Skocz do zawartości

Komputer dla grafika/architekta do 3000PLN bez OC


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Chciałbym kupić komputer (bez monitora, klawiatury, myszki i systemu) do kwoty 3000PLN

 

Mam pytanie do ekspertów z forum: jak oceniacie zalinkowany zestaw?

 

http://www.morele.net/inventory/info/2XBPjO/

 

Potrzebuję komputera głównie do pracy w photoshopie( pliki do 1gb), do tego autocad i 3d (sketchup, 3ds max), + okazjonalny rendering architektoniczny. Z tego co przeczytałem na tym forum, najważniejszy jest procesor i spora ilość ramu. Procesor jest dość wysoko w rankingach Chip i czytałem dużo pozytywnych komentarzy na jego temat.

Wybrałem 8gb w jednej kości, aby móc dodać drugie 8gb w przyszłości.

 

Komputer będzie użytkowany w domu, jako dodatkowy do tych które używam w pracy.

Rendering robię od wielkiego dzwonu, 80% czasu jaki poświęcam na pracę na komputerze to płaskie rysunki w programach wektorowych typu autocad i rastrowe w photoshopie. Modelowanie 3d w sketchupie i 3ds maxie 10% i rendering 10% Więc zależy mi najbardziej na tym, żeby komputer płynnie działał gdy pracuję na pliku .psd z >100 warstw o wielkości kilkaset mb i np. rysuję na tablecie. Autocad w 2D radzi sobie całkiem sprawnie i na dużo słabszych komputerach.

Gier nie będę na nim odpalał, ewentualnie stare Pro Evolution Soccer 

Nie będzie podkręcany.

 

Będę wdzięczny za rady.

Link to post
Share on other sites

A ja zaproponuje Ci trochę inne rozwiązanie, a mianowicie taki zestaw 

http://www.morele.net/inventory/info/CRr2Ny/

 ~3100zł

Masz tutaj procesor xeon 1231v3 wydajność i7 4770, do tego gtx 750 zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zintegrowana grafika, 8gb pamięci w jednej kości, lepszy dysk SSD, lepsze chłodzenie na procesor, zasilacz 450w będzie miał jeszcze zapas mocy.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

 

 

Gratuluję dobrania CPU i MOBO, które są ze sobą niekompatybilne. Do tego jeszcze obsługa pamięci na MOBO...
 

Widać jak się znasz ale cóż...

Procesor jest kompatybilny z tą płytą główną, aktualizacja biosu o ile już producenci nie wpadli na ten pomysł. Pamięć będzie i tak pracować 1600mhz 9cl.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...