

Edytowane przez xMister
Link to post
Share on other sites

Generalnie daruj sobie Formule VII, płytka niby spoko ale przepłacasz okropnie, powtórze - OKROPNIE. 

Podobnie ten Poseidon, IMO nie baw sie w to, kup zwykłą 980 i zamontuj blok wodny :)

Taka rada też mała, nie baw sie od razu w LC na ciężkim sprzęcie tylko poznaj go na AC przez jakiś czas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

1) Macie jakiś pomysł na lepsze ułożenie kabli itd w obudowie?

Zaopatrz się w opaski zaciskowe. kable prowadź za tacką i wypuszczaj je w odpowiednich miejscach.

Zdjęcie poglądowe.

 

http://i.imgur.com/uygbvxc.jpg

 

Z kablami zawsze jest dłubanina i niemalże za każdym razem wychodzi inaczej. Poradzisz sobie.

 

 

 

Full-Loop Liquid Cooling (dlatego karta Poseidon & płyta z Asus ROG Armor)

Kupienie tego do wodowania nie będzie zbyt rozsądne. 

Za cenę tej karty, jeżeli tyle będzie kosztować, można kupić referenta, blok wodny do niego, pompę i rezerwuar.

Będziesz miał więcej i będzie to ładniejsze (blok GPU), a wydajność taka sama.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Generalnie daruj sobie Formule VII, płytka niby spoko ale przepłacasz okropnie, powtórze - OKROPNIE. 

 

Podobnie ten Poseidon, IMO nie baw sie w to, kup zwykłą 980 i zamontuj blok wodny :)

 

Powiem tak - możliwe, że i przepłacam, ale prawdopodobnie i tak ją kupię. Jestem wielkim fanem Asus ROG'a, kocham ich produkty. Płyta wygląda genialnie, działa genialnie, a ten ROG Armor to już wgl mistrzostwo świata wg mnie, uwielbiam takie bajery więc raczej dla tej płyty jestem gotowy nawet przepłacić. 

Co do karty, zastanawiałem się nad tym, jeszcze zobaczę jaka będzie cena tej karty po premierze w Polsce. Jeżeli poniżej 3000, wezmę tą, jeżeli powyżej to będe kupował referencyją i montował blok ;) Wolałbym szczerze mówiąc Poseidona bo 1) ROG 2) Boję się że montując blok uszkodzę rdzeń karty ;/ 

A co do porady, dziękuję, nawet właśnie miałem taki zamiar. Jak wiadomo LC tanie nie jest więc po złożeniu całej maszyny będzie minimum 4 miesiące chodzić na powietrznym chłodzeniu, zanim skompletuje całe zamówienie z EK WaterBlocks i resztę dodatkowych części :) 

 

Zaopatrz się w opaski zaciskowe. kable prowadź za tacką i wypuszczaj je w odpowiednich miejscach.

 

Kupienie tego do wodowania nie będzie zbyt rozsądne. 

Za cenę tej karty, jeżeli tyle będzie kosztować, można kupić referenta, blok wodny do niego, pompę i rezerwuar.

Będziesz miał więcej i będzie to ładniejsze (blok GPU), a wydajność taka sama.

Dzięki za sugestię, dzisiaj spróbuje coś pokombinować z tymi zaciskami, miałem w zestawie z obudową to coś postaram się zrobić :) Karta jak napisałem wyżej, wszystko zależy od ceny karty po premierze w Polsce.. I co do wydajności, ten model ASUS ROG jest bodajże 6% lepszy od referencyjnego z tego co wiem. Po tym jak karta trafi do polskich sklepów zdecyduję czy będę iść w blok i kartę osobno czy w Poseidona. Dziękuję za odpowiedzi, postaram się jak najszybciej wrzucić rezultaty mojej "zabawy" z kablami.

Link to post
Share on other sites

 

 

Boję się że montując blok uszkodzę rdzeń karty ;/ 

Z takimi obawami nie powinieneś obudowy otwierać %-)

Nie ma się co bać, takie zabawy przynoszą dużo frajdy :)

 

Wymiana Obudowy - NZXT Phantom 410 Black

Do wodowania nie lepiej wziąć większego brata?:) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z takimi obawami nie powinieneś obudowy otwierać %-)

Nie ma się co bać, takie zabawy przynoszą dużo frajdy :)

 

Do wodowania nie lepiej wziąć większego brata? :)

Hahaha :D Z tą kartą to jeszcze zobaczę, wszystko zależy od ceny po premierze ;) Zdecydowanie wolałbym jednak tego Poseidona, jak mówiłem, jestem fanem Asus ROG'a :D 

Chyba masz rację z tą obudową, jak myślisz, ta będzie ok?: NZXT Phantom Big-Tower

Ewentualnie mógłbyś podesłać model Phantoma który polecasz do "wodowania"?

 

Mam jeszcze pytanie ogólne do wszystkich, co sądzicie o wentylatorach Corsair SP120 Quiet Edition? 

Chciałbym je najpierw zamontować na moim Fortis'ie a poźniej przełożyć na chłodnicę z LC. Ewentualnie jeżeli ich nie polecacie, możecie polecić jakieś dobre (w miarę wydajne i niezbyt głośne) wentylatory 120 mm do wyżej wymienionych zastosowań ? Ważne jest dla mnie żeby miały czerwone LED'y ;)

Edytowane przez xMister
Link to post
Share on other sites

Co do wentylatorów, to pomijając tą kwestię, że podobno (sam nie używałem) nie są takie ciche, to one nie mają ledów, które tak bardzo chcesz ;) Ja osobiście nie lubię wentylatorów ze światełkami, wolę czysty wygląd komputera, dlatego polecam Enermax Magma. Jak jesteś w 100% przekonany do ledów to możesz się zastanowić nad Enermax Apollish. Kocham wentylatory z tej firmy :D

 

Zakładam podsłuch i życzę dalej tak dużego zapału do pracy :)

Link to post
Share on other sites

Jak jesteś w 100% przekonany do ledów to możesz się zastanowić nad Enermax Apollish. Kocham wentylatory z tej firmy :D

 

Zakładam podsłuch i życzę dalej tak dużego zapału do pracy :)

Zdecydowanie, kocham LED'y w komputerze :D Dziękuję :) 

Hmm porównałem sobie SP120 i Enermax Apollish:

Corsair SP120:

RPM: 1650
CFM: 57.24
dBA: 26.4
 
Enermax Apollish:
RPM: 900
CFM: 37,54
dBA: 17
 
Wygląda na to, że SP120 są wydajniejsze ale za razem głośniejsze i 5 zł droższe. (na morele.pl)

 

Posiadam 8 wentylatorów SP120 i na 5-7V jest piknie :)

 

A które dokładnie ? Quiet czy High Performance edition ? Mówisz że jesteś z nich zadowolony/poleciłbyś je na Fortis'a 2 / chłodnicę do LC?

Link to post
Share on other sites

No to czas na drugi już post prezentujący postępy w mojej pracy :)

Zaopatrz się w opaski zaciskowe. kable prowadź za tacką i wypuszczaj je w odpowiednich miejscach.

 

Zrobiłem tak jak napisałeś, na aktualną chwilę wygląda to tak:

http://darkcraft.hostmc.pl/wp-content/uploads/2015/01/10933059_823840517699834_1469014326_n.jpgJak widać, postępy w porównaniu do stanu poprzedniego są ;) Obawiam się że dopóki nie zamienię obudowy na big tower (raczej pójdę w NZXT Phantom Big-Tower) to dużo więcej nie zdziałam, tył obudowy ledwo zamknąłem.. 

Przeniosłem kable na tył, przewody od wentylatorów obudowy puściłem otworem na górze, żeby podłączyć zasilanie do CPU musiałem skorzystać z (na szczęście) dołączonego przedłużacza 8-pin. Poza tym założyłem zaślepkę na pusty slot rozszerzeń. Szkoda, że Zalman nie dołączył do tej obudowy dwóch zaślepek, przydałyby się.

Niestety nie mam kompletnie żadnego pomysłu na zasilanie karty graficznej ;/ Niefortunnie producent zamontował wejście na zasilanie z lewej strony zamiast z prawej i nie mam pojęcia co zrobić z tym kablem. Jakieś sugestie czy się w ogóle da coś zrobić ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu zrobił tak jak Ci koledzy radzą, tzn kupić jakiegoś porządnego referenta np od EVGA żeby nie było problemów z gwarancją i do tego blok na nią wybór będziesz mieć spory i coś dopasujesz pod swój gust.

Co do obaw do LC to zrozumiałe, że je masz myślę, że każdy jakieś miał jak pierwszy raz to robił. Jednak gdy podjeździesz do tego powoli ze spokojem oraz rozwagą to efekt i satysfakcja będzie niesamowita :)

Link to post
Share on other sites

A gdybyś ten kabel pociągnął wzdłuż zasilacza, pod portami PCI, przy śledziach i go podłączyć tak, żeby tylko trochę kabla wystawało? Albo najlepiej zrobić dziurę w tyle budy i puścić go przez dziurę przy śledziach :menda:

Generalnie nie jest źle, kable których nie używasz też schowaj za tacką. Postaraj się żeby przez dziury w tacce było widać jak najmniej kabli, bo to sprawia wrażenie, jakby w ogóle nie było porządku w budzie. Utnij też resztki opasek zaciskowych, bo do nas zaglądają :->

Link to post
Share on other sites

Tobie tez polecam zrobic piwniczke i wywalic kable do niej

A jak mniej więcej zrobić taką 'piwniczke'? Nie mam pojęcia co to dokładnie jest ;/ 

 

Ja bym na twoim miejscu zrobił tak jak Ci koledzy radzą, tzn kupić jakiegoś porządnego referenta np od EVGA żeby nie było problemów z gwarancją i do tego blok na nią wybór będziesz mieć spory i coś dopasujesz pod swój gust.

Co do obaw do LC to zrozumiałe, że je masz myślę, że każdy jakieś miał jak pierwszy raz to robił. Jednak gdy podjeździesz do tego powoli ze spokojem oraz rozwagą to efekt i satysfakcja będzie niesamowita :)

Rozumiem, dzięki ;) Na kartę jeszcze mam trochę czasu, do LC mam jeszcze go masę. Jeszcze przed 'wodowaniem' muszę złożyć cały nowy komputer, ale taki jestem, że wybiegam planami wprzód ;)

 

A gdybyś ten kabel pociągnął wzdłuż zasilacza, pod portami PCI, przy śledziach i go podłączyć tak, żeby tylko trochę kabla wystawało? Albo najlepiej zrobić dziurę w tyle budy i puścić go przez dziurę przy śledziach :menda:

No właśnie nie da się go pociągnąć w inny sposób; dziura w obudowie niestety odpada ;/ Jedyne co mnie pociesza to to, że przez okno obudowy nie widać większości tego kabla (samą wtyczkę) i tych kabli na dole. Co do reszty Twoich porad, postaram się jeszcze coś zrobić. Z tym, że te kable na dole to tylko wiązka molex'ów które potrzebuję do podpięcia wentylatora z bocznego panelu obudowy więc muszą tam zostać. 

 

Póki co, aktualne sprawy mam dwie (nie licząc poprawienia kabli)

1) Jak zrobić taką piwniczkę na zasilacz i kable od niego? 

2) Jakie wentylatory zakupić na Fortisa tak żeby później można ich było użyć na chłodnicy z LC. Zastanawiam się pomiędzy Corsair SP120 Quiet a Enermax Apollish. Ktoś może je miał i może powiedzieć które bardziej poleca ? Albo jakieś inne, byle miały wersję z czerwonymi LED'ami.

Z góry dziękuję :) 

Edytowane przez xMister
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety nie mam kompletnie żadnego pomysłu na zasilanie karty graficznej ;/
 

Włóż go za tackę razem z innymi kablami od zasilacza i pospinaj je wszystkie opaskami, będzie ładniej. Następnie wypuść go tam, gdzie jest kabel SATA, potem poprowadź go wzdłuż karty.

Z kablem EPS zrób podobnie - za tackę przy zasilaczu i wypuszczasz go na górze (nad płytą przy gnieździe zasilania CPU)

 

Tak właśnie powinno to wyglądać:)

 

http://i.imgur.com/pjeBGUB.jpg

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

UPDATE 2 ! /19.01.2015


 


A więc, wrzucę Wam kolejny update z moich prac: 


 


1) Stan Początkowy


http://darkcraft.hostmc.pl/wp-content/uploads/2015/01/pc.jpg2) Stan Aktualny


http://darkcraft.hostmc.pl/wp-content/uploads/2015/01/in.jpgJak widzicie, jest już o wiele lepiej niż było ;3


Musiałem zostawić tego molex'a na dole do podłączenia wentylatora z panelu bocznego obudowy. Poza tym, zasilanie CPU musi iść górą bo niestety ale dopóki mam zamontowany górny wentylator nie zmieści się on w wypustkę nad procesorem. Tak to wygląda:


http://darkcraft.hostmc.pl/wp-content/uploads/2015/01/cpu.jpgMyślę, że dzięki waszym radom widać dużą poprawę i póki co, do czasu wymiany obudowy chyba mogę dać sobie spokój z kablami od zasilacza. Moje aktualne plany na zakupy to RAM (Crucial Balistix Tactical Tracer 2x4 GB 1866 MHz) oraz wentylatory procesora. Jakie wentylatory z czerwonym podświetleniem LED polecacie? Corsair SP120 Quiet czy Enermax Apollish? Jeżeli macie jakieś swoje też byłbym wdzięczny ;) 


 


Ostatnia sprawa jest taka, że wychodzi na to, że GTX 980 Poseidon nie będzie jednak aż tak drogi ;) 


TEN Polski portal pisze, że proponowana cena tej karty to 2600 zł, czyli prawie taka sama jak chociażby ASUS STRIX czy MSI GAMING. 


Dodatkowo, cena na neweggu to 640$, co w przeliczeniu na złotówki (zależnie od kursu) także daje około 2500 zł. (Aktualnie 2400).


W związku z tym raczej jak już będe kupował to wezmę tą, raz że ROG, dwa że wygodniej a cena taka sama ;) 


Póki co dziękuję za aż taką aktywność i zapraszam do dalszej dyskusji. 


  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może pomyśl o 970 i upgradzie reszty sprzętu. Przy tym FX i tak nie odczujesz dużej różnicy między 970 a 980 (o ile będzie jakakolwiek) a bez mała tysiąc złotych więcej trzeba wysupłać z portfela.

 

 

 

Jakie wentylatory

Noiseblocker PL/PK (w zależności od rozmiaru) lub po taniości BQ Pure Wings 2.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...