Skocz do zawartości

Głośniki dla audiofila do muzyki ( ~ 300 zł )


Recommended Posts

Witam !

 

Na początku zaznaczę, iz nie chce być odsyłany do innych tematów, oraz, że tematy były wałkowane milion razy - owszem, mozliwe, ze były, aczkolwiek nie w tym roku :) Dlatego, wiec zakladam nowy temat, by się upewnić, że nie ma żadnych nowości lub może jakieś głośniczki staniały i mozna je taniej dostać w tym przedziale.

 

 

Tak, więc poszukuję głosników dla siebie, do pokoju do około 300 zł 

( JAK ON MOZE SIEBIE NAZYWAC AUDIOFILEM KIEDY CHCE GLOSNIKI DO 300 ZŁ DO TEJ KWOTY NIC NIE DOSTANIESZ WTFFF ?!?!?!? )

Chce głosniki do takiej a nie innej kwoty, ponieważ mam jeszcze monitory odsłuchowe w studiu. No i często słucham muzyki na słuchawkach zeby to nie przeszkadzać innym domownikom czy współlokatorom, jestem też bardziej mobilny, rzadko bywam w domu tak, więc wolałem zainwestować więcej w słuchawki Studyjne oraz jakieś w teren ( w tym przypadku Kruger&Matz)

W każdym razie, na moje tracery ( nawet nie wiem jaki to jest model ) kupione w media expert przyszedł już czas, fundusze się zebrały, więc szukam czegoś do pokoju, głównie do muzyki.

Mile widziane będzie również jak sprawdzą sie w filmach ( szczegoly dzwiekowe w filmach )

Interesuję mnie tylko sprzęt nowy - nie chce mieć nieprzyjemności z używkami :) 

Do tej pory mam na oku:

  • Microlab Solo 6C
  • Edifier R1280T
  • Creative Gigaworks T20 Series II
  • Microlab FC330 
  • MODECOM MHF60U

A bynajmniej te wyszukałem na forach i wybrałem te trzy jako te z najlepszymi opiniami.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

  • Logitech Z553 - dużo pozytywnych opinii, niskotonowe.

Jezeli jest to naprawdę zbyt mała kwota, to jakieś grosze ew. moge dołożyć :) 

Temat założyłem żeby się upewnić i dostać informację od kolegów z forum, nie chce polegać na wlasnym doswiadczeniu, poniewaz ktos moze ma inne odczucia.

 

A tutaj troche wiecej:

Budżet: Około 300 zł.

Czego potrzebujesz?: Głośniki

Przeznaczenie: GŁOWNIE MUZYKA, Filmy ( opcjonalnie )

Źródło: Komputer/laptop/tv/zew. karta dźwiękowa

( Jezeli jest mozliwosc to prosze o polecenie jakiejś karty w granicach również 100,200,300 zł. Moge zalozyc osobny temat jezeli to problem :) Przenoszenie codziennie karty z studia do domu będzie dość męczące, a naprawdę jakiegoś super duper wypasu nie potrzebuje za 1000 zł.

Oczekiwania :

  • Czysty dźwięk
  • Czysty, niecharczący bass
  • Pilot ( opcjonalnie )
  • Sprawdzenie się w muzyce i filmach 
  • Czysta i dobrze słyszalna perkusja 
  • Dobrze słyszalna szczegółowość w muzyce.

Inne : Mile widziany pilot, cokolwiek do regulacji głośności etc.. Chce je rozmiescic na półkach a ciagle wstawanie i sciszanie lub zglasnianie bedzie meczace :) 

Dluzszy kabel 

Muzyka : Drum and Bass, House, Dubstep. ( A generalnie to często to co w ucho wpadnie ) :)

Metraż pokoju : 14m2 ( 400x350)

 

Link to post
Share on other sites

Temat założyłem żeby się upewnić i dostać informację od kolegów z forum, nie chce polegać na wlasnym doswiadczeniu, poniewaz ktos moze ma inne odczucia.

 

Wyobraź sobie, że ja polegam na własnym doświadczeniu i na tym, co mi się podoba, bo patrząc na innych to szukałbym w nieskończoność. Bazując tylko na odczuciach innych nigdy nie dobierzesz dobrego sprzętu pod swój własny gust.

Link to post
Share on other sites
Wyobraź sobie, że ja polegam na własnym doświadczeniu i na tym, co mi się podoba, bo patrząc na innych to szukałbym w nieskończoność. Bazując tylko na odczuciach innych nigdy nie dobierzesz dobrego sprzętu pod swój własny gust.
Ja tak czy tak Wole sie upewnić ;) Po to mam forum ;) A druga sprawa jest taka ze nie mam gdzie sprawdzic jak te glosniki w sumie grają tylko solo 6c wiec pozostaje mi czysta teoria. Tak, wiec prosze o wiarygodne opinie użytkowników ;)

 

Solo6c za 300pln? To byłby overkill.
Prosiłem o pomoc, nie komentarz do tego co napisałem - przeczytaj uważnie i dopiero komentuj, napisałem około - jezeli sa naprawdę warte tej kwoty to je kupie i za tyle - u nas w sklepie lokalnym za 400 zł. A jezeli jest cos podobnych lotów do 300 zł to wole wziac cos podobnych lotów za niższa kwotę ;) Edytowane przez e-mbj
Link to post
Share on other sites

@up - Bardzo dobrze,że założyłeś temat nikt nie ma żadnego "ale".No nikt poza mną (traktuj to z uśmiechem). Słuch jest rzeczą tak indywidualną,że coś dla kogoś idealne,dla drugiego może być takie sobie (za dużo basów lub wysokich itp.) Natomiast co innego jeśli ktoś poradzi jakiś sprzęt ze względu na trwałość,estetykę wykonania czy niezawodność. W tym przedziale cenowym cudów nie znajdziesz . https://tomigra.wordpress.com/2012/12/30/pasmo-przenoszenia-sluchawek/

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz Solo6c (w aktualnej wersji tzw. new) kupić za 400 to do muzyki (pod warunkiem, że w niej chodzi o coś więcej niż pukanie basem) z tego co wypisałeś będą najlepsze. Wręcz porównywanie ich z takimi T20 jest bez sensu - to są kilkukrotnie większe głośniki.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Ja tak czy tak Wole sie upewnić ;) Po to mam forum ;) A druga sprawa jest taka ze nie mam gdzie sprawdzic jak te glosniki w sumie grają tylko solo 6c wiec pozostaje mi czysta teoria. Tak, wiec prosze o wiarygodne opinie użytkowników ;)

 

Tylko potem nie wracaj na forum z płaczem, że ktoś Cię w błąd wprowadził :) Ja kiedyś wybierałem słuchawki ze względu na recenzje, teraz już tak nie robię, nie warto.

Link to post
Share on other sites
Tylko potem nie wracaj na forum z płaczem, że ktoś Cię w błąd wprowadził :) Ja kiedyś wybierałem słuchawki ze względu na recenzje, teraz już tak nie robię, nie warto.
Złe wybrałeś ja nie bede wybierać na chybił trafił

 

Jeśli możesz Solo6c (w aktualnej wersji tzw. new) kupić za 400 to do muzyki (pod warunkiem, że w niej chodzi o coś więcej niż pukanie basem) z tego co wypisałeś będą najlepsze. Wręcz porównywanie ich z takimi T20 jest bez sensu - to są kilkukrotnie większe głośniki.
Czyli sa dobre czy nie, bo nie wiem juz nic z Twojej wypowiedzi.Ocen sam, nie musi Ci sie podobać ale wpisz sobie np: Bad Company - China Cup Czy moze Wsystkie Albumy Pendulum ;)

 

@up - Bardzo dobrze,że założyłeś temat nikt nie ma żadnego "ale".No nikt poza mną (traktuj to z uśmiechem). Słuch jest rzeczą tak indywidualną,że coś dla kogoś idealne,dla drugiego może być takie sobie (za dużo basów lub wysokich itp.) Natomiast co innego jeśli ktoś poradzi jakiś sprzęt ze względu na trwałość,estetykę wykonania czy niezawodność. W tym przedziale cenowym cudów nie znajdziesz . https://tomigra.wordpress.com/2012/12/30/pasmo-przenoszenia-sluchawek/
Pytałem o glosniki, nie pisałem nic na temat pasma przenoszenia słuchawek. I nie wiem co mam brac. Nadal nie uzyskałem odpowiedzi której szukam, czyli nic na temat tego, jakie sa opinie pozostałych głośników :P tylko solo 6c bez uzasadnienia :P Edytowane przez e-mbj
Link to post
Share on other sites

Złe wybrałeś ja nie bede wybierać na chybił trafił

 

Właśnie widzę, jak głośniki kupujesz :)

 

Słuchawek trochę miałem, głównie z ciekawości. Jak byś wiedział cokolwiek o słuchawkach to byś zauważył, że praktycznie każde z nich były często polecane i oferują bardzo dobrą jakość za niską cenę. Jednak trafiłem na ignoranta :)

 

Poznałem dzięki temu moje upodobania. Teraz przemyślane zakupu z odsłuchami sprzętu w zaciszu domowym.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites
Właśnie widzę, jak głośniki kupujesz :)

 

Słuchawek trochę miałem, głównie z ciekawości. Poznałem dzięki temu moje upodobania. Teraz przemyślane zakupu z odsłuchami sprzętu w zaciszu domowym.

 

Wtf ? O co chodzi w Twojej wypowiedzi człowieku ? Mysle ze po prostu to zignoruje bo szukasz po prostu powodu do kłótni wiec nie warto ;)

Link to post
Share on other sites

Chłopie masz możliwość posłuchania Solo6C to idź i posłuchaj, a nie biadolisz, żeby każdy podał Ci najlepsze głośniki za jeszcze niższą cenę, jak nawet nie wiadomo czy Solo6C będą dla Ciebie wystarczające. Czy to naprawdę takie trudne do zrozumienia?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Chłopie masz możliwość posłuchania Solo6C to idź i posłuchaj, a nie biadolisz, żeby każdy podał Ci najlepsze głośniki za jeszcze niższą cenę, jak nawet nie wiadomo czy Solo6C będą dla Ciebie wystarczające. Czy to naprawdę takie trudne do zrozumienia?
Nie bede kontynuował dyskusji z Toba... Po to jest forum, by dowiedzieć sie cos na temat opinii innych, a skoro ty jestes taki anty, to co robisz na tym forum ? Nie biadole tylko pytam. I określiłem sie ze chce do około 300 zł. Jak bedzie mi sie zyznie podobać to napisze ze chce do 100 zl... I moze ktos uprzejmy odpowie ( jak widac na pewno nie Ty) A czy dla Ciebie trudne jest do zrozumienia ze po to sa fora by dowiedzieć sie czegoś ciekawego ? Jakichś opinii i ciekawostek ? Wynos sie z tego postu, prosze Cie bo spamujesz, nic ciekawego nie wnosisz do tematu i tylko czas zabierasz.
Faktycznie pomyliłem się ale nie tak bardzo jak uważasz.....http://loudspeaker.pl/pasmo-przenoszenia-glosnika/
No tak, dzieki... Jako tako nic to nie wniosło w sumie do moich wiadomosci... Troszkę zakreśliło powiedzmy moj wybór. Zawsze cos, dzieki ! ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  • Microlab Solo 6C - powinny być ok ale pomyśl czy masz gdzie je postawić i czy 2x50W to nie będzie dla Ciebie za dużo - ja ich nie rozważałem przy kupowaniu bo są zdecydowanie za duże jak na miejsce gdzie stoją głośniki, choć sam nie wiem czy do moich r1600tiii nie kupie standów.

Edifier R1280T - fajne głośniczki według recenzji, ciut gorsze od starszego brata r1600tiii

Creative Gigaworks T20 Series II - Nie ta liga

Microlab FC330 - dużo pochlebnych opini i generalnie powinny być okej jak chcesz tani zestaw 2.1 ale będą lepsze do filmów i gorsze od innych zestawów do muzyki.

MODECOM MHF60U - Nie ufam modecom. Niby fajnie, dźwięk niby dobry. Ale w tej opini coś buczy, w tamtej coś trzeszczy. Komuś głośniki przychodzą i nie działają albo działa jedna kolumna. Komuś pilocik się zepsuł i nie da się dostosować dźwięku. ETC ETC ETC.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Microlab Solo 6C - powinny być ok ale pomyśl czy masz gdzie je postawić i czy 2x50W to nie będzie dla Ciebie za dużo - ja ich nie rozważałem przy kupowaniu bo są zdecydowanie za duże jak na miejsce gdzie stoją głośniki, choć sam nie wiem czy do moich r1600tiii nie kupie standów.
  • Edifier R1280T - fajne głośniczki według recenzji, ciut gorsze od starszego brata r1600tiii
  • Creative Gigaworks T20 Series II - Nie ta liga
  • Microlab FC330 - dużo pochlebnych opini i generalnie powinny być okej jak chcesz tani zestaw 2.1 ale będą lepsze do filmów i gorsze od innych zestawów do muzyki.
  • MODECOM MHF60U - Nie ufam modecom. Niby fajnie, dźwięk niby dobry. Ale w tej opini coś buczy, w tamtej coś trzeszczy. Komuś głośniki przychodzą i nie działają albo działa jedna kolumna. Komuś pilocik się zepsuł i nie da się dostosować dźwięku. ETC ETC ETC.

Wielkie dzieki ! Solidna opinia w końcu, której oczekiwałem ! Nareszcie ! ;) A wiesz cos na temat tych Logitechow?
Wielkie dzieki ! Solidna opinia w końcu, której oczekiwałem ! Nareszcie ! ;) A wiesz cos na temat tych Logitechow?
Co do 2x50. MA BYC DUZO ! :D latem sie na imprezy przydadzą ;)
Link to post
Share on other sites

Logi to szajs..

Po drugie myślę, że temat został stworzony w celu prowokacji. 300zl i audiofilski dźwięk, to już zupełnie mija się z prawdą. W tej cenie można gdybać tylko na poprawnym graniu które propozycje juz zostały dawno podane.

Edytowane przez ELLIOTT
Link to post
Share on other sites

Ja mam microlaby solo6c z tym ze pierwsze wersje. Był to strzał w 10. Wymieniłem je z zestawu 5.1 od creativa. Pomimo ze to tylko 2.0 graja o niebo lepiej. Jedyna denerwująca rzecz to pilot. Choć nie wiem czy nie dali teraz nowego modelu. Ja mam taki badziewny biały. 

 

Dźwięk z głośników jest zadowalający, tylko trzeba pamiętać żeby nie stały pod ścianą. 

Link to post
Share on other sites
MODECOM MHF60U - Nie ufam modecom. Niby fajnie, dźwięk niby dobry. Ale w tej opini coś buczy, w tamtej coś trzeszczy. Komuś głośniki przychodzą i nie działają albo działa jedna kolumna. Komuś pilocik się zepsuł i nie da się dostosować dźwięku. ETC ETC ETC.

 

Potwierdzam. Straszna fuszerka. Dozbieraj do Edifier R1600Tiii warto, zupełnie inna jakość. Jeszcze nie widziałem kolumny która schodzi do 5Hz! 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...