Skocz do zawartości

Podkręcanie i5-4690K - Be Quiet! Dark Rock 3 vs Raijintek Ereboss Core Czarny + 2x Lepa By Enermax Bol.Quiet Pwm Blue 120mm


Recommended Posts

Witam.

Planuję podkręcić procesor do 4,5GHz, więc potrzebuje wydajne chłodzenie, przy czym chcę, aby ładnie wyglądało - kolorystyka czarno-niebieska w obudowie. Koszt maksymalny 250 zł (ale im mniej tym lepiej).

 

Moja konfiguracja w trakcie składania:

Procesor: Intel Core i5-4690K
Płyta Główna: ASRock Z97 Extreme 3
RAM: Team Group Vulcan Blue 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11
Grafika: Gigabyte GeForce G1 Gaming GTX 970
Dysk HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
Dysk SSD: Crucial SSD MX100 256GB
Zasilacz: Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular
Obudowa: Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)
Napęd: LiteOn DVDRW+- iHAS124 SATA OEM Black

 

 

Rozważam dwie opcje:

Be Quiet! Dark Rock 3

albo:

Raijintek Ereboss Core Czarny + 2x Lepa By Enermax Bol.Quiet Pwm Blue 120mm
Kombinacja wzorowana pomysłem użytkownika z innego forum, który użył Prolimatech Megahalems Black i 2x Lepa BOL.Quiet 120 PWM Blue z ustawienie Push&Pull osiągając taki efekt - http://s1168.photobu...216a1d.jpg.html
I jest to coś co bardzo bym chciał mieć http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif Chociaż nie wiem, czy aby w zestawie z Raijintek będą wszelkie uchwyty i inne potrzebne akcesoria do montażu pasujące pod te wentylatory. I czy podołam z montażem.

Ogólnie płyta ma 1x4pin CPU Fan, więc z rozdzielaczem nie byłoby problemu z wykrywaniem, obrotami itp.?
Jest też najważniejsza kwestia - wydajność takiego chłodzenia "autorskiego" w porównaniu z tym od Be Quiet! Ogólnie Lepy mają niby doby przepływ powietrza i do 1600RPM.

Jakieś sugestie?

 

^PS. - dołączone pasty termoprzewodzące wystarczą, czy brać coś lepszego?

 

Dodatkowo jakby ktoś miał propozycje dobrych wentyli do obudowy (mile widziane z niebieskimi ledami) i regulator obrotów to również byłbym wdzięczny ;) Sam myślę nad takim regulatorem - głównie niski koszt i niebieskie podświetlenie.

Zasugerował się tez trochę tym tematem i myślę, czy Zephyr 120 Blue Led x2 na przód byłby dobrym rozwiązaniem, czy jednak lepiej dorzucić z czasem pieniądze i wybrać Lepy a Zephyr jako wyciągające na górę + coś na dół.

 

Proszę o wszelkie sugestie - przede wszystkim dotyczące chłodzenia CPU, przepraszam za powielanie tematów, ale chciałem bardziej spersonalizować prośbę ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez beast666adm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...