Skocz do zawartości

Recommended Posts

>>>Ciach<<<

 

Skalpowaniem zajme sie

jak masz chociaż minimalne zdolności manualne i nie masz jakichś rozciamcianych i @kisielowatych racic to dasz radę. nic trudnego, a 4770k DUUUUŻO na tym zyska

 

 

Darujcie sobie proszę te zaczepki. Biafra

Link to post
Share on other sites

Rozbawił mnie ten post. Jako że od 11 lat siedzę na WC to przy HW prockach to strata czasu bez skalpowania poza jednym aspektem wygląd WC.

No i o to chodziło przecież, więc nie rozumiem rozbawienia. ;)

Ja tylko się zdziwiłem, że ktoś od razu poleca skalpowanie, jak jeszcze nawet sam autor nie wie jak procesor się kręci. Są też dobre pierwsze Haswelle, chociaż to rzadkość.

 

Uwaga suchar... ;)

 

 

P.S. Ja siedzę na WC od jakiś... 20+ lat. Muszę spytać mamy kiedy dokładnie nocnik odstawiłem. :P

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja o jednym, ty zupełnie o czymś innym. :)

Mały skrót:
Ktoś napisał, że WC nie ma sensu, chyba że skalpujesz (HSW).
Ja napisałem, że jest wiele innych rzeczy, które są ważne, jeżeli ktoś chce się w to bawić, a najważniejszą z nich jest choćby wygląd.
Później ty piszesz, że robawił Cię mój post, zęby zjadłeś na LC, bez skalpowania HSW jest to straca czasu, chyba że mówimy o wyglądzie.
Znów ja - pisałem, że dziwię się, że ktoś poleca skalpowanie, skoro nie znamy potencjału procka (z czapką!!!).
Ty (w końcu początek zdania, tylko wtedy przecież można dać wielką literę) - OC nic mi nie da.

Piszesz jakbyś wcale nie czytał postów. :)

Czy gdzieś zanegowałem to, o czym piszesz w ostatnim poście? Chodzi mi tylko o to, że najpierw dowiedzmy się jaki jest ten procek, a później mówmy o skalpowaniu.

@Patryk
Czyli ktoś, kto ma haswell'a wyciągającego 4.8Ghz na 1.25V, 75 stopni w OCCT Linpack powinien skalpować?!
Wygląd LC a klocka w budzie już przemilczę.
Cisza... wiem, że mówimy o CPU, ale mając zwodowanego proca bardzo często prowadzi to do wodowania karty. Powiedz mi że tutaj nie będzie różnicy. Tak, zawsze można zwodować kartę, a CPU zostawić na AC. Ale to bez sensu.
I tak jak mówiłem... skoro nie ma sensu wkładać takiej kasy w LC, to można skalpować i założyć Dark Rock 3. Przecież wyjdzie to samo (wg Ciebie).
Można podsumować to tym, że LC w ogóle nie ma sensu w przypadku CPU.
Jednak Ty masz LC, Max ma LC, Biafra ma LC, Jacek ma LC, ja mam LC itd. Ale z nas głupki... ;)

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Nie wyjdzie to samo po skalpowaniu bo odprowadzanie ciepła się polepsza i to znacznie szczególnie jak użyjesz clp czy nie nałożysz Czapy.

Jak ktoś ma HW i robi 4.8 przy tym napięciu to powinien skakać z radości nie mowa o OCCT a całkowitej stabilności.

Link to post
Share on other sites

Aj Max... kurcze, znowu nie o to chodzi... ;)
Ja nigdzie nie mówię, że po skalpowaniu nie ma lepszych temperatur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie porównuję procesora "skalpowanego vs. proc nieskalpowanego", tylko procesor skalpowany na LC vs. procesor skalpowany na AC.

Sam mówiłeś, że między AC a LC nie ma różnicy. A więc nie można powiedzieć, że "jak chcesz wodować HSW to tylko skalpowanie" (już nieważne, że NIE WIEMY JAKI TO PROCEK), bo to samo się tyczy AC. Jak ktoś prosi pomoc w wyborze zwykłego air cooler'a, to gdzie są te Pany co od razu każą skalpować?
Proszę, pierwszy lepszy temat z wyszukiwarki:
http://forum.benchmark.pl/topic/143149-ch%C5%82odzenie-do-i7-4770k/?hl=4770k

NIKT nie wspomina nawet o skalpowaniu.

 

 

OC nic nie ma do tego.Mozesz miec najlepsza sztuke a WC nic ci nie da wzgledem Ac

 

Mi tylko chodziło o to, że są inne, równie ważne rzeczy jak wydajność - szczególnie, że w przypadku CPU ma się to dość koślawo (w porównaniu do klasycznych chłodzeń AC). Więc mówienie komuś, żeby skalpował, bo woduje nie ma sensu... bo jak wybierze AC, to też będzie lepiej, jak oskalpuje CPU (jeżeli wiemy, że CPU to padaka).

 

Jak przychodzi facet, pyta o części do LC, to wychodzę z założenia, że coś już tam poczytał, jest wstępnie "zajarany" i chce się w to bawić. Zabawa - to jest jak dla mnie główny, najważniejszy czynnik przy LC. Później wygląd, a dalej cała reszta.

Pozdrawiam! ;)

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzisz Karolu, ja nigdzie nie napisałem że skalp jest obowiązkowy. Jedynie podałem wątpliwość stosowania samego LC w sytuacji kiedy nie wykorzystujesz całego potencjału jakie daję to chłodzenie. Bo ja bym delikatnie mówiąc był rozczarowany wydając ponad 1,5k pln na coś co będzie wydajnościowo podobne do przeciętnego AC. Wygląd i owszem idzie na plus, ale to nie jest żaden sprzęt pokazowy na różne wystawy na który się tylko patrzy, tylko sprzęt z którego się korzysta na co dzień

 

Wracając do skalpowania, w żadnym wypadku NIE powinno się tego robić żyletką(czy innym nożem) mniejsze zdolności manualne, krzywo prowadzone ostrze i procek uwalony. Jedyną metodą ktora daje 100% pewności że procesor przeżyje to "młotkowanie"

 

Przykład cepa który podałeś jest tak rzadki, że nie ma sensu go rozpatrywać gdyż większe grono tych procesorów będzie się słabiej podkręcać oraz będzie uzyskiwać gorsze temperatury.

 

 

Jak dla mnie LC w ogóle teraz to śliski temat, kiedyś był większy zysk na nim

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...