Skocz do zawartości

CPU do GTX 980 WQHD - 2 pytania


Recommended Posts

Hej,

 

Posiadam taki zestaw:

i5-4670K z chłodzeniem Thermalright HR-02 Macho (nie kręcony);

na płycie Z87-G45 MSI Gaming;

z pamięcią 2x4GB 1600 MHz, DDR 3, CL8 Corsair Vengenance

i zasilaniem SilentiumPC Deus M1 650MW Modular

 

i grafikę MSI Gaming GTX 770 2 GB.

 

Robię przymiarki pod zmianę grafiki. Zastanawiam się nad czymś high endowym np. GTX 980.

 

1. Czy pozostałe podzespoły nie będą ograniczać tej kart?

 

Noszę się również ze zmianą obecnego monitora FHD (24 cale Samsunga sprzed ładnych paru lat) na coś z wyższą rozdzielczością np. 27 cali WQHD.

 

2. Czy mój zestaw z GTX 980 pociągnie nowe tytuły w takiej rozdzielczości?

 

Z góry dzięki za porady/wskazówki.

 

b

Link to post
Share on other sites

Karta gtx 980 jak pewnie wiesz jest bardzo mało opłacalną opcją jej wydajność względem  porządnego   gtx 970 np gigabyte g1 po oc wcale nie powala  a różnica w cenie jest bardzo duża  .Ja na twoim miejscu zainwestował bym właśnie w 2x  gtx 970 [wydajność o wiele wyższa od pojedynczego gtxa 980]   zwłaszcza jeśli planujesz również zmianę monitora na 27WQHD , ta opcja będzie najlepsza , nie zapomnij również o oc procesora  co bardzo zwiększy wydajność

Link to post
Share on other sites

Do komfortowego grania w 1440p to i jeden GTX 970 wystarczy. SLI to już lekki overkill pod 60 Hz, chyba że komuś zależy na maksymalnie stałych 60 klatkach z wszystkimi ustawieniami na ultra, ale to już taka sztuka dla sztuki. Czy do zestawu autora opłaca się pakować tak kosztowne SLI? Według mnie nie a zaoszczędzone pieniądze można by też lepiej zainwestować.

Link to post
Share on other sites

Do komfortowego grania w 1440p to i jeden GTX 970 wystarczy. SLI to już lekki overkill pod 60 Hz,

I tu się mylisz  jeszcze do niedawna przyznał bym ci racje ale na chwilę obecną niestety nawet w 1080p taki gtx 970 dostaje zadyszki w   niektórych nowych grach [ oczywiście w ustawieniach, ,  ultra ]  do 1440p jak najbardziej wskazane sli 2x gtx 970 ,uwierz mi że karty nie będą się marnować http://pclab.pl/art59688-16.html,    http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-10/nvidia-geforce-gtx-970---test-niereferencyjnych-modeli, 

Link to post
Share on other sites

W jakich grach? Bo Crysis 3 był, jest i będzie killerem kart graficznych na max ustawieniach a produkcje typu Shadow of Mordor czy kwiatki od Ubisoftu nie są żadnym wyznacznikiem. Poza tym masz testy z wygładzaniem krawędzi "na maxa", pod 1440p jest to według mnie zbędne a mocno ucina FPS. Battlefield 4 jak widać lata na średnich 55 klatkach z wszystkim na max. Tak jak pisałem, jeśli chcesz mieć stałe 60 klatek, to SLI ma sens. Ale jakbym miał w komputerze np. Deusa i Macho (obudowa pewnie też z tańszych, możliwe że brak dysku ssd), które można zmienić na lepsze, to nie pakowałbym się w drogie SLI, które na monitorze 60 Hz da mi 10-15 klatek więcej na ultra.

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

W jakich grach? Bo Crysis 3 był, jest i będzie killerem kart graficznych na max ustawieniach a produkcje typu Shadow of Mordor czy kwiatki od Ubisoftu nie są żadnym wyznacznikiem. Poza tym masz testy z wygładzaniem krawędzi "na maxa", pod 1440p jest to według mnie zbędne a mocno ucina FPS. Battlefield 4 jak widać lata na średnich 55 klatkach z wszystkim na max. Tak jak pisałem, jeśli chcesz mieć stałe 60 klatek, to SLI ma sens. Ale jakbym miał w komputerze np. Deusa i Macho (obudowa pewnie też z tańszych), które można zmienić

Niestety  jest coraz    więcej   takich gier   Ale jakbym miał w komputerze np. Deusa i Macho? co ci się nie podoba w Macho ? spokojnie wystarczy do maksymalnego oc tego procka  wkładając dużo droższe chłodzenie nie osiągnie się  wyższego oc , co do deusa  nie jest to najlepsza konstrukcja ale do sli 2x gtx 970 spokojnie wystarczy wymiana na lepszy zasilacz wydajności w grach   nie podniesie   , Obudowa jest ważna do sli musi  mieć boczny nawiew  ale wcale nie musi być jakaś droga , nie wszystko co jest drogie jest najlepsze

Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że drogie = najlepsze, ale dokładanie do takiego zestawu bądź co bądź drogiego SLI, bo jego koszt wynosi ~3000 zł, to lekki przerost formy nad treścią. Dla entuzjastów pieniądze się nie liczą i można sobie wtedy poszaleć i maxować wszystko na ultra, bez względu na to, że karty będą produkowały powiedzmy 80-90 fpsów a monitor wyświetli tylko 60. Jednak każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto, bo jest to droga zabawa a pieniądze na drzewach nie rosną.

Myślę, że lepszym wyborem byłby zakup jednej karty i wtedy autor sam oceni czy mu wystarczy taka wydajność (w moim odczuciu tak). Obniży trochę wygładzanie krawędzi i pogoni większość gier w 60 fpsach, nie widzę problemu.
 
Żeby zobrazować SLI w tym zestawie to:

 

 

 

Tak bym to widział.

Link to post
Share on other sites

Do rozdzielczości ful hd i monitora 60 hz w 100% się zgadzam ale do 2560x1440  to sli z 2x gtx 970  absolutnie nie będzie się marnować , pojedynczy gtx 970 w 1440p w ustawieniach  bardzo wysokich praktycznie w każdej nowej grze dostaje zadyszki  czyli 35-42 fps   pozostaje ciąć detale , ja również zalecam najpierw zakup pojedynczego gtxa 970 i sprawdzenie samemu jak będzie się spisywał w grach  które interesują autora , Chciał bym bardzo że by takie 2x gtx 970  w sli   w 2560x1440  miało w nowych grach fps na poziomie 80-90 na ustawieniach ultra , to jest abstrakcja http://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_gtx_980_strix_czy_msi_gtx_980_gaming_ktory_lepszy?page=0,9   ,    http://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_gtx_980_strix_czy_msi_gtx_980_gaming_ktory_lepszy?page=0,10,   http://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_gtx_980_strix_czy_msi_gtx_980_gaming_ktory_lepszy?page=0,11  , patrz na rozdzielczość 2560x1440  nie chce mi się już linkować  .Poza tym trochę odbiegliśmy od tematu ,pytanie było o gtxa 980  , ja mowie że tej karty się nie opłaca kupować lepiej troszkę dołożyć ok 300-400zł  i zakupić 2xgtx 970 , wydajność nieporównywalnie wyższa a cena  nie poraża

Edytowane przez robertgr1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...