Skocz do zawartości

Konto studenckie czy oszczędnościowe?


Recommended Posts

Witam
Jeżeli piszę w nieodpowiednim dziale, to proszę o przeniesienie tematu.
Zastanawiam się nad założeniem konta bankowego.

Skończyłem 18 lat, więc mogę założyć konto studenckie.
Wpłaty na konto będą nieregularne, gdyż nie mam stałych dochodów. Kwota jaką wpłacę na początku to maksymalnie 2000 zł. Pieniędzy z konta mogę nie wypłacać przez dłuuuugi czas.
Najważniejsze jest dla mnie jak najwyższe oprocentowanie, brak kosztów (za założenie, prowadzenie konta, karty itd.) i bezpieczeństwo. Potrzebna mi będzie jedynie karta do bankomatu. Jeśli kredytowa będzie za darmo to też się przyda, w przeciwnym wypadku niekoniecznie. Bankowość internetowa ma dla mnie znaczenie drugorzędne.

Oferta mBanku wydaje mi się najlepsza.

Co będzie bardziej opłacalne - konto oszczędnościowe czy konto studenckie? Który bank wybrać? Może jakieś konto z premią/bonusem?

Póki co, lokaty mnie nie interesują.

Pozdrawiam

Edytowane przez Pep4Guardiola
Link to post
Share on other sites

Przjerzyj sobie ten temat: http://forum.benchmark.pl/topic/151806-jakie-konto-bankowe-dla-18-latka/?do=findComment&comment=1626292

Najciekawsze oferty i najważniejsze informacje znajdziesz również tutaj: http://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php

Strona ta jest regularnie aktualizowana, bo kiedy dyskutowaliśmy na temat kont w temacie, do którego podałem Ci link to Meritum Bank miał miejsce pierwsze.

Co do Twojego pytania, to może jestem w błędzie ale konta studenkcie działają przecież jak konta oszczędnościowe tylko z dodatkowymi udogodnieniami dla osób do 26 roku życia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A to ciekawe. Ostatnio przemianowałem moje konto w mBanku na ekonto dla młodych. Trzeba było dokonać płatności kartą za min. 200zł, żeby karta była darmowa, jeżeli nie spełniło się tego warunku to płaciło się chyba 5zł. Jakiś miesiąc później do mnie zadzwonili, ze mają ofertę w której nie muszę płacić zupełnie za nic, mam darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów i nawet nie trzeba żadnych wymagań spełnić, żeby karta była darmowa. Do tego jeżeli są regularne wpłaty na konto (min 500zł/mieś) albo wykona się 5 płatności kartą miesięcznie to uruchamia się promocja, która na koniec miesiąca dodaje ileśtam procent (już nie pamiętam ile to było) z tej kasy, którą danego dnia masz na koncie. Tzn tak jakby im więcej pieniędzy masz - tym więcej dostajesz (ostatnio dostałem 38gr i musiałem zapłacić od tego 8gr podatku, zawsze to jakiś zysk :D)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A to ciekawe. Ostatnio przemianowałem moje konto w mBanku na ekonto dla młodych. Trzeba było dokonać płatności kartą za min. 200zł, żeby karta była darmowa, jeżeli nie spełniło się tego warunku to płaciło się chyba 5zł. Jakiś miesiąc później do mnie zadzwonili, ze mają ofertę w której nie muszę płacić zupełnie za nic, mam darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów i nawet nie trzeba żadnych wymagań spełnić, żeby karta była darmowa. Do tego jeżeli są regularne wpłaty na konto (min 500zł/mieś) albo wykona się 5 płatności kartą miesięcznie to uruchamia się promocja, która na koniec miesiąca dodaje ileśtam procent (już nie pamiętam ile to było) z tej kasy, którą danego dnia masz na koncie. Tzn tak jakby im więcej pieniędzy masz - tym więcej dostajesz (ostatnio dostałem 38gr i musiałem zapłacić od tego 8gr podatku, zawsze to jakiś zysk :D)

Zawsze można negocjować, jeśli przechowujesz w banku sporą sumę pieniędzy.

 

Czyli rozumiem, że karta w mBanku kosztuje 4 zł/miesiąc a w Aliorze 0 zł? To są jedyne opłaty?

Link to post
Share on other sites

Tu masz tabelke z opłatami za kartę MasterCard PayPass

http://www.mbank.pl/pomoc/info/oplaty/mastercard-paypass.html

 

 

6 Opłata nie zostanie pobrana jeśli Użytkownik karty wydanej do rachunku eKonto w miesiącu kalendarzowym dokona dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł lub Użytkownik karty wydanej do rachunku eKonto dla młodych w miesiącu kalendarzowym dokona dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł; transakcja może zostać wykonana dowolną kartą debetową i/lub kredytową z oferty dla Klientów indywidualnych. Transakcja musi zostać rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym. W przypadku rachunków wspólnych, w których obsługiwana jest więcej niż jedna karta, warunkiem niepobrania opłaty za kartę jest dokonanie przez każdego z Użytkowników karty – odrębnie, wskazanych na wstępie transakcji bezgotówkowych. Transakcje dokonane kartą debetową, wydaną do rachunku walutowego, są przeliczane na PLN według kursu NBP z ostatniego, roboczego dnia miesiąca (ostatnia publikacja kursów NBP w danym miesiącu). Transakcją bezgotówkową jest: zakup kartą w sklepie w Polsce i za granicą, transakcja MO/TO (zamówienie pocztowe/telefoniczne), płatność internetowa, mTransfer z karty kredytowej. Do transakcji bezgotówkowych nie jest wliczana wypłata pieniędzy realizowana w ramach transakcji Cashback. Opłata pobierana jest od kart wydanych, w tym kart wydanych a nieaktywowanych przez Użytkownika karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...