Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną wybrać do zasilacza 400W?


Recommended Posts

Witam, mój problem polega na tym, że chcę kupić jakąś dobrą kartę graficzną (nawet używaną), ale nie wiem jaką wybrać, ponieważ mój zasilacz ma tylko 400W. Nie chcę wydawać pieniędzy na nowy zasilacz. Mój zestaw:

Obecna karta graficzna (zintegrowana): NVIDIA GeForce 7025 / NVIDIA nForce 630a

Procesor: AMD Athlon II X2 255
Zasilacz: 400W
 
Chciałbym też dokupić RAM'u, ale z tym raczej nie będzie problemu.
Link to post
Share on other sites

Marka: Chieftec
Model: iArena GPA-400S8

 

Zdjęcie znalezione w internecie, ale ten sam model i specyfikacja.

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5493253/944253/20968.jpg


Czy tak karta graficzna będzie działać?

http://olx.pl/oferta/asus-geforce-260-gtx-CID99-ID7Ln3X.html#8f6a2b0600


I czy warto ją kupić?

Link to post
Share on other sites

Zależy co masz na myśli dobra kartę graficzna....?

Uważam że masz do wymiany zasilacz, gdyż nie uciągniesz lepszych kart graficznych.  Jeśli kupisz sobie 500w zasilacz to spokojnie starczy to jest koszt od 150 zł i więcej -  co bardzo bym polecał.

Link to post
Share on other sites

Nie chce wywalać zbyt dużo kasy w ten komputer z dwóch powodów: nie mam tyle pieniędzy, nie opłaca się to... Za rok/dwa planuje kupić komputer do 5000zł. Na razie chcę pograć w gierki takie jak World of Tank (gram na najniższych możliwych ustawieniach), GTA:SA i inne gierki mało wymagające, ale nawet w NFS Underground 2 na najwyższych nie pociągnę.


Na grafikę myślę, że wystarczy do 300zł.

Link to post
Share on other sites

Bierz hd 7770 lub hd 7850, gtx 650ti (wymagają 1x6pin podpięcia czyli taką wtyczkę masz). Ze starszych serii kart nie ma raczej sensu brać ze względu na ich prądożerność w stosunku do jakości twojego zasilacza. Osobiści brałbym hd 7770 (80W poboru mocy) w zakładanym budżecie bez wymiany zasiłki. Co do tego gtx 260 http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html 

180W kontra 80W no i rzuc okiem na wydajność w komparatorze...

Edytowane przez christophorus1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Popatrz na ceny 7770 vs 7750 - pierwszą taniej lub za te same pieniądze wyrwiesz niż drugą, a jest wydajniejsza. Proc powinien ogarnąć sprawę


A w sumie to juz nawet nie chodzi o to czy proc sprawę ogarnie na 100% po prostu za mniejsze pieniądze kupisz grafę starszą, o wiele mniej wydajną i najważniejsze bardziej pradożerną -  a tego już zasilacz może nie ogarnąć...

Link to post
Share on other sites

Na forum ostatnio dużo się zrobiło na temat kart graficznych do 200-300 zł spokojnie tam coś znajdziesz dla siebie np: hd 6870 około 250zł.

A prawda jest taka że większości przypadkach zasilaczowi braknie mocy.

Poszukaj na forach w Sprzedam - zasilacz 450-550 wat Corsair, Silentium PC, Antek , XFX  coś do 100 zł spokojnie znajdziesz.

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...