Skocz do zawartości

Podkręcanie Asus Radeon HD 6850 DirectCU


Recommended Posts

O ile zasilacz jest w pełni sprawny to podkręcać zawsze warto. Z tego co pamiętam jak miałem tą kartę to wyciągała spokojnie ponad 900 na rdzeniu i coś koło 1200 na pamięci po podniesieniu napięcia. Oczywiście są to wartości poglądowe - u ciebie może być różnie.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Tego ci nie powiem czy karta osiągnie takie wartości - musisz sam podkręcać i testować jej stabilność. Też inna kwestia czy obecne sterowniki będą stabilne po OC bo nie zawsze te najnowsze muszą dobrze współgrać ze starszymi modelami.

 

Tak tylko spytam jakiego programu używasz do OC?

Link to post
Share on other sites

maxi94, masz taka kartę?: http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Radeon_HD_6850_Direct_Cu/3.html

Jeśli tak to masz możliwość zmiany napięcia.

Pobierz MSI Afterburner i odblokuj go wg. tego poradnika: http://forum.benchmark.pl/topic/72257-msi-afterburner-231patch-odblokowanie-napi%C4%99cia-w-trybie-ccc/

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Z napięciem w każdej karcie nie można przesadzać, chyba że ma dobrze chłodzoną sekcję zasilania gdyż to ona idzie na pierwszą linię "ognia" przy podkręcaniu.

Oczywistym jest że im więcej prądu musi dostarczyć układowi GPU tym bardziej się grzeje.

W Twojej karcie jest 3 fazowa sekcja zasilająca układ GPU, na szczęście mosfety są chłodzone przez aluminiowy radiator - mały ale jest :)

Na techpowerup, w teście podkręcania karty mogli przekroczyć 1.4v ale nie wiem czy ten kontroler umożliwia na ustawienie takiej wartości napięcia bez modowania?

Jeśli by tak było to możesz spokojnie kartę trzymać na 1.25-1.3v  o ile temperatury Ci pozwolą :D

 

Odblokuj napięcie to się dowiesz ile max. voltage możesz ustawić.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Niestety ale nie moge, bo patch stracił ważność już i nie ma nowego linku ;/


Mam taki problem, że program wgl nie odblkowuje, w notatniku zmieniam z 0 1 voltage , wklejam patcha, resetuje program i zmieniam tam -xcl w skrócie ale to nic nie pomaga. Zainstalowałem Asus Tweak i tam jest możliwość ale tylko voltage jest zmienne podczas spoczynku i podczas obciążenia karty przy grach, i nie można zwiększyć wiecej niż 1124, a nomalnie jest 950 podczas spoczynku :(

Link to post
Share on other sites

Na końcu dodajesz /XCL a nie -xcl (oddzielone spacją)

Rób krok po kroku wg. poradnika i nie będzie problemu bo jeżeli w asus tweak są odblokowane to i w AB tez powinno się dać.

Patch nie jest aż tak bardzo konieczny.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

1) Install Latest Drivers and make sure everything is working correctly.
2) Install latest MSI Afterburner.
3) MSI AB Patch.zip 535k .zip file
4) Restart the Computer.
5) Create a Shortcut of MSI Afterburner in the desktop.
6) Close MSI Afterburner, @ the Shortcut got to Target: and add /xcl like this ("C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\MSIAfterburner.exe" /xcl)
7) Open the Modified Shortcut. (It shut say CCC Limits have been Increased.
8) Delete the Shortcut and Restart PC.
9) Not you are all set to OC without Limits.

 

 

Robie dokładnie to, po raz 3, innymi numerami programu raz 2.2.4 raz 2.0 a teraz 4.1.0 nie odblkowuje voltage ;/

Link to post
Share on other sites

Po dodaniu /xcl pojawia się informacja że zegary zostały odblokowane?

Jeśli tak to w ustawieniach programu musisz jeszcze zaznaczyć opcje:

-odblokuj kontrolowanie napięcia

-odblokuj monitorowanie napięcia

 

Chyba że tak robisz to nie wiem dlaczego afterburner nie chce się odblokować :/

 

Ps. ja jadę na wersji 3.0.1, ale wydaje mi się że to nie ma znaczenia.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Tak robie to po restartowaniu programu i tak to nic nie daje :( . Możliwe że CCC ATI to blokuje ?


Może ktoś pomóc ?


Problem rozwiązany, w MSI Afterbuner nie dałem rady, lecz inny program Sapphire Trixx. czy przy 1.2 V dać więcej, czy lepiej pozostać 1.2 V i wyciskać więcej ?? Stats:

 

http://s5.ifotos.pl/img/9151140gi_wrseera.gif

Edytowane przez maxi94
Link to post
Share on other sites

Zdarza się że MSI AB nie daje sie odblokować, cóż rzadko tak bywa ale się zdarza - siła wyższa ;)

Dobry wynik, rdzeń ładnie podkręciłeś.... tylko pytanie czy karta stabilna i jaka max. temperatura? :D

 

Jak już wcześniej pisałem, podaj ile kontroler może zapodać max. napięcie w sapphire trixx.( na max nie ma sensu ustawiać)

Chodzi o to żeby nie katować karty, a dokładniej żeby nie smażyć sekcji zasilania... możesz też to sprawdzić puszczając jakiś benchmark i dotykając ręką radiator mosfetów na Twojej karcie, jeśli parzy to jest nieciekawie, gdy gorący to możesz sobie odpuścić dalsze OC karty.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Powiem tak max miałem 72 C tej karty. podkręcałem już przy 940 i 1150 , 3D Mark 11 pomyślnie przeszedł testy ale błędy DirectX wypadają przy battelefield 3 :( . Jedynie udalo mi się przy 910 i 1115 i przy voltage 1.200 V . Maxymalny Voltage 1.233 V można dać :)

Edytowane przez maxi94
Link to post
Share on other sites

Może być, aczkolwiek BF3, BF4 bardziej kładą nacisk na CPU.

Najlepiej pograć w kilka różnych gier po kilka lub kilkanaście godzin, test na kilku silnikach graficznych sprzyja "wychwyceniu" niestabilności układu graficznego.

 

Ja od siebie dodam że swoją kartę testowałem we "wbudowanym" benchmarku gry Sleeping Dogs, bardzo polecam do podkręcania kart z obozu czerwonych.

Ten benchmark jest na tyle "czuły: że po podkręceniu rdzenia, karta przechodziła prawie wszystkie sceny testowe, na ostatnim się wysypywała :D

Zdarzało się że za 1 razem było wszystko w porządku a jak zapuściłem drugi raz to moje oczy widziały zawiechę kompa, a w zasadzie gry.

Gdy doszedłem do stabilności rdzenia na żadnym napięciu, karta nie wysypała mi się jeszcze w żadnej grze. :P

Pamięci testowałem w crysisie 3, grając multi.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie czy VDDC to napięcie ? Sapphire Trixx tylko mi tu udostępnia, MSI afterbuner zablokowane, GPU Tweak również :( . Gdy włączam Trixxa wyskakują artefakty w firefoxie :( , gdy wlacze gre problem ustępuje, w takim samym przypadku restart komputera pomaga , ale jak wyłącze to opcje resetują się do default :(


Czy takie coś mi pomoże ?

 

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18457437

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...