Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam obecnie GTX750ti i pamiętam jak go kupowałem, że kolejny stopień wyżej wydajnościowo był GTX660.

Na ostatnio opublikowanych chartach jakie pojawiły się w necie, sugerowane jest że GTX960 będzie prawie dwukrotnie bardziej wydajna od gtx660 (pytanie tylko co znaczny "prawie").

Więc porównanie 960 z 750ti chyba nie na miejscu.

 

Co do narzekania na małą szynę i pamięć, to trzeba pamiętać że 960 nie jest stworzona do gry w bardzo wysokiej rozdzielczości i na ultra. Uważam, że w większość nowych gier 960 pozwoli na granie w FullHD na średnio-wysokich detalach z ewentualnie włączoną jakąś dodatkową opcją.

Według mnie ta karta jest kierowana właśnie do takich odbiorców. Jak ktoś chcę grać w dużo wyższych rozdzielczość na bardzo wysokich lub ultra ustawieniach to jednak powinien celować w 970.

 

Ale to i tak teraz można dywagować a wszystko wyjdzie w recenzjach. Liczę tylko, że karta będzie testowana od FullHD (aby pokazać jej wydajność w tej rozdziałce).

 

Do tego karta ma ponoć duży potencjał do OC to można liczyć na dużo podkręcone fabrycznie niereferenty lub samemu podkręcać.

Link to post
Share on other sites

128 bitowa szyna danych już dała o sobie znać w GTX 750 ti (650 ti boost z szerszą szyną miała w niektórych grach lepsze osiagi), 950 raczej wyjdzie, tylko prawdopodobnie będzie to kastrat 960 (utną ropy, tmu i cuda o kilka/ kilkanaście %) tylko wtedy wydajność będzie na poziomie GTX 660 (?)

Karta ma kosztować ok 800-900 zł, czyli tyle co R9 280 (lub nawet R9 280X), który prawdopodobnie zapewni lepszy komfort w grach.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...