Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do zakupu 24" monitora dla gracza (w granicach 700-850zł) i prosiłbym o pomoc w jego wyborze.

 

Przeznaczenie: gry(często) typu BF4, Wiedźmin 2, CoD, obróbka zdjęć, oglądanie filmów, praca w edytorach tekstu.

 

Zależy mi na tym żeby nie smużył bardziej niż mój stary LG L227WT i dobrze radził sobie z czernią :). W miarę równe podświetlenie ekranu też by było mile widziane.

 

Na oku mam:

- iiyama XB2483HSU-B1

- iiyama X2483HSU-B1

- Dell P2414H

 

i jestem otwarty na sugestie dotyczące modeli innych firm :)

 

Wielkie dzieki za wszelką pomoc!

Edytowane przez KrisWinters
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie przeszkadza Ci smużenie to XB2483HSU-B1. Jeżeli nie przeszkadza Ci Backlight Bleed/IPS Glow to Dell P2414H. Jeżeli nie przeszkadza Ci to ani to, to rzuć monietą. Jeżeli przeszkadzają Ci obie te rzeczy to zostaje matryca TN i w tej cenie np. IIyama GE2488HS. Chyba, że  przeszkadza Ci brak regulacji wysokości monitora, no to jest problem ;)

 

edit: jakby co IPS'y nie radzą sobie z kolorem czarnym ;)

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

 

 

jakby co IPS'y nie radzą sobie z kolorem czarnym

 

obecnie nic sobie nie radzi, nawet w drogich monitorach nie ma żadnej absorpcji promieniowania zewnętrznego, a poziom czerni emisyjnej na ostatnio produkowanych MVA (tak AOU jak i Sharp'a) jest stosunkowo wysoki, jak to porównać ze starymi S-PVA szajsunga to jest przepaść

Link to post
Share on other sites

Jeżeli przeszkadzają Ci obie te rzeczy to zostaje matryca TN i w tej cenie np. IIyama GE2488HS. Chyba, że  przeszkadza Ci brak regulacji wysokości monitora, no to jest problem ;)

Na regulacji wysokości aż tak mi nie zależy... bardziej na możliwości obrócenia ekranu do pionu - ze względu na to, że pracując naukowo przekopuję tony publikacji i jednak jest to dość wygodne. No ale jakość obrazu jest dla mnie priorytetem :).

Co do Iiyamy GE2488HS - ma ona jeszcze jakieś konkretne wady w odniesieniu do XB2483HSU-B1 i Della P2414H związane z użytą matrycą TN?

Link to post
Share on other sites

a daj spokój, TN'ka jest dobra dla graczy (którzy są w stanie ignorować wszystkie wady byle płynnie gry chodziły) nie dla ludzi, natomiast jeżeli chcesz pracować w pivocie to nie ma to kompletnie sensu na obciętych 16:9, trzeba mieć pełne 16:10 tu w grę wchodzą BL2411PT oraz U2415

Link to post
Share on other sites

Na regulacji wysokości aż tak mi nie zależy... bardziej na możliwości obrócenia ekranu do pionu - ze względu na to, że pracując naukowo przekopuję tony publikacji i jednak jest to dość wygodne. No ale jakość obrazu jest dla mnie priorytetem :).

Co do Iiyamy GE2488HS - ma ona jeszcze jakieś konkretne wady w odniesieniu do XB2483HSU-B1 i Della P2414H związane z użytą matrycą TN?

 

Iiyama nie ma jakiejkolwiek możliwości obracania ekranu. Tylko do tyłu i przodu. NIestety obracać można go tylko z podstawką. Sama matryca znajduje się 9cm nad blatem. Podstawka nie jest odczepiania.

 

 

a daj spokój, TN'ka jest dobra dla graczy (którzy są w stanie ignorować wszystkie wady byle płynnie gry chodziły) nie dla ludzi, natomiast jeżeli chcesz pracować w pivocie to nie ma to kompletnie sensu na obciętych 16:9, trzeba mieć pełne 16:10 tu w grę wchodzą BL2411PT oraz U2415

 

Przecież autor wyraźnie napisał. 

 

"Przymierzam się do zakupu 24" monitora dla gracza (w granicach 700-850zł) i prosiłbym o pomoc w jego wyborze.

Przeznaczenie: gry(często) typu BF4"

 

Fanatycznym graczem nie jestem :P.

To jeszcze pytanie odnośnie iiyamy XB2483HSU-B1 - smużenie na prawdę jest tak zauważalne w grach, że aż kłuje w oczy? Chodzi mi o to czy będzie lepiej/gorzej niż na moim obecnym (padającym już) LG227WT http://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg_l227wt.htm?

 

Tak, jest zauważalne. W szczególności jeżeli wcześniej miałeś matrycę TN. Może się też zdarzyć, ze jezeli ktos Ci palcem nie wskaze smuzenia to nie bedziesz go widział... ale jak już zobaczysz to może Cię męczyć ;)

Tak to wygląda w praktyce:

 

 

 

 

Tobie pasowałby pewnie Eizo FG2421. Ale on trochę kosztuje.

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Eizo to już nie moja półka cenowa na tę chwilę. Czyli rozumiem, że wśród samsungów, neców, benqów itp. nie ma nic ciekawego? W każdym razie dzięki za pomoc :). Poszukam, może trafię na tego Della w jakimś sklepie i będę mógł sprawdzić podświetlenie i wtedy podejmę decyzje.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...