Skocz do zawartości

Komputer wyłączył się i nie odpala


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Cześć.
 
Mam pewien problem. Grając jakąś godzine+ temu w FarCry 4, komputer się wyłączył, nie było przy tym żadnego dźwięku. Po prostu zgasł. Gdy próbowałem go załączyć nic nie reagowało, dopiero jak odpiąłem kabel zasilający i włożyłem jeszcze raz to zaskoczyło. Znowu odpaliłem farcry tym razem z zapisem temperatur. Niestety po 20s gry wyłączył się i znowu to samo. Tym razem gdy już się odpalił to tylko na 5s i zgasł. Do tej pory nie mogę go uruchomić.
 
Jedyne co się dzieje to gdy wyciągnę kabel zasilający, po czym włożę i kliknę guzik włączenia to wszystko się podświetla, wiatraki się włączają i po jakiś 0.5s wyłącza się wszystko. Tak jakby komputer dostawał impuls. 
 
Chciałbym dodać że to raczej nie jest wina zasilacza gdyż przetestowałem komputer także na corsair cx500. Zdaję mi się że coś padło w płycie głównej co jest troszkę dziwne, a może procesor?
 
Specyfikacja:
 
Płyta główna: Gigabyte B85M- D3H
Procesor: I5 4690 
Karta: Palit Gtx970 jetsream
Ramy: 8gb bodajże Ballistix
Dysk1: SSD crucial 64Gb
Dysk2: HDD 500Gb
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1
Obudowa: Gladius M40 
 

Dołączam dwa zdjęcia procesora jak wyglądał po wyjęciu. Oczywiście komputer kupiony był używany (wszystko na gwarancji),a zapomniałem spojrzeć jak on wygląda. Czyżby mógł się spalić przez brak pasty?
 
http://i.imgur.com/EP4ms1O.jpg
 
http://i.imgur.com/kU9LmkQ.jpg
Edytowane przez msexity
Link to post
Share on other sites

Zrób tak:

1)Wejdź na stronę http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml Oczywiście musisz znaleźć swój bios.

2) Od montuj wszystko od mobo oprócz zasilacza i zrób test włączając komputer i sprawdź reakcje.

3)Dołóż jedną część i włącz system sprawdzając kiedy system zablokuję pracę.

4)Powtórz krok 3 sprawdzając piknięcia jeśli ilość piknięć i ich rodzaj zgadza się z włożonym komponentem zapewne on jest winowajcą(oczywiście pikać również będzie z braku komponentu )

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Witam.

Dzisiaj od samego  rana walczę z tym komputerem. Są duże postępy. Wyczyściłem wszystko sprężonym powietrzem, zmieniłem pastę na procesorze, sprawdziłem wszystkie kable czy są prawidłowo podpięte, włączam i tu dalej nic. Jednak przy zmianach z ramem karta graficzna blokowała dostęp zatrzasków. Zdenerwowałem się wyjąłem i włożyłem ram do innych slotów. Okazało się że po włączeniu bez karty graficznej komputer odpala. Tutaj nie koniec jeszcze. Włożyłem kartę i podpiąłem zasilanie 2x3 dwoma kabelkami (standardowo chyba). Znów komputer się nie włączał. Więc postanowiłem wyjąć to zasilanie i zostawić ją na sucho w środku. Wszystko odpaliło. Wyłączyłem go żeby karta jakoś się nie uszkodziła przez brak dodatkowego zasilania. Włożyłem to zasilanie, ale na zasilaczu który jest modularny przepiąłem końcówkę tego kabla z jednego gniazdka do jednego wyżej. Okazało się że wszystko odpaliło i zapytało mnie czy zresetować bios (bo wcześniej wyjąłem baterię). Wziąłem tak itd. System odpalił. Jednak coś jest nie tak, bo wiatraki na karcie graficznej chodzą na 100%. Wszedłem do msi afterburner w celu zmniejszenia %. Niestety nie słuchała się. Uruchomiłem ponownie, wszedłem do biosu i załadowałem ręcznie domyślne ustawienia. Wtedy komputer się wyłączył i nie pomaga już przepięcie do innego gniazdka na zasilaczu. Dopiero po wyjęciu z karty graficznej dodatkowego zasilania znów komputer wstaje, ale niestety ciągle wiatraki chodzą na 100%. Teraz mamy większe pole do manerwu więc może ktoś doradzi lepiej. Mam możliwość wejścia do Biosu i ogólnie do systemu, tylko że bez dodatkowego zasilania grafiki.

Co mogło się uszkodzić? Dodatkowe zasilanie karty graficznej? Coś na płycie głównej z sekcją zasilania grafiki? Może wejścia na te 2x3? 

Prosiłbym o pomoc, najlepiej szybką, bo jeżeli uda się ustalić co jest nie tak to jutro zadzwonie w sprawię gwarancji. 

Edytowane przez msexity
Link to post
Share on other sites

Czy masz wgrany ostatni bios czyli F 14 ? No i oczywiście najnowsze sterowniki do płyty głównej http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10/download/

Dlaczego mając płytę Gigabyte używasz MSI  ? Do sterowania płytą i urządzeniami od niej (wentylatory) SŁUŻY App CENTER. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10/download/  - jest w funkcjach...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Włączyłem ten komputer ale bylo napisane ze trzena podlaczyc pcie inaczej nie wejdzie. Podlaczylem znow i okazalo sie ze chodzi z podpietym zasilaniem. Wersja biosa to F13. Dalej niestety nie wiem co sprawdzic.

 

Po formacie zainstalowalem tylko te do chipstu.

 

 

 

Dodam jeszcze ze wczesniej przez msi moglem regulowac predkosc wiatrakow a teraz sie nie sluchaja wogole.

Edytowane przez msexity
Link to post
Share on other sites

A te sterowniki od chipsetu pobrałeś z płyty czy ze strony Gigabyte? Jeśli chodzi o moje rady to kieruję się nie szeroką i rozległą wiedzą na ten temat a jedynie lub przede wszystkim doświadczeniem. Jeżeli uaktualnisz wszystkie możliwe sterowniki płyty głównej oraz systemu (bardzo ważne) to jeśli problem występuje nadal to można reklamować. Ja już chciałem niedawno reklamować nową grafikę ale po aktualizacji systemu (wcześniej wszystkich sterowników płyty głównej i biosu) problem zniknął i tak jest do dziś.Kiedyś dawno temu pamiętam jak nie mogłem uruchomić pojazdu o nazwie Fiat 126p.Walczyłem z tym pół dnia i kiedy moja cierpliwość była na ukończeniu zauważyłem (dlaczego nie na początku?) ,że w filtrze paliwa brak po prostu benzyny,której było już zbyt mało w baku....

Link to post
Share on other sites

Tak te z chipsetu brałem ze strony. Co do innych sterownikow to mam je wszystkie pokolei pobrac i wgrac, czy jakies odpowiednie wersje? Karty zintegtowanej mi chyba nie wykrywa bo jak podepne monitor do plyty to wyskakuje brak polaczenia czy cos takiego. Nie wiem od czego to zalezy. Jakby sie udalo odpalic to wgralbym ten bios chociaz jak kiedys wgrywalem pare lat temu to cos skoncilem i do teraz mam uraz. Z ta podlaczona karta nawet nie ryzykuje teraz.

@EDIT

Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej zintegrowanej. Aktualnie siedzę na tym komputerze bez podpiętej 970. Wiece co mnie zdziwiło? Gdy miałem podpiętą jeszcze 970 to podczas instalacji włączyłem gpu-z żeby sprawdzić obroty i zobaczyłem takie coś. 

http://i.imgur.com/SjxtGKT.jpg

 

Nie wiem czy jutro iść do serwisu i poprosić żeby podpięli pod jakąś płytę i sprawdzili czy też tak mają, czy spróbować wgrać ten bios.

Edytowane przez msexity
Link to post
Share on other sites

O bios możesz się nie martwić bo Gigabyte daje dual bios co zabezpiecza ewentualne kłopoty.Ja już parę razy (przy obecnej i poprzednich płytach) aktualizowałem bios przy pomocy programu APP Center.Poza tymi do chipsetu no to musisz sam rozpoznać jakie nowe sterowniki tam są i do czego służą.Ja tak przy swojej robiłem no i jeszcze musiałem tłumaczyć na polski albo zapoznawać się do czego one służą i czy są mi niezbędne.

Link to post
Share on other sites

 

 

System chłodzenia w tej karcie jest półpasywny tzn. wentylatory załączają się po przekroczeniu 50- 60 stopni.

Wentylatory pracują od początku na 100%, a w gpu-z pokazuję 0%. 

 

A czym najlepiej wgrywać ten bios?

 

http://www.gigabyte.com/WebPage/40/imgaes/VGA@BIOS_ENG.pdf

 

To będzie dobre? 

 

Za pomocą Gigabyte @BIOS (czyli appcenter)

Edytowane przez msexity
Link to post
Share on other sites

Wszystko zaaktualizowalem, razem z biosem, ale niestety bez skutkow. Probowalem tez zmieniac predkosc wentylatora w tym programi od gigabyte ale niestety nic nie daje. Ciagle jest ze wentylatory pracuja na 0%. Teraz pytanie padla grafika, czy plyta glowna.

Link to post
Share on other sites

Czyli na zintegrowanej PC pracuje normalnie? Spróbuj jeszcze wpiąć Palita w dolny slot PCI-Exspress i sprawdź reakcję, jeżeli będzie bez zmian, to podmień na jakąś inną kartę graficzną. Byćmoże Palit do wymiany.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Nie mogę sprawdzić bo blokują inne sloty jak np. na usb, włączenie pc, reset itd.  Jutro pewnie podjadę do serwisu, niech włożą tą kartę i sprawdzą. 


Karta przetestowana w innym serwisie. Jedzie na gwarancje. 


@EDIT

Chciałbym jeszcze spytać. Co mogło być powodem takiej awarii? Ma ktoś jakiś pomysł? 

Edytowane przez msexity
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...