Skocz do zawartości

Ściny, zawiechy, reset PC:/


Recommended Posts

Procesor: Intel Core i5 3570k (Nówka)
Płyta główna: Gigabyte GA-Z77P-D3 (nówka)
Ram: G.SKill Ripjaws 4GB Kit DDR3 PC3-10666 CL7 (F3-10666CL7D-4GBRH) (nówka)
Karta Graficzna: 
NVIDIA GeForce GTX 660 Ti 2GB
Dysk: - SanDisk SDSSDP128G (Systemowy)
          - ST3160316CS (na pierdoły)
Zasilacz: Modecom 550W   czyli no name xd
System operacyjny: Windows 7 Ultimate

Tak więc jak w temacie opis sprzętu jako taki jest. Oczywiście system co dopiero wczoraj wgrany. Nie wiem co dolega próbowałem już zmieniać napięcia na ram na standardowe jak na naklejce 1,5v nic nie pomogło. Zrobiłem test memtest na 150% zero resetów i  0 błędów error. W OCCT też wszystko w najlepszym porządku. Dziwne jest to, że jak przełączę w biosie na RAID to system odpala normalnie, a jak chcę odpalić grę to po 30 sek reset lub zawiecha. Jak przełączę na AHCI hmm nie chce odpalić systemu, a na IDA odpala też normalnie i w grę mogę pograć z 10-15 min. Patrzyłem w 
CrystalDiskInfo to SSD jest 100% sprawny, co do drugiego dysku zwykłego ma status "Uwaga", ale czy to by miało wpływ na to jeżeli nie jest systemowy. Potrafi też zwolnić ściąć muzykę jak słucham na YT i odpalam np.SpeedFan. Jeżeli chodzi o temperatury to procek ma chłodzenie box pasta wymieniona ze standardowej nie jest podkręcony pracuje w 3,4-3,8 to temperatura ogólna jak mi podaje ET6 to 46stopni , a na SpeedFan ogólna tak samo 46 stopni, a na core0 53 stopnie (oczywiście to jak gra odpalona i zminimalizuję by sprawdzić) według mnie to żadne kosmiczne temperatury. Co do grafiki temperatura max w grze 45-50% przy assassinas unity.
Naprawdę nie mam pojęcia co może być sterowniki wszystko wgrane sprawdzone 3 razy. Jedynie przychodzi mi na myśl ten no name zasilacz i może gdzieś rzucać ochłapy napięcia bo nie wyrabia ale wolę się zapytać bardziej doświadczonych komputerowców w takich tematach.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że coś podpowiecie


PS. Jedynie jeszcze rano wymienię 2kable do sata ale watpię, ze to cos da.
Link to post
Share on other sites

assassinas unity

Ogólnie ta gra ma dość dużo bugów więc stabilnością i płynnością teraz bym się nie przejmował jakoś specjalnie, ale na początek jeżeli wiesz że komputer ma nie do końca sprawny dysk, to go wypnij sprawdź stabilność, rozumiem że na nim trzymasz pliki z których również korzystasz. Dwa co to znaczy że

Co do grafiki temperatura max w grze 45-50%

 

jeżeli chodziło Ci o obroty wentylatora to nie sa one wyznacznikiem temperatury, warto ją jednak skontrolować.

Jeżeli nie masz pewności co do zasilacza to go wymień, karta ma 150W poboru mocy procesor 80 W więc zasilacz moim zdaniem nawet taki powinien być ok. Poszukaj w biosie X.M.P. i je włącz.

Link to post
Share on other sites

Może wina najnowszych sterów od nVidii? U mnie po chwili grania występowały ściny w grach jak i czasami nawet na pulpicie. Czasami gra sama się wyłączyła i pokazywał się komunikat o błędzie sterownika nVidia, lecz czasami  pomagał tylko reset. Zainstalowałem starsze sterowniki i ścin już nie mam.

Link to post
Share on other sites

Aktualizowałeś system?

System aktualizowany jak i wszystkie sterowniki najnowsze.

 

Spróbuj podmienić zasilacz na próbę jeśli masz możliwość i sprawdź, czy problemy nadal występują.

Niestety nie mam  możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu.

 

Może przepnij dysk w inny port sata, może format by pomógł, ale to tylko jeżeli przesiadles się ze starej platformy na nową.

Dyski były przepinane na różne SATA nic nie pomagało. 

Jak w głównym opisie napisałem nowy system od 2 dni już tak więc format był wszystkiego.

 

Zostaw tylko dysk systemowy , wymij grafike odpal kompa na wbudowanej i sprawdz stabilnosc jesli bedzie stabilny bedziesz mogl dokladac po koleji dodatkowe czesci

Zaraz to uczynię i będę zapisywać wszystko co się działo oczywiście już tylko na RAID bo nie po to mam ssd by go nie wykorzystać xd

 

Ogólnie ta gra ma dość dużo bugów więc stabilnością i płynnością teraz bym się nie przejmował jakoś specjalnie, ale na początek jeżeli wiesz że komputer ma nie do końca sprawny dysk, to go wypnij sprawdź stabilność, rozumiem że na nim trzymasz pliki z których również korzystasz. Dwa co to znaczy że

 

jeżeli chodziło Ci o obroty wentylatora to nie sa one wyznacznikiem temperatury, warto ją jednak skontrolować.

Jeżeli nie masz pewności co do zasilacza to go wymień, karta ma 150W poboru mocy procesor 80 W więc zasilacz moim zdaniem nawet taki powinien być ok. Poszukaj w biosie X.M.P. i je włącz.

Mój błąd nie % tylko stopni wybacz. Włączyłęm X.M.P tzn tam miałem tylko disable i profil1 to odpaliłem profil1 i teraz sprawdzę jeszcze na wszystkich rzeczach podłączonych.

 

Może wina najnowszych sterów od nVidii? U mnie po chwili grania występowały ściny w grach jak i czasami nawet na pulpicie. Czasami gra sama się wyłączyła i pokazywał się komunikat o błędzie sterownika nVidia, lecz czasami  pomagał tylko reset. Zainstalowałem starsze sterowniki i ścin już nie mam.

Tak oczywiście mam najnowsze sterowniki jakie tylko mogą być ale sprawdzę na sterach z płyty dodanej do GTX.

 

 

 

PS. Zapomniałem też dodać jak przekładałem sprzęt na nowy bo wymieniłem wszystko oprócz zasilacza i dysków. To na starym PC nie było nigdy takich problemów, a system był na tym dysku "uwaga". Przekładając bebechy i po odpaleniu na starym systemie zainstalowałem stery by tylko sprawdzić niestety już wtedy tak robiło po formacie problem jest dalej. Aha i na starej platformie miałem już GTX włożonego i nic nie resetowoło ani nie zacinało. Chyba opisu starych bebechów nie muszę zrobić ale tak na krótko amd 9600 4x 2,3 , ddr 4gb, na początku radeon 4870 2gb później przesiadka na gtx 660, i jakaś płyta gigabyte. No ale jednak wtedy nie było problemów.

Jedno już wiem na RAID + przełączenie na X.M.P reset po 15 min grrr. Sprawdze na jednym dysku i bez grafy ale muszę przeinstalować grę na dysk C

Jeszcze dodaję szybko screen napięć chociaż wyglądają na dobre:  http://scr.hu/1pan/71a58

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak przełączę na AHCI hmm nie chce odpalić systemu
 

1. Edytuj rejestr systemowy

2. Znajdź klucz rejestru- HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci

3. Modyfikuj wartość Start na REG_DWORD na 0

4. Uruchom PC ponownie wejdź do bios- ustaw na AHCI

SSD mogą mieć problemy z kontrolerem IDE.

Link to post
Share on other sites

 

1. Edytuj rejestr systemowy

2. Znajdź klucz rejestru- HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci

3. Modyfikuj wartość Start na REG_DWORD na 0

4. Uruchom PC ponownie wejdź do bios- ustaw na AHCI

SSD mogą mieć problemy z kontrolerem IDE.

 

Już przestawione wszystko i odpala normalnie na AHCI dziękuję za pomoc tylko czy to pomoże w wyeliminowaniu resetów.

Jak narazie po zmianie na AHCI,włączeniu na X.M.P , przełożeniu ram na inne sloty bo mam kości 2x 2gb ale tej samej firmy pracują w dual, i przełożeniu kabli na nowe do sata o dziwo 25min już gram normalnie przy włączonej muzyce z yt. Sprawdzę dłużej i dam znać.

Link to post
Share on other sites

Pobierz HWiNFO64 i pokaż screena z Sensor. Możesz pozostawić go działającego i zagraj z 10 min, a potem pokaż screena. W programie OCCT zakładka Powersupply, uruchom i obserwuj napięcia i temperatury. Może tą drogą dojdziemy do konkretnych informacji.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Pobierz HWiNFO64 i pokaż screena z Sensor. Możesz pozostawić go działającego i zagraj z 10 min, a potem pokaż screena. W programie OCCT zakładka Powersupply, uruchom i obserwuj napięcia i temperatury. Może tą drogą dojdziemy do konkretnych informacji.

Niestety 3 próby włączenia gry przy załadowaniu do menu reset. Tak więc daję teraz screen z Sensor

Co do OCCT w Powersupply po 30 sek mnie resetuje co zauważyłem to temperatury core rosną do 69stopni reszta jakoś nie rośnie za specjalnie.

Link to post
Share on other sites

Czy OCCT nie podaje informacji o powodzie resetu ( górny lewy róg).Twojej płyty gł. nie ma QVL dla pamięci RAM, które posiadasz. http://www.gskill.com/en/product/f3-10666cl7d-4gbrh#tabs-qvl

To co zrobić z tym QVL wymiana ramu czy wyjąć z slotów by nie głupiało na dual  ?

Co do OCCT i info o powodzie restartu niestety nie ma żadnej informacji przynajmniej nic nie widzę, a patrzę w każdej zakładce :/ 

Link to post
Share on other sites

A zajrzyj do podglądu zdarzeń systemu.Może tam będzie jakaś informacja?

Nie zaglądałem do podglądu zdarzeń systemu. A co dokładnie tam miałbym zobaczyć ? Chodzi o podsumowanie zdarzeń administracyjnych?

 

Tu screen z tego.

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Nie wiem z czego to wynika, ale masz za wysokie napięcie VTT. Dla Ivy Bridge powinno być max 1,1V góra 1,2V

Wywal z systemu ET6 to program, który może poczynić więcej szkody niż pożytku. Po odinstalowaniu ET 6 przywróć bios do ustawień domyślnych. http://i.imgur.com/ByZs3a5.jpg?1

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Nie wiem z czego to wynika, ale masz za wysokie napięcie VTT. Dla Ivy Bridge powinno być max 1,1V góra 1,2Vhttp://i.imgur.com/ByZs3a5.jpg?1

Może to będzie ważne ale jak na starym systemie zainstalowałem nowe graty to core był z automatu na 3,4, a boost na 4,0 i napięcie Voltage w TR6 pokazywało wtedy 1,300V. Oczywiście od razu zmieniłem na max boost 3,8 zrobiłem format i po tym najmniejszą wartość pokazuje mi w TR6 0,760V, a jak boost wskoczy dochodzi max do 1,1V.

Da się to jakoś ustabilizować napięcie w biosie by było ok czy jednak hmmm zasilacz się zaczyna walić?

 

PS. W biosie sprawdziłem CPU VTT to było na opcji auto 1,063V przestawiłem na manual teraz i zostawiłem to 1,063v

 

Sprawdziłem szybko w OCCT napięcie VTT masakra 2,22V

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Wyłącz w bios zintegrowaną grafkę, jeżeli nie używasz.

Szukałem takich rzeczy jak Intergranted Peripherels lub Advanced Chipset Features nie znalazłem nic z tych rzeczy jakby z automatu wyłączyło zintegrowaną, Jedynie znalazłem Internal Graphics zrobiłem na disable i jeszcze cos też z Internal Graphics coś tam Mode też 2 opcje zrobiłem na disable i niestety nadal pokazuje napięcie VTT 2,22 V

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...