Skocz do zawartości

Głośniki dla audiofila do muzyki ( ~ 300 zł )


Recommended Posts

Wątpie aby tak mały głośnik i to jeszcze średnio-niskotonowy złaził nawet do tych 30hz podanych przez producenta a dobry bas nie musi wcale nisko schodzić. Znam wiele kolumn które miały już znaczne spadki decybeli na wykresie przy 60hz i 70hz a bas był naprawdę dobry.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. Straszna fuszerka. Dozbieraj do Edifier R1600Tiii warto, zupełnie inna jakość. Jeszcze nie widziałem kolumny która schodzi do 5Hz! 

  

To jest sztuczne wymuszanie ruchu membrany głośnika i da się to zrobić na praktycznie każdym głośniku, jednakże w praktyce głośnik nie jest w stanie przetworzyć tak niskich częstotliwości. Bass testów (tego typu które zapodałeś) nie polecam, bo znacznie przeciążają one głośniki i prędzej je zepsujesz niż usłyszysz prawdziwe 5hz.

Bzduraaaaa!

 

Wybijaj palcem o biurko rytm 5 razy na sekundę. Słychać? Słychać!!!

 

W tym twoim eksperymencie wybijałeś w biurko z częstotliwością 5hz, ale nie wytworzyłeś fali dźwiękowej o takiej częstotliwości. Tak jak to ująłeś, to jest tylko rytm. Takie pacnięcie palcem o biurko to nałożenie się bardzo wielu częstotliwości na siebie i na pewno nie ma tam 5hz
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Solo6C jak zejdą do 50-60Hz to jest max. Nie będzie z nich subwooferowego łupnięcia, szans na to brak. Jednak ogólnie dźwięk jest naprawdę niezły i zrównoważony. Bas mimo, że nie ma takiego impaktu to jest dobrej jakości.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Bzduraaaaa!

 

Wybijaj palcem o biurko rytm 5 razy na sekundę. Słychać? Słychać!!! 

 

Uderzenie palcem w biurko bynajmniej nie generuje fali dźwiękowej o częstotliwości 5Hz. Takie uderzenia to pięć impulsów dźwiękowych o zupełnie innej długości fali.

  

Tak jak to ująłeś, to jest tylko rytm. Takie pacnięcie palcem o biurko to nałożenie się bardzo wielu częstotliwości na siebie i na pewno nie ma tam 5hz

 

Yeeeep!

Solo6C jak zejdą do 50-60Hz to jest max. Nie będzie z nich subwooferowego łupnięcia, szans na to brak. Jednak ogólnie dźwięk jest naprawdę niezły i zrównoważony. Bas mimo, że nie ma takiego impaktu to jest dobrej jakości.

 

Większość nawet tzw. kolumn ma problem z zejściem <50Hz jeśli zakładamy granicę 3dB. Bo jeśli tej granicy nie zakładamy... A komputerowe subwoofery nawet jak zejdą niżej to te niskie częstotliwości wytwarzane są dzięki stosowanie bass reflexu i przez to oraz to,  ze używane są tam malutkie głośniki bas zamienia się w jednostajne pukanie. To nie jest to o co chodzi w muzyce, niestety są tacy którym się to podoba :/

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Łupnięcie subwoofera jest dobre, ale żeby pokarać sąsiadów :) sam G500 używam tylko do filmów, a muzyki słucham na słuchawkach, bo jakbym zaczął się bawić w konkretne zestawy głośnikowe to pewnie budżet by tego nie wytrzymał :P Co prawda subwoofer reguluję na jakieś 30-40%, bo tego jest zwyczajnie za dużo (130W sub, a 36W satelitki). Służą mi już prawie 8 lat :)

Link to post
Share on other sites

 

 

bo tego jest zwyczajnie za dużo (130W sub, a 36W satelitki)

 

http://www.nxp.com/documents/data_sheet/TDA8920B.pdf

 

Manual, strona 15.

Głośnik niskotonowy ma cewkę o impedancji 6ohm oraz zasilanie 27V co daje 174W dla THD 0,5%

 

http://www.nxp.com/documents/data_sheet/TDA8922B.pdf

 

Manual, strona 13.

Głośnik średnio-wysokotonowy ma cewkę o impedancji 8ohm oraz zasilanie 27V co daje 32W dla THD 0,5%

 

Tyle marzeń, wracamy do rzeczywistości. Trafo ma wydajność około 150VA tak więc cały zestaw nadrabia niedobory mocy dzięki efektywności głośników.

Link to post
Share on other sites

@ Lukson czy Ty myślisz, że ja tutaj chwalę się tą mocą podaną przez producenta? Chciałem tylko zaznaczyć jakie są dysproporcje mocy. Ustawienie głośności wszystkich kanałów na jednakowym poziomie powoduje totalne przebasowienie podczas muzycznego odsłuchu, bas jest dudniący, powolny, ale to przecież tani sub,czego można oczekiwać? Wiem, że to nie jest produkt godny miana audio, ale mając 18 lat, człowiek zwraca uwagę na moc, zestaw 5.1 oraz w miarę dobrą jakość dźwięku. Po za tym, to produkt gotowy, bez kombinacji z dobieraniem pozostałych elementów toru. Służy mi, bo się nie zepsuł przez te 8 lat i nie mam serca sprzedawać tego zestawu za 300-400 złotych, bo zwyczajnie nie warto, a za takie pieniądze kupiłbym jeszcze większy złom. A jak mówiłem, do filmów przy dobrym rozstawieniu naprawdę się nadają. Nie ma sensu kupować marketowych kin za 1500-2000zł, bo praktycznie to samo mam tutaj. Muzyka i tak płynie ze słuchawek :)

 

Specyfikacje specyfikacjami, ale i tak najważniejsze jest brzmienie. Fakt, że trafo takiej mocy nie wykrzesze nie oznacza, że one grają do du*y. Za te pieniądze nie mógłbym oczekiwać więcej, mówię tu o zestawie 5.1, bo 2.0 by się u mnie nie przyjęło z różnych względów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Zapomniałem napisać, że padło na Solo 6c :)

Głośniczki świetnie się spisują, cudnie grają z kartą AIM.

Jezeli ktos tu jeszcze jest obecny, to jest w stanie zarzucić jeszcze czymś lepszym niż solo 6c ? Do 800-900 zł?

Najlepiej 2.0 taka konfiguracja w pełni mi odpowiada. Głośniki tak podbijają domówki, że przydałoby się coś lepszego :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak bleck napisał. Nie pisałem FeX, że one są monitorami, tylko zamysłem edifiera byl styl monitorów studyjnych. Po prostu są bardziej zrównoważone i analityczne. Porównując je do r2600 które są ciepłe czuć te różnicę. Wolę to pisać, bo niektórzy myślą że 2730 to wyższy model 2600 a tu jest różnica w brzmieniu :). I domyślam się, że fakt bt też podwyższa cenę, aczkolwiek porównując z 2600 to chyba niedużo.

 

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites

Zatem, co wybrać? :)

Szukam jakiegoś zestawu do 900-1000 zł i nie wiem czy wybrać coś z wzmacniaczem, czy jednak lepiej wybrać coś w konfiguracji 2.0.

Solo 6c tak podbiły moje uszy, że zastanawiam się nad solo 9c, ale nie wiem, czy warto.

Więc mam tutaj na uwadzę już Solo 9C i R2730db.

Może ktoś mi jeszcze powiedzieć po co są 2 wolne wejście przy głównym głośniku? Identyczne jak do podłączenia jeszcze jednej kolumny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...