Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop do gier, MSI GE60 APACHE

msi ge60 apache laptop do gier temperatury w laptopach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 exden

exden
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 23:33

Kurde nie zauważyłem ze ten acer nie ma bateri wyjmowanej :/ eh... zawsze cos :(
A to jest jednak problem jak by żywotność bateri się skończyła. 

A co do temperatur to znalazlem tylko dla i7 do 98 stopni i dla i5 do 88 stopni (bez throllingu). W porownaniu msi i lenovo nawet na i5 maja powyzej 90 stopni. 

Użytkownik exden edytował ten post 11 styczeń 2015 - 23:37

• 0

#22 fxjerzy

fxjerzy
  • Nałogowiec

• 1781 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 23:37

PClab ma chyba słaby miernik bo temp powinny być jak na pokazanych w digitalversus ale niższe od tych z notebookcheck

• 0

#23 exden

exden
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 23:49

No właśnie też PClab prowadził mnie w błąd bo tam i5 ma dużo mniejsze temperatury na i7 niż na notebookcheck stąd moje pytanie na początku postu jakie w rzeczywistości lenovo ma temperatury. Ale już się dowiedziałe te z notebookcheck czyli ok 95 stopni. 

Wiec już w końcu nie wiem co będzie najlepsze :/ We wszsytkich nawet i 5 sa problemy z temperaturami i throllingiem wydaje się ze Asus N551jm ma najmniejsze i acer z i5 (jesli mozna wierzyc PClab). A z wykresów na PClab Lenovo y50 dalej króluje z i7 lub i5 oraz Acer VN 591 z i5 najlepiej wychodza w grach. Patrząc na sprzęt do 4200 zł. 

Proszę o pomoc jeśli, źle wywnioskowałem i macie lepsze propozycje. 

• 0

#24 Outlaw666

Outlaw666
  • Dimebag Darrell

• 480 postów
  • Miejscowość:Lublin/Warszawa

Napisano 12 styczeń 2015 - 01:38

Przepraszam, że się wtrącę, ale po przeczytaniu całego tego tematu naszła mnie jedna myśl - czy nie zastanawiałeś się nad kupnem komputera stacjonarnego? W tej cenie byłby dużo wydajniejszy od wszystkich tych laptopów i nie musiałbyś się martwić o temperatury.
No chyba, że koniecznie musi to być mobilny sprzęt, więc nie było pytania.

• 0

#25 exden

exden
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 17:25

Zdecydowany jestem na zakup Asusa N551JM. http://www.x-kom.pl/...dvd-gtx860.html

Jest o 400 zł tańszy od poprzednika, a jak już R4zen się wypowiadał ma lepsze głośniki. Delikatna różnica w wydajności podczas gier nie jest dla mnie wielka przeszkodą. Troszkę kolory obudowy mi się nie podobają ale do wyglądu można się przyzwyczaić (w innych modelach są gorsze wady). 

Po przeczytaniu kilku opinii na temat Acera zrezygnowałem z niego z powodu częstych problemów/słabego wifi, nie wygodnej spacji która nie zawsze łapie (a kiedyś korzystałem z takiej klawiatury - to bardzo drażniące), również nie planuje zakupu dysku SSD, a standardowy to tylko HDD 5400 obrotów. Gdyby Acer kosztował mniej niż 4000zł bym pewnie go wybrał.

Lenovo odpadło z powodu matrycy, a MSI za temperatury i głośność pracy nawet bez obciążenia.

DZIĘKUJE ZA OPINIE I POMOC PRZY WYBORZE LAPTOPA smile.gif 

Użytkownik exden edytował ten post 12 styczeń 2015 - 17:25

• 0

#26 Massacrul

Massacrul
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 00:14

Może się mylę, ale Asus N551JM powinien się również cholernie grzać, ma zamkniętą konstrukcję, 1 wiatrak, jest cichy ale problemy z chłodzeniem również.

Wątpię by był chłodniejszy od MSI o więcej niż 3-4 stopnie.

• 0

#27 exden

exden
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:32

To co byś lepiej polecił ? Właśnie zwróciłem sprzęt przynajmniej tydzień będę czekał na zwrot gotówki, wiec mogę się jeszcze porozglądać. :) 

• 0

#28 fxjerzy

fxjerzy
  • Nałogowiec

• 1781 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:09

https://drive.google...iew?usp=sharing
- w między czasie pozwolę sobie na żarcik  8-)

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: msi ge60 apache, laptop do gier, temperatury w laptopach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych