Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

 

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej. Mój wybór padł na GTX 770 (lub R9 285). Ostatnio jednak znalazłem R9 290 na promocji za 1200 zł. Moje pytanie brzmi, czy warto kupować tą R9 290, czy lepiej nie dokładać (choć to cena GTX 770)?

 

Mój procesor to: i5 3470.

 

Z góry dziękuję za porady.

Link to post
Share on other sites

@CoreDuo Ale padło pytanie o zasilacz, który też muszę kupić, więc na GTX 970 mnie nie stać. A ta R9 290 jest nowa.


Nie padło podstawowe pytanie. Czy używki wchodzą w grę? A jak masz 1200zł na kartę to odkładasz jeszcze 200zł i masz nówkę gtx 970.

chyba że GTX 970 pójdzie na zasilaczu cooler master rs-400-psap-i3  

Link to post
Share on other sites

Łatwo jest ,dokładać' nie swoją kasę.Oczywiście możesz jeszcze zaoszczędzić i poszukać używki r9 290 lub gtx780,ale jak dla mnie to wolę dołożyć te 200zł do nowej i mieć głowę spokojną,fakturę na siebie itp.,na allegro różnie może być,Janusz napisze że jest OK a tak nie jest i później trzeba się bujać z taką kartą,jeszcze jak kupiona w jakimś przyzwoitym sklepie to pół biedy.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Jeszcze dziś rano byłem pewny że kupuję R9 290.... teraz nie wiem czy nie uzbierać trochę więcej kasy i kupić sobie GTX 970 :D

GTX powinien starczyć na dłużej, około 4-5 lat (nie mówię o full detalach).

Aktualnie gram na GT 630 i odpalam na nim CoD: Ghosts :)

Link to post
Share on other sites
Co najwyżej na dwa lata przy obecnym rozwoju ta 970tka wystarczy

Nie żartuj sobie. Chyba że mówisz o graniu w ultra HD na ultra detalach to ta karta już nie daje rady. Do grania w FullHD to wystarczy na bardzo długo przy przyzwoitych ustawieniach. Ja mam 660Ti z 2012r  i spokojnie gram w FullHD zazwyczaj na średnich albo średnich/wysokich.

Link to post
Share on other sites

Co najwyżej na dwa lata przy obecnym rozwoju ta 970tka wystarczy

 

Nie żartuj sobie. Chyba że mówisz o graniu w ultra HD na ultra detalach to ta karta już nie daje rady. Do grania w FullHD to wystarczy na bardzo długo przy przyzwoitych ustawieniach. Ja mam 660Ti z 2012r  i spokojnie gram w FullHD zazwyczaj na średnich albo średnich/wysokich.

Ekhem... ja mam teraz GT 630 i gram w CoD: Ghosts, więc wiem co to granie na karcie która nie daje rady :D Przyzwyczaiłem się do grania nie na full/ultra detalach.... dlatego pisałem 4-5 lat, dopóki już kompletnie nie da rady (tak jak dziś moja GT630).

 

 

A do tej GTX 970 nie starczy mój zasilacz, tak? Muszę kupić mocniejszy?

Edytowane przez Czehol
Link to post
Share on other sites

No ja mam na myśli FHD/ultra ☺

Co prawda w 50kl ale z bajerami.

Obecnie GTX 970 momentami nie osiąga 50klatek w fullHD na wodotryskach w niektórych tytułach ale skończmy z tymi wodotryskami gdzie tak naprawdę można powiedzieć że nie widać gołym okiem różnicy między ustawieniami ultra a np wysokimi.

 

 ja mam teraz GT 630 i gram w CoD: Ghosts, więc wiem co to granie na karcie która nie daje rady

jak się przesiądziesz na np 970 to pewnie będziesz miał takie ogromne zadowolenie i zdziwienie co do przeskoku wydajności jak ja jak się przesiadłem z p4 i FX5200 na E8400 i 9800GT ;)

Edytowane przez CoreDuo
Link to post
Share on other sites

 

jak się przesiądziesz na np 970 to pewnie będziesz miał takie ogromne zadowolenie i zdziwienie co do przeskoku wydajności jak ja jak się przesiadłem z p4 i FX5200 na E8400 i 9800GT ;)

Podejrzewam, że spadłbym z krzesła ze zdziwienia, że tak to może wyglądać, nawet jeśli bym kupił tego R9 290 :D

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza za około 200 masz Thermaltake Smart SE modular 530W i on spokojnie z zapasem wystarczy, do tego modularne kable.

Dzięki, choć zastanawiam się też nad tym zasilaczem: Chieftec A-80 CTG-550C. Ma nawet więcej mocy, a 6 pinowe wtyczki też zawiera (bo takie chyba potrzebuje GTX 970)

Link to post
Share on other sites

To, że ma 550W, a nie 530W napisane to nie oznacza, że jest mocniejszy. Z tego co widzę to ma albo 456W albo 496W na dwóch liniach 12V, a TT ma jedna mocną linię 492W.


Warto też dorzucić do CM G550M, który ma ponad 500W na linii 12V, pół-modularne okablowanie, certfikat i 5 lat gwarancji, gdzie Chieftec ma 2 lata, a TT 3 lata.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...