Skocz do zawartości

windows 7 - czy istnieje narzędzie przywracające domyślne pliki i ustawienia?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kozdroman,

Recommended Posts

Witam. Tak sobie myślałem. Dzisiaj musiałem zrobić format na komputerze stacjonarnym bo system był już w ciężkim stanie. Pogubił jakieś pliki, walnął się eksplorer i co chwile wyłączał, pousuwały się programy. Musiałem mu zrobić reset bo windowsowe narzędzia naprawy nie pomogły (chkdsk /f, sfc /SCANNOW. Proste programy typu ccleaner też nic nie dały a co bądź działo się w trybie awaryjnym.

 

Nie pomogła też naprawa z dyskiem instalacyjnym windowsa bo wykryło niezgodność (płyta bez sp1, a komputer już z zainstalowanym).

 

czy istnieje narzędzie, któym bez problemu można przywrócić wszystko to co było w windowsie ? oryginalne pliki windowsa, konta użytkownika, katalogi na partycji systemowej?

Bo przecież jak się zdarzy znowu coś takiego to nie wierzę, że format to jedyne wyjście z sytuacji.

chodzi mi o skuteczną naprawę wszystkich ustawień, usług itp itd.

Link to post
Share on other sites

Jeśli coś się zwaliło w plikach systemowych to właśnie naprawianie systemu powinno pomóc (tyle że z "pasującą" płytką :>).

 

Jeśli chodzi o same ustawienia to tylko... format, albo jeśli wiesz, która konkretnie aplikacja ma problemy to znalezienie i usunięcie ustawień (potem sobie przywróci domyślne).

 

Nic innego nie przychodzi mi do głowy, Windows nie ma opcji "Przywróć ustawienia fabryczne", chociaż może czasami takie coś by się przydało.

Link to post
Share on other sites

Jest to sposób tylko weź pod uwagę, że nie każdy ma płytę z wszystkimi aktualizacjami i service pack, a jeśli już mam robić kopie to dopiero po zainstalowaniu tego wszystkiego - jest tego od groma, czasem nawet do 300 aktualizacji. Jak każdy wie Windows update jest BARDZO ociężały jeśli chodzi o to :-)

Chłopaki jaki będzie najlepszy soft darmowy do takich kopii co by obsługiwał kopie systemu, kopie partycji i klonowanie? Na DP są różne oceny programów i za cholere nie wiadomo, który najlepszy. Taki co by się dało też wypalić LIVE i przywrócić padnięty system.

Link to post
Share on other sites

Polecam Acronis True Image Home Edition. Zrobisz tym programem kopie partycji, dysków, plików. Migracje z dysku na dysk itp. Możliwości programu są dość duże. Jeśli jeszcze utworzysz sobie dysk bootowalny. To nawet w przypadku całkowitej awarii systemu przywrócisz partycje Windows do stanu w, którym działał system. Używam tego narzędzia od paru lat zaoszczędza mi często masę roboty. Stawianie systemu od nowa zajmuje dużo czasu. Przywracanie Windows z obrazu zajmuje jakieś 5-15 minut w zależności od rozmiaru kopii i jest banalnie proste. Potem po przywróceniu co najwyżej aktualizujesz tylko programy i system do stanu na dziś. Ważne w takiej sytuacji by dokumentów i ważnych danych nie przechowywać na partycji systemowej(tej którą zamierzamy przywrócić). Program jest w całości po polsku. Posiada instrukcje w wersji do druku. Obsługuje chyba większość kontrolerów sata, ide, raid. Wcale nie musisz mieć też najnowszej wersji tego programu. Ja używam wersji z 2012 roku i nie mam potrzeby zmiany programu na nowszy.        

Link to post
Share on other sites

Jak jesteś taki mądry jeden z drugim to po co korzystać z forum. Wpisać w wujka gogle dobreprogramy wybrać Programy-Archiwizacja danych. Cała masa darmowego softu i nie tylko, a potem testować po kolei. Wszystko na tacy dajcie spokój. Polecisz coś i jeszcze narzekania. Pewnie 90% softu na komputerze mają ściągnięte nielegalnie z sieci. A żal parę złotych na przydatny dobry program narzędziowy. Jak coś jest dobre musi kosztować, ktoś się przy tworzeniu programu się na pracował i chce za Swoją prace wynagrodzenie.    

Link to post
Share on other sites

Po to żeby na pytanie o dobry darmowy soft dostać propozycje dobrego DARMOWEGO PROGRAMU.. czego człowieku nie rozumiesz? Masz problem to nie pisz i nie rób reklamy tam gdzie jej nie potrzeba. Proszę moderatora o usunięcie tej części dyskusji do momentu mojego pytania o program.

Link to post
Share on other sites

Odjechany temat tak się zastanawiam kto siedzi po drugiej stronie monitora. Autor posta się pyta co tu zrobić, dostaje jasną wskazówkę że do tego wszystkiego wystarczy mu legalny oryginalny system i zonk bo płytka nie taka. Jak uzer du*a i nie wie że wszystko co mu potrzebne nadal znajduje się w systemie to brnie dalej. Jedyna dobra może nie najlepsza rada to zakup oprogramowania od Acronisa ale nawet to już by nie pomogło jak system skopany. Co tu robić nie wydając złotówki bo to be, lepiej jechać na darmowym sofcie. 

 

Reasumując chcesz być pro i podskoczyć na wyższy level użyj tego:

http://clonezilla.org/

 

Rozwiązanie to zadowoli każdego wybrednego użytkownika darmowego oprogramowania, zawiera więcej funkcji niż nie jeden program płatny wliczając w to start Live usb itp itd, obsługuje wszystko i wszędzie.

 

 

Jesteś świadomym użytkownikiem komputera który ceni sobie pracę przy nim i wartość dokumentów przekracza x razy wartość grata - zakup oprogramowanie dedykowane do tego. Jest proste w obsłudze, ma sprawdzone wsparcie techniczne, aktualizacje robi backupy o każdej porze na każdy rodzaj nośnika. Sam proces przywracania nie zajmuje więcej niż 10 minut. Wspomniany tutaj Acronis jest takim przykładem. Pomijam cenę bo akurat ja planuję kupić wersję za więcej złotowek, nie dlatego że mam nie wiadomo ile kasy, nie mam ochoty ani czasu pobierać pierdyliona poprawek i stawiać system po awarii przez 2 dni.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
:o ulżyło? System mam oryginalny, ale płyta jest bez sp1 a tu już tworzy się niezgodność! Siedzisz w mojej kieszeni? Wydajesz moje pieniądze? Czy Wy jesteście mądrzy? Łatwo jest wydawać za kogoś nie swoje pieniądze tym bardziej, że tego akurat nie ma. Nie pasuje - nie zabierajcie głosu. Mam już easeus todo backup i sprawdza się - dziękuję DO widzenia!
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...