Skocz do zawartości

Podkręcanie Gigabyte GTX 460


Recommended Posts

Witam państwa.

 

Na wstępie podam co ważniejsze komponenty:

- Płyta Gigabyte GA-970A-UD3

- Phenom II X4 955 BE 3,2@3,8 + Arctic Freezer 7 Pro Rev 2

- Gigabyte GTX 460 z firmowym OC

- Zasilacz Tracer Be Cool 620 W, 384W na +12V (błędy młodości, kłamstwa sprzedawcy)

 

Otóż chciałbym podkręcić sobie jeszcze grafikę. Zastanawia mnie jednak czy jest to bezpieczne przy takim zasilaczu i ile można wycisnąć. Temperatura w stresie 60*C, ale muszę wymienić pastę, bo firmowa od 2,5 roku nie zmieniana.

I jeszcze jedno - producent podaje taktowanie pamięci 3600 

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n460oc-1gi/specs/

Natomiast w MSI Afterburner mam 1800:

 

http://i.imgur.com/qMRULvZ.jpg

 

O co be?

Link to post
Share on other sites

miałem tego gigabyta bardzo dobrze się kreci  kręciłem na zailaczu no name 500w wycisłem siódme poty z tej karty 

niestety ustawień nie pamiętam ale jak poszperasz to na necie znajdziesz ile wyciskają

ale zdaje się że core clock szedł na 800 bez niezająknięcia 

a pamięci na 2000

 

 

jeszcze jedno - producent podaje taktowanie pamięci 3600 

1800x2=? 

Edytowane przez wojciechpiwo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem MSI 768 mb z cyclone

Karta u mnie świetnie się kręciła i poszedł mi rdzeń na 902, pamięci jak dobrze pamiętam 1090

(standardowo 4 x 900)

Furmark przeszedł jednak potem ani nawet jednego MHz nie chciało się ruszyć bo sypało artefaktami :)

Ale z 675 chyba na 902 całkiem całkiem

No i te radiator z cyclone świetnie się sprawdzał , cisza chłodno bajka

Żal mi było tą kartę sprzedawać przy przesiadce na 7870 ale co zrobić trzeba iść do przodu :)

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Pobierz GPU-z i tam sprawdź taktowanie pamięci.

Coś jest nie tak ze wskazaniem w MSI AB bo na tej karcie są zamontowane pamięci typu DDR5.

Na karcie masz zamontowane pamięci które rzeczywiście są taktowane 900MHz, a efektywnie 3600 (rzeczywiste taktowanie x 4 = efektywne) to funkcjonuje w każdej karcie z pamięciami ddr5.

Jeśli rzeczywiste taktowanie miałbyś ustawione na 1800MHz to efektywne byłoby równe 7200MHz... dla tych pamięci jest to nie możliwe do zrobienia nawet po OC przy użyciu ciekłego azotu :D

Natomiast 1800MHz / 4 = 450... czyli połowa stokowego taktowania tych pamięci...wychodzi na to że program robi Cię w balona albo w sterach masz nakopane.

GPU-z poda Ci prawdziwe taktowanie pamięci na twojej karcie.

 

Dlaczego DDR5 ma 4x większe efektywne taktowanie od rzeczywistego? Otóż te pamięci wykonują 4 operacje na jeden takt zegara i dlatego efektywne taktowanie jest cztery razy większe od rzeczywistego.

Edytowane przez Hezen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...