Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zawodować moją maszynę i nie wiem jakie części wybrać w kwocie do 1300zł +/- 200zł (w ostateczności). Chłodzony będzie na razie tylko procesor i7 4770k, jeszcze nie podkręcony bo na boxowym coolerze. W przyszłości planuję dołączyć do układu kartę graficzną, ale na razie można pominąć ten fakt. Czytałem wiele dobrych opinii o częściach EK i gdyby się dało w tej kwocie takowe kupić byłbym bardzo zadowolony. Chciałbym aby układ zmieścił się i jakoś sensownie wyglądał w tej obudowie (podane poniżej). Oczywiście interesują mnie tylko nowe części.

 

MOBO: Asus MAXIMUS VI HERO

PSU: Corsair AX860

CASE: Corsair Vengeance C70

Link to post
Share on other sites

EK Supremacy EVO (bloczek na proca)(wygląd sobie wybierzesz, ja lubię Acetal niklowany) - 320 zł

Nie wiem jak jest z miejscem na topie, więc póki co chłodnica AlphaCool NexXxoS ST30 240 mm - ok. 230 zł

Lub EK CoolStream PE 240 mm - ok. 260 zł

Złączki EK 10/16 + zapas węża PrimoChill + 2l płynu Mayhems X1 przezroczysty: 110+80+60=250 zł (około)

Jakbyś wyjął z frontu klatki na dyski możnaby dorzucić jeszcze jedną 240-stkę.

 

Co do pompki, ktoś inny zapoda, bo nie chcę dać buczącej. Ja mam EK-D5 Vario, ale jak tak czytałem po necie to może być za mocna na taki układ, a to źle.

 

Sklep: Angela.pl

Edytowane przez Prophet41
Link to post
Share on other sites

Dobrą alternatywą na początek jest taki zestaw

http://www.angela.pl/p10334,alphacool-nexxxos-cool-answer-240-d5-ut-set.html

Mega pomka do wszelakiej rozbudowy ,z ustawieniem na jedynkę niesłyszalna.Łatwość kontroli i napełniania płyny w  rezerwuarze.

Wentylatory jedne z najcichszych ,chłodnica gruba 6cm na przód obudowy ,na procka z zapasem a jak zwodujesz GPU to przy tendencji na niższe  TDP powinna dać radę z schłodzeniem płynu.Co do skalpowania, manualnie jestem zdolny a i tak uszkodziłem swojego,moim zdaniem nie warto dla paru stopni .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tego, co napisał przedmówca, skalp procka. Oczywiście, jeżeli chcesz uzyskać dobre rezultaty i żeby wydawanie grubej kasy na wodowanie miało sens.

W wodowaniu nie chodzi tylko o OC.

Ja akurat nie skalpowałem i wcale nie czuję, że wydałem grubą kasę na darmo. Mam niskie temperatury, ciszę pod obciążeniem i wygląd.

 

Co do zestawu, to tak jak pisał Prophet.

Supremacy (Evo lub nie, EVO jest nowszy, droższy i pewnie ma jakąś "nową technologię", zwykły Supremacy też jest spoko)

Nexxxos ST30 - XT45 prawdopodobnie nie wejdzie.

Złączki EK 16/10, wąż Primochill Advanced LRT i płyn Mayhems (może Pastel? :menda: )

EK D5 Vario jest bardzo fajnym pomysłem. Nie będzie raczej za mocna, zawsze można skręcić. Za 500+zł można dorwać zestaw z rezem. Do tego polecam mocowanie na wentylator (przyda się, jak włożysz drugą chłodnicę na front), będziesz mógł ładnie przymocować rez+pompkę do niego.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Tylko jaki jest sens wodowania skoro za 1/5 ceny LC ma się to samo : wygląd, cisze i takie same temperatury

 

Co do części to supremacy evo jest totalnie nie opłacalny, bo zwykłe supremacy oferuję dokładnie to samo, Chłodnica od ek coolstream ma bardzo fajny paten z podwójnymi finami, co daje wydajność jak chłodnica z gęsto ułożonymi finami przy zastosowaniu wolnoobrotowych wentylatorów

 

Ten zestaw co wrzucił zulugula11 odpuść sobie ze względu na zatokowy rez z plexi, nie dość że będzie przenosił wibracje z pompki to jeszcze masz bardzo duże ryzyko że plexi zacznie pękać i przeciekać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no, klocek w obudowie, a LC to jednak różnica (wygląd).

 

Temperatury, oczywiście mówisz o CPU - fakt. Dużej różnicy nie ma. Ale czy z drugiej strony nie można skalpować i włożyć DR3 na CPU? Też pewnie wyjdzie na to samo. Co do ciszy - prawda. Głównie mi chodziło o GPU, a rozmowa miała nawiązywać do skalpowania CPU. My bad.

 

Ale naprawdę uważasz, że wodowanie ma sens tylko w przypadku skalpowaniu proca??

Link to post
Share on other sites

Właśnie ostatnio patrzyłem w angeli na ceny :)

Nie wypowiadałbym się, gdybym nie wiedział, a i mam wrażenie, że Pan Specjalista "adriankiller" wpadł tu tylko, żeby przypomnieć wszystkim sarkastycznie i w sposób chamski, że jestem debilem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra czyli:

 

- blok CPU: EK Supremacy EVO Plexi Nickel

 

- chłodnica: EK CoolStream PE 240

 

- pompa + rezerwuar: EK D5 Vario X-RES 140 - niestety on jest za duży do mojej obudowy, kupię tylko tą pompę, a reza mniejszego, jakiej wielkości? (raczej chętniej wziąłbym to: https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekd5-xres-laing-100-acetal-csq,produkt,554193.html?from_category=28_148+ EK D5 z PWM czy bez?)

 

- złączki: EK 16/10 - ile będzie potrzebne?

 

- wąż: Primochill Advanced LRT - gdzie mogę dostać, wytrzymały jest, jak z twardością?

 

- płyn: Mayhems

 

edit

 

http://www.angela.pl/p10218,ek-water-blocks-ek-d5-vario-x-res-100-incl-pump.htmlo to mi chodziło ;)

Edytowane przez CryooPL
Link to post
Share on other sites

Wąż primochilla to w tej chwili chyba najlepsza opcja cena/jakość. Idzi nim zrobić naprawdę ciasne łuki. Jedyny jego minus że wewnętrzna średnica to 9,8mm a nie 10mm co przekłada się na ciężkie osadzenie w złączce. Pomaga przy tym zanurzenie końcówki w gorącej wodzie 

Link to post
Share on other sites

Właśnie mierzyłem i bez całkowitego demontażu klatki na dyski EK-D5 Vario X-RES 100 mi nie wejdzie. Więc chciałem się spytać co sądzicie o EK BAY SPIN, tylko jedyny problem to taki że nie wiem gdzie się tam montuje pompę i czy wejdzie ona do tych 5,25 za rezem.

Link to post
Share on other sites

To jak zostajemy z rezem w zatoce to lepszą opcja jest taki

http://www.angela.pl/p9539,alphacool-repack-single-laing-d5-dual-5-25-bay-station.html

Nowsza konstrukcja ,ma filtr i korek wlewowy na froncie co jest nie bez znaczenia.

Pomka

http://www.angela.pl/p7209,alphacool-vpp655-single-edition.html

i 60 zł w kieszeni

Link to post
Share on other sites

To jak zostajemy z rezem w zatoce to lepszą opcja jest taki

 

Nie jest, z jednego bardzo ważnego powodu. Materiał z jakiego jest wykonany czyli pleksi będzie pękać od wibracji jakie wytworzy pompka. Zauważ że wszystkie porządne rezy zatokowe są wykonane z acetalu nie bez powodu

Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym zawodować moją maszynę i nie wiem jakie części wybrać w kwocie do 1300zł +/- 200zł (w ostateczności). Chłodzony będzie na razie tylko procesor i7 4770k, jeszcze nie podkręcony bo na boxowym coolerze. W przyszłości planuję dołączyć do układu kartę graficzną, ale na razie można pominąć ten fakt. Czytałem wiele dobrych opinii o częściach EK i gdyby się dało w tej kwocie takowe kupić byłbym bardzo zadowolony. Chciałbym aby układ zmieścił się i jakoś sensownie wyglądał w tej obudowie (podane poniżej). Oczywiście interesują mnie tylko nowe części.

 

MOBO: Asus MAXIMUS VI HERO

PSU: Corsair AX860

CASE: Corsair Vengeance C70

Podstawowe pytanie procka będziesz skalpował?

Jak chodzi ci o wydajność to strata twoich pieniędzy.

Jak dla wyglądu to inna sprawa.

W wodowaniu nie chodzi tylko o OC.

Ja akurat nie skalpowałem i wcale nie czuję, że wydałem grubą kasę na darmo. Mam niskie temperatury, ciszę pod obciążeniem i wygląd.

 

 

Rozbawił mnie ten post. Jako że od 11 lat siedzę na WC to przy HW prockach to strata czasu bez skalpowania poza jednym aspektem wygląd WC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...