Skocz do zawartości

architektura MSI GT 730 2GB DDR3 128 bit


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gwadl,

Recommended Posts

Sugerowałem się tabelką, ale źle na bity spojrzałem, teraz patrząc tutaj w listę sam zwątpiłem http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_700_series widząc, że wersja 128 bit to GF 108.

Tam też od razu zaglądałem i mam takie same podejrzenia jak Ty, że to GF108. Pewności jednak nie mam. Szukam kogoś, kto:

- będzie pewny,

- lub może to sprawdzić, bo dysponuje tą kartą.

Taka kartę oferuje np. Komputronik http://www.komputronik.pl/product/233817/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GeForce_with_CUDA_GT_730_MSI_2GB_DVI_HDMI_DSUB_PCI_E_DDR3.html, pytałem ich, ale nie wiedzą :o .

Link to post
Share on other sites

Wysłałem ponownie mail do Komputronika. Dostałem odpowiedź, że karta ma "architekturę Kepler'a", czyli jak podejrzewam Kepler GK208.

 

Ta karta z linku komputronika to nie kepler tylko Fermi GF108. Keplery były taktowane zegarem 902MHz, więc spece z komputronika wciskają Tobie ciemnotę, albo sami nie wiedzą co mają, ale takich teraz mamy "FACHOWCÓW:P W tabelce producenta układu jest jasno napisane że 730 występowała w 3 wersjach, 700 MHz i 128 bitowy interfejs pamięci (Fermi GF108) i 2x 902 MHz (Kepler GK208), oba z interfejsem pamięci pamięci 64 bit. Te keplery różniły się od siebie rodzajem, taktowaniem i ilością zamontowanej pamięci. I tak Kepler z 1 GB pamięci posiadał GDDR5 o taktowaniu 5000 MHz, a karta z 2 GB pamięci posiadała DDR3 1800 MHz

 

 

Jednak nie tak trudno :P

 

 

To się napisałem :)

Edytowane przez Peleryn
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ta karta z linku komputronika to nie kepler tylko Fermi GF108. Keplery były taktowane zegarem 902MHz, więc spece z komputronika wciskają Tobie ciemnotę, albo sami nie wiedzą co mają, ale takich teraz mamy "FACHOWCÓW:P W tabelce producenta układu jest jasno napisane że 730 występowała w 3 wersjach, 700 MHz i 128 bitowy interfejs pamięci (Fermi GF108) i 2x 902 MHz (Kepler GK208), oba z interfejsem pamięci pamięci 64 bit. Te keplery różniły się od siebie rodzajem, taktowaniem i ilością zamontowanej pamięci. I tak Kepler z 1 GB pamięci posiadał GDDR5 o taktowaniu 5000 MHz, a karta z 2 GB pamięci posiadała DDR3 1800 MHz

 

Przekonałeś mnie Peleryn. Takie podejrzenia miałem od początku, ale miałem nadzieję.

Link to post
Share on other sites
daryzda, dnia 10 Sty 2015 - 16:14, napisał: Trudno wyczuć http://www.nvidia.pl...ml#pdpContent=2 .    Jednak nie tak trudno 

  Tylko prawda jest taka że te taktowania rdzenia w opisie mogą się różnić o tych które będą w pudełku. Mogą mieć różne rewizje GPU tego Asusa, ale tak czy inaczej lepiej unikać.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...