Skocz do zawartości

[MULTI] Pillars of Eternity - seria


Pillars of Eternity 2  

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      0
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Dla mnie lata 90 to narodziny (rocznik 94) i gry na nintendo64. PC pierwszy mój to dopiero lata 2001-2002. A tak N64 i PS1. Więc mam prawo nie rozumieć w czym ludzie tak lubią Gothica czy gry na styl Baldura.

 

W tamtych czasach nie bylo az tak duzej politycznej poprawnosci, co sprawialo ze gry mogly poruszac tematy ktore dzisiaj zostaly by zwyczajnie usuniete by czasem kogos nie obrazic, nie bały sie zadawac poważnych pytań i nie były skażone politycznie poprawną agendą, nie byly poprawne w stosunku do aktualnie akceptowanych poglądów politycznych/spolecznych. Przekładało się to na o wiele większą głębokość gry, twórcy mieli wolność tworzyć to co chcą, a nie to co się sprzeda, ogólne przzekonanie też było takie że to co dobre to sie sprzeda (dobre przekonanie ale błędne jak widzimy po dzisiejszych czasach).

 

Dodatkowo ograniczenia sprzętowe sprawiały że twócy nie mogli aż tak się koncentrować na efektach i trzeba bylo gracza wciągnąć światem, klimatem, fabułą, postaciami, muzyką itp. Gry pomimo kiepskiej grafiky były dopracowane, nie miały takiej "sterylności 3d" ponieważ graficy mogli łatwiej retouchować spritesy by osiągnąć zamierzany efekt.

 

Dlatego tamte lata to był złoty wiek gier RPG.

 

Mam wielką nadzieje że Pillars będzie dobry, to jedyna gra na jaką tak naprawde ostatnio czekam. Boje sie tylko że była robiona przez Social Justice Warriorów bo taką plotkę słyszałem i jeśli to prawda to będzie to tandenty gniot.

Link to post
Share on other sites

I to że w tamtych czasach tych gier nie było tak dużo ale jak już coś wyszło to dostarczało zabawy na długie tygodnie. Dodatkowo, tak jak piszesz nie liczyła się grafika, efekty tylko świat gry, questy, ścieżka dźwiękowa to budowało cały klimat gry. A teraz jest masa gier ale co z tego jak naprawdę dobre pozycje, głównie RPG trafiają się bardzo rzadko. 


Właśnie przysłali mi z muve kod do DLC :P

Link to post
Share on other sites

a tam nie liczyła się grafika, pewnie, że się liczyła tylko to były czasy 2D i każdą jedną klatkę animacji trzeba było rysować to było bardzo czaso i zasobochłonne, nie było modeli 3D z animają na szkielecie, na którą nakłada się model potem tekstury i mapy i z głowy każdy jeden wariant musiałbyć robiony poklatkowo, dlatego trzeba było iść na pewne kompromisty, a nie dlatego, że nie chcieli tego robić czy nie było to istotne

Link to post
Share on other sites


Pierwsze recki

http://www.spidersweb.pl/2015/03/pillars-of-eternity-recenzja.html

http://www.gamewatcher.com/reviews/pillars-of-eternity-review/12188

 

Eurogamer - rekomendacja (bez ocen, bo zrezygnowali z nich)
Eurogamer PL: 9/10 i rekomendacja
GOL: 9.5/10
PC Gamer: 92/100 
Gry Onet: 10/10
Gamewatcher - 9/10
Escapist - 5/5
PC Games (GE) - 91/100
 
Będzie mega hit ;)
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hmm.

 

Na torrentach jest wersja z goga. Po prostu opinie kolegów z forum to jedno ale jednak najlepszą oceną czy warte to zagranie nawet te dobre 30-40 minut.

 

Nie bijcie tylko za to.

 

 

/propagowanie piractwa  

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Siedze w jaskini i trochę dziwnie się gra. Jednak czuć od samego początku, a raczej dostajemy solidny prawy sierpowy w twarz, że tutaj trzeba każdą opcje przemyśleć 5 razy zanim się ją podejmie.

 

W BG1 i BG2 oraz podobne gry nigdy nie grałem ale coś czuje, że dubb PL fajnie by pasował w tej grze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...