Skocz do zawartości

Realtek High Definition Audio vs Creat. SB X-Fi Xtreme Audio


Recommended Posts

Witam,

 

mam takie pytanie. Obecnie posiadam karte dziekowa realtek(jak w temacie) zintegrowaną. Kupiłem głośniki microlab fc-550 i tu powstaje moje pytanie: czy zmiana karty dźwiękowej na Creative SB X-Fi Xtreme Audio ( podobno najlepsza do słuchania mp3 w przedziale cenowym do 200 zł, czy moze polecicie cos lepszego ?) da odczuwalną różnicę w jakości dźwięku ?

Link to post
Share on other sites

Integra zawsze będzie gorsza od nowych kart, a nawet starszych, ale w nowym wydaniu. Głośniczki jakie są, takie są, cudów się nie można spodziewać. Ale na pewno odczujesz różnicę w dźwięku zmieniając na jakąkolwiek nową osobną kartę dźwiękową. Wybierz sobie jakąkolwiek karte, jeśli chcesz mieć głęboki bas i wiele ustawien do regulacji tonów niskich to bierz Creative, jeśli liczysz bardziej n ajaknajbardziej naturalne barwy dźwięku to bierz Xonara, ale od wersji DX, DS brzmi cienko i bardzo sztucznie. Jeśli używasz słuchawek, nawet lepszym wyborem będzie Xonar, ponieważ ma wzmacniacz wbudowany, właśnie w tym celu.

 

**Jednak jedyną słuszną kartą jest Xonar, ponieważ jest the best. Nie bierz jakiegokolwiek Creative bo to syf. W opcje wchodzi jedynie Xonar, ma lepszy bas i nie harczy, buczy i trzeszczy.**

 

**Aluzja do pewnego użytkownika, który jak to przeczyta to będzie wiedział o kogo chodzi ;)

Link to post
Share on other sites

Creative SB X-Fi Xtreme Audio ( podobno najlepsza do słuchania mp3 w przedziale cenowym do 200 zł, czy moze polecicie cos lepszego ?) da odczuwalną różnicę w jakości dźwięku ?

do sluchania mp3 najlepszy jest foobar i programowy upsampling do 48kHz wyreczajacy karty dzwiekowe. ze nie wspomne o ASIO, na dokladke.

radoslaw- wrzuciles w koncu ozona do winampa? podoba sie?

Link to post
Share on other sites

http://www.ceneo.pl/1627786

 

Takie coś ???

 

Hmm... "upsampling do 48kHz wyreczajacy karty dzwiekowe. ze nie wspomne o ASIO, na dokladke." możesz mówić jaśniej, bo ja jestem w tym temacie zupełnym laikiem niestety ;)

 

Rozumiem, że upsampling to jakas tam opcja w tym programie foobar ? A ASIO jak wyczytałem na google to system przetwarzania dźwięku który jest uzywany przez foobara a przez winampa nie. Dobrze to zrozumaiłem ? Jednoczesnie mowisz ze do takcih glosnikow jakm oje nie oplaca sie zmieniac karty ???

Link to post
Share on other sites

http://www.ceneo.pl/1627786

 

Takie coś ???

 

Hmm... "upsampling do 48kHz wyreczajacy karty dzwiekowe. ze nie wspomne o ASIO, na dokladke." możesz mówić jaśniej, bo ja jestem w tym temacie zupełnym laikiem niestety ;)

 

Rozumiem, że upsampling to jakas tam opcja w tym programie foobar ? A ASIO jak wyczytałem na google to system przetwarzania dźwięku który jest uzywany przez foobara a przez winampa nie. Dobrze to zrozumaiłem ? Jednoczesnie mowisz ze do takcih glosnikow jakm oje nie oplaca sie zmieniac karty ???

o asio tu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Audio_Stream_Input/Output

how to, tu:

http://forum.purepc.pl/Oprogramowanie-f ... 63498.html

 

probkowanie: standard dla cd-audio to 44.1kHz, kazrty dzwiekowe maja na wyjsciu 48, aby zagrac, musza upsamplowac 44.1 do 48 co udaje im sie z reguly marnie. lepiej je wyreczyc i podac 48 od razu, najlepiej z foobara.

 

z glosnikami... przetestuj powyzsze i zobacz ile soft daje. dzwiekowki nizszych lotow imo wiele sie od inegr nie roznia, szczegolnie biorac pod uwage cene.

Link to post
Share on other sites

super, jutro sciagam programik i przeczytam to co mi dałeś, wielkie dzieki za pomoc

jesli nie tedy droga, to sciagnij sobie plugin do winampa co sie zwie izotop ozone (zabawa z asio i foobarem nie ogranicza Cie w zaden sposob).

foobar po "modzie" jest niezly jesli chodzi o stereofonie i szczegoly, winamp i ozone to taki "fajerwerk" do grania dolem. w zalozeniu ma byc cieplo jak w starych tranzystorach czy lampach, moze sie podobac.

sam przerabialem tylko te 2 myki, tudziez tylko te 2 mi utkwily w pamieci, i z cala odpowiedzialnoscia moge powiedziec, ze z kazdej wspolczesnej integry mozna wykrzesac wiecej niz z niekrzesanej, tanszej karty dzwiekowej (z paroma wyjatkami).

sa to sposoby o tyle wdzieczne, ze darmowe. warto sie pobawic, zanim sie kase wyda.

Link to post
Share on other sites

sciagnalem sobie wtyczne do winampa, oraz foobara. W foobarze chcialem sciagnac resamplera z tej stronki co podales ale jest nieaktualny, to mam wyszukac obojetnei jakiego resamplera ? Ogolnie to mam pare pytan, moglbys mi wyslac gg na priva ?

pisz na PW, jesli tylko bede w stanie to pomoge. gg, co moze dziwic, nie uzywam :)

zreszta potomni sie nie obraza jak cos znajda w watku i nie beda musieli pytac, slowem- jak wolisz.

jesli chodzi o resamplera to sciagac go nie musisz, jest zaimplementowany (watek o asio jest z 2004 roku). preferences->playback->dsp manager. przerzucasz na lewo i "configure selected" w tym samym oknie, tam ustawisz 48kHz.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie:

1. Wchodze do preferences->playback->dsp manager i przerzucam resampler(PPHS) na lewo. Naciskam przycisk konfiguracji i ustawiam na 48 kHz ( czemu nie ma 96 kHz na przykład ? ) i czy mam zaznaczyc opcje: ultra mode ?

2. Sciagam z internetu sterownik ASIO4ALL i go instaluje.

3. Sciagam plugin asio z http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio i wrzucam go do katalogu components w foobar200

3. Wchodze do preferences->playback->output. W polu Device do wyboru Realtek HD Audio output//Podstawowy sterownik dźwięku//Null output. Wybrałem to 1( dobrze ? ), nastepnie w output format zostawiam 16 bit i zaznaczam opcje dither. Teraz wchodze w zakładce ASIO virtual device( w output calej) i daje add new. W preferencjach ASIO4all mam ustawione 512 sampli. Tutaj dodaje 2 kanały: HD output 1 32-bit left oraz HD output 1 32-bit right.

4. Pojawiają sie 2 noiwe urzadzenia w output device: ASIO 4all left i ASIO4ALL right. Nadal zostawiamy ustawione tam Realtek HD audio output ???

Link to post
Share on other sites

1. resamplujac obciazasz procesor, ultra mode bardziej sie przyklada do tematu i bardziej go obciaza. roznicy nie slysze. odnosnie samego upsamplingu to odtwarzajac plik o czestotliwosci 44.1 nie polepszysz jego jakosci w zaden sposob, zostanie on "rozciagniety" a brakujace dane wypelnia algorytmy. w skrajnych przypadkach jakosc ulegnie pogorszeniu. to jak robienie FLACa z MP3, nie da rady. karta dzwiekowa nie zagra z 44.1kHz (standard cd-audio), dlatego resamplujesz za nia, lepiej, w foobarze, do 48 czyli najblizszej obslugiwanej czestotliwosci w gore. jedyna zaleta upsamplingu (a konkretniej wyzszych czestotliwosci, ale wtedy juz nie jedyna) moze byc mniejszy jitter, ale nie wiem czy Cie to interesuje- olej :P

3a. device musi byc "ASIO: ASIO4ALL v2" lub podobnie. jako ze nie do konca rozumiem co gdzie masz (wlasnie wszedlem do domu :P) opisze jak wyglada reszta okien:

Output:

Device: ASIO:ASIO4ALL v2

Buffer lenght:3520

Dither: nie ma znaczenia, rzecz gustu

 

podmenu ASIO Virtual Devices:

Configured Virtu...... : ASIO4ALL

po edycji owego:

Name: ASIO4ALL

Driver: ASIO4ALL

Channel Map:

tu beda 2 kanaly Twoje zrodla dzwieku, u mnie usb audio dac, u Ciebie kanaly integry.

 

po wcisnieciu configure otworzy Ci sie panel kontrolny asio, mozesz go tez wywolac z traya podczas grania (gdy niczego nie odtwarzam nie mam go w trayu). istotne jest "zaptaszenie" Twojej karty (symbol "power on" i "play" podswietlone). reszte instalator robi sam, wiec nie radze zmieniac.

 

u Ciebie ASIO nie gra, bo Output idzie na podstawowy sterownik. tu jakis zonk jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...