Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema mam taki problem, od jakiegoś czasu zaczęło mi się pokazywać przy włączaniu google.pl komunikat, że mój flash player jest 'out of date' i nie wiedziałem jeszcze wtedy że to wirus, pobrałem to i zainstalowałem. 

Poczytałem na necie, że jest to wirus który dopada routery i w sumie się zgadza bo nie działa mi nic co związane z google: gmail, na telefonie tak samo sklep play nie śmiga ani google.

 

to jest to co wyskakuje:

 

http://imageshack.eu/sKZ

http://imageshack.eu/tKZ

 

proszę o pomoc i szczegółowy instruktaż co mogę z tym zrobić żeby to gó**o wyeliminować! 

 

od razu podam, że mój router to;

 

TP-LINK

TD-8840T

ADSL2+ Modem Router

Link to post
Share on other sites

no bo tp link... tez sie z tym meczylem ktos ci sie juz wryl napewno na ustawienia routera zaloze sie ze przykladowo adresy dns  bd mial na auto albo jakis dziwny z du*y ... zrestartuj router i zainstaluj od nowa. Oczywiscie znajdz i zabij tez wirusa w moim przypadku pomogl malwarebytes. I jak juz pisze to ci pomoge co do tp linkow to sa to jedne z najgorzej zabezpieczanych routerow... oczywiscie te tansze do 200 zl sprawdz na ich stronie czy nie masz do swojego routera aktualizacji firewalla zmien haslo dostepu jesli tego nie zrobiles ustaw dns najlepiej na te ktore poleca twoj dostawca neta lub googlowskie 8.8.8.8   8.8.4.4 i ustaw wszystko wedlug poradnikow do twojego modelu ktorych znajdziesz kilka u wujka google ... najlatwiej sprawdzic czy masz przejety router wlasnie po dns bo jak ustawisz na swoje dasz save wyjdziesz i wrocisz za chwile to one bd przestawione znow na podejrzane albo auto ... tp dalo ciala jesli chodzi o zabezpieczenia nie przejmowalem sie dopoki ktos nie przejal mi tak routera ze nie moglem sie wgl dostac do jego opcji a nazwe routera zmienil na CHANGE PASSWORD mialem o tyle szczescia ze ten kto sie mi wdarl nie narobil mi szkod...

Link to post
Share on other sites

a wpisujesz domyslne admin admin prawda ?:) a to dlatego ze wlasnie twoj router zostal przejety... resetuj go raz dwa i najlepiej instaluj od nowa z plyty jesli taka posiadasz.... a reszta tak jak mowilem ustaw go sobie ALE zanim na nowo go zainstalujesz to zresetuj i nie instaluj nic tylko znajdz wirusa i usun a pozniej zrob to wszystko i zobaczysz czy wszystko jest ok :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...