Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Morele.net zareklamować czy nie??

morele reklamacja pc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mcb06

mcb06
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 13:46

Witam 

Wczoraj otrzymałem zamówiony na morele.net zestaw komputerowy. Wszystko wydawalo się być ok do momentu kiedy chciałem tego pc podłączyć. Zaniepokoiło mnie to że było słychać jak w środku lata jakaś śrubka. Zdjąłem jeden panel boczny i okazało się że karta graficzna jest wypięta ze złącza i trzyma się na śledziu. Latającą śrubką jest prawdopodobnie tą która powinna być przykręcona po drugiej stronie. Piszę prawdopodobnie bo nie zdejmowałem drugiego panelu bocznego. 

Więc wychodzi na to że komputer nie został do końca dobrze zmontowany. I karta graficzna mogła sobie tak skakać góra dół przez cała drogę do mnie czyli z Sosnowca przez Zabrze, Warszawę, Łomżę do Ostrołęki. Co radzicie zrobić w takie sytuacji?? Do sklepu dzwoniłem i pisałem maila ale 24h mineły i nikt nie oddzwonil ani nie odpisał. Karte zamontować i sprawdzić czy działa?? Czy może zareklamować montaż??

• 0

#2 lukegru

lukegru
  • Amator

• 72 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 14:56

nie od  parady ten sklep ma bardzo dużo złych opinii

• 0

#3 Amok2

Amok2
  • never go full retard

• 686 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 13 styczeń 2015 - 15:30

I co chcesz reklamować, montaż za 1 zł? Jak zamierzasz to rozwiązać?

Kartę możesz odesłać na zwrot i zamówić nową jeśli boisz się jakiś uszkodzeń.

• 0

| MSI Z97 Gaming 5 | i5-4690K 4.5 GHz | Be Quiet! Dark Rock 3 Asus GTX 970 Black | 2x4 GB HyperX Fury 2400 MHz |

HyperX 3K 240 GB WD Scorpio Black 500 GB | Antec TPC 550W | Fractal Define R4 | Dell U2312HM |

#4 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3358 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:04

Pytanie czy płyta główna nie ma teraz uszkodzonego złącza od karty graficznej. Jak możesz to wrzuć foty jak to wygląda w środku 

• 0

i7 5960X/Asus RVE/Evga ddr4 ram/GTX 1080 Ti/LiteOn NVME SSD RAID0/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Bitspower

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu

#5 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10543 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:40

Jak nie sprawdziłeś przy kurierze to dlaczego mają ci wierzyć,że tak było? Ja wiem,że to beznadziejny i niewygodny dla klienta przepis ale taki jest i już.Włóż, sprawdź czy wszystko działa i "po ptokach". A jak nie to wysyłasz całość z powrotem.Zamówiłeś złożony zestaw to i cały zestaw wysyłasz.

Użytkownik jarrino edytował ten post 13 styczeń 2015 - 18:40

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#6 mcb06

mcb06
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:54

http://images67.foto...778e5008b39.jpg

Niestety bardzo słaba jakość zdjęcia ale w tej chwili nie mam czym zrobić lepszego.

Wg. mnie nie wygląda na to aby złącze było uszkodzone. Przez to, że śrubka z tylu nie była dobrze przykręcona karta wysunęła się ze złącza i przy transporcie ocierała o złącze. Nie widać żeby coś było ułamane albo ukruszone są jedynie nieduże ślady otarcia na złączu płyty głównej.

do pana jarrino

Miałem przy kurierze wszystko rozkręcać?? Co do wiary na słowo to nie zdejmowałem drugiego panelu bocznego, tak więc jest tam ciągle ich plomba. Bez zdjęcia tego nie mógłbym chyba odkręcić tej nieszczęsnej śrubki więc wiadomo, że zostało to źle zmontowane.

• 0

#7 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3358 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:25

O jakiej ty śrubce ciągle piszesz ? Z tyłu nie przykręcasz nic , kartę trzyma się jedynie na 1-2 śrubkach przykręconych do śledzie

• 0

i7 5960X/Asus RVE/Evga ddr4 ram/GTX 1080 Ti/LiteOn NVME SSD RAID0/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Bitspower

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu

#8 mcb06

mcb06
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:49

Faktycznie masz racje:P Nie jestem expertem :P Coś z tyłu latało i przypominało mi to dźwięk śrubki więc uznałem, że może jest to śrubka bo może teraz jakoś inaczej się to montuje. Było to jakiś plastikowy element. 

Więc czy ta kartę zamontować poprawnie i sprawdzić czy działa?? Czy nic nie ruszać i składać reklamacje ??(a jak tak to czego, montażu?) Czy jeszcze jakaś inna możliwość?? Z góry dzieki za pomoc.

• 0

#9 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3358 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:53

Ja bym wsadził i sprawdził czy działa wszystko jak należy. Jak nie to masz 3 dni na zgłoszenie DOA i wtedy od ręki oni Ci wymieniają uszkodzone elementy na sprawne bez zabaw w reklamacji itp. tylko musisz się zmieścic z tym w 3 dniach od otrzymania zestawu

• 0

#10 mcb06

mcb06
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 23:20

No więc za radą postanowiłem podłączyć kartę i wygląda na to że karta została powieszona na śledziu i tak wysłana. Problem polega na tym, że nie mogę tej karty podłączyć, gdyż złącze na płycie głównej jest mniej więcej o 2 mm zbyt w lewo względem karty ;/ Więc co w takiej sytuacji ??

• 0

#11 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3358 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 23:24

poluzować śruby trzymające płyte główna i poprawić jej położenie 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: morele, reklamacja, pc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych