Skocz do zawartości

Tanie drukowanie dla studenta. Urządzenie wielofunkcyjne do 300 zł.


Recommended Posts

Witam.

 

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego taniego w eksploatacji. Nie musi być ciche, nie musi być szybkie, nie musi dawać wydruków niewiadomo jakiej jakości. Nie musi nawet drukować w kolorze! Urządzenie do wydruków notatek, prac i jakichś innych bzdur dla studenta.

 

Jedyny wymóg jest taki, żeby za jak najmniej wydrukować jak najwięcej. Co możecie mi zaproponować do 300 zł?

Link to post
Share on other sites

tylko i wyłącznie w grę wchodzi  brother tusze tanie jak barszcz szukaj na allegro modelu DCP-J132W

jeśli interesuje cie używka to bier w ciemno http://allegro.pl/drukarka-wielofunkcyjna-dcp-145c-gwarancja-bdb-i4907140168.html

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

A czy wsadzenie takiego tuszu do nowej drukarki jest bezpieczne? Takie tanie tusze wykończyły mojego obecnego Brothera. Widzę, że tusze do tej drukarki chodzą w różnych pojemnościach. I stąd pytanie: czy do tej drukarki podejdzie tylko jedna wersja pojemności, czy można włożyć co się chce?

Edytowane przez wiesiors4
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy wsadzenie takiego tuszu do nowej drukarki jest bezpieczne?

tak

 

 

Widzę, że tusze do tej drukarki chodzą w różnych pojemnościach. I stąd pytanie: czy do tej drukarki podejdzie tylko jedna wersja pojemności, czy można włożyć co się chce?

możesz aplikować ile chcesz  

Link to post
Share on other sites

Z najtańszą drukarką jaką się spotkałem było HP 1102:

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/957816

Drukuje bardzo szybko, jak szalona. A same zamienniki możesz sobie dokupić w niskich cenach na allegro ( widzi się najczęściej tak po 20-30 zł chociaż pojedyncze to czasami są sprzedawane po 12 zł).

Może być trochę głośna przy uruchamianiu jednak w tej cenie to jest to chyba najlepsza opcja. 

Link to post
Share on other sites

Osobiście kilka razy się sparzyłem na drukarkach HP więc zdecydowanie odradzam. Możecie pisać jakie to one nie są dobre ale na pewno stosuje się w nich postarzanie produktu bo moje wszystkie trzy szlag trafił. A to zębatka karety bo była plastikowa a to elektronika. Jednym słowem masakra. Na brotherze lecę już trzeci rok na tuszach za 1,50zł i jeszcze żyje a przedrukowała już kilka dobrych kompletów. Może nie są zbyt wydajne ale czarny spokojnie wystarcza na 300 arkuszy.

Link to post
Share on other sites

Z atramentówek to albo brother dcp152W, 132W, bez problemu znajdziesz tanie tusze np. actis (drukuję tylko na nich, jakość ok i cena też przystępna, do dokumentów itp. spokojnie się nada), z laserówek to też brothera coś możesz znaleźć ale mono np. hl1110E (ale  nie wiem jak z zamiennikami do tego modelu), ewentualnie hp p1102w.

Link to post
Share on other sites

!!!!!!!!!!

Ponieważ sam jestem studentem również dużo drukuje. Ponadto mam sporą wiedzę w tej dziedzinie i kilka drukarek laserowych, więc mogę coś o nich powiedzieć. 

Polecam inwestycje w HP P2015 świetna drukarka kupiłem używkę za 130zł z przebiegiem 80 000stron

z regenerowanym tonerem na 3000 str. po wymianie wałka podającego papier. Drukarka bez problemów wytrzymuje 200 000 stron :)

 

Co najważniejsze:

 

nie brudzi

dorze wygrzewa - proszek nie schodzi po pociągnięciu palcem

MA SUPEX automatycznie obraca strony podczas drukowania książek - funkcja dla mnie bezcenna, bo gdy obracasz ręcznie i niech ci podajnik poda 2 strony i już numeracja idzie w cały świat.

Nie zacina się papier

dobrze podaje strony

 

GŁÓWNYM JEJ ATUTEM SĄ KOSZTY EKSPLOATACJI!!!

toner na 7000str kosztuje Z PRZESYŁKĄ DO DOMU 29ZŁ!!!

Co najważniejsze HP dobrze znosi gównianej jakości proszek, nic się nie psuje a drukuje za pół darmo.

Do tego mam porządny skaner epsona wytrzymał 8 lat i cały czas chodzi :)

 

Za taki używany komplet dasz około 300zł, i będziesz się cieszyć :)

 

co do reszty urządzeń:

wielofunkcja samsunga scx 4200 - no niestety nie!!! gumowy pasek napędu skanera po przeskanowaniu 300stron po prostu pękł. Zespół wygrzewania też jest do bani, tonery przystępne ale droższe niż HP.

 

Lexmark m360 koszt 139zł

ma wiele zalet 40 str/min 

rozdzielczość 2400 dpi

auto duplex

drukowanie kopert, papierów technicznych (rys techniczny)

niestety koszt eksploatacji 5x wyższy niż HP. 

 

Mam 2 aktualnie drukarki właśnie tego lexmarka, kupiłem bo widziałem w banku i różnych firmach i od razu myśl, czy drukarka która chodzi w banku może być gówniana???

i właśnie tego HP jak nie zależy mi na prędkości i rozdzielczości, a chce tanio to wychodząc na polibude daje książkę do druku, jak wraca zawsze jest wydrukowana :)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Jeśli chodzi o fachowe oprogramowania i rozwiązania dedykowane, to jak dla mnie tylko i wyłącznie Euroimpex!!! Przetestowałem już całą masę różnych programów, miały być często specjalistyczne, a okazywało się, że to pic na wodę. Wydawałem kasę na marne, a korzyści nawet z perspektywy czasu za dużych nie widziałem. Ostatnio znowu się skusiłem, właśnie na produkty od Euroimpex, ale kierowałem się rekomendacjami od kumpla i tym razem mogę stwierdzić, że się wreszcie opłacało. Osobiście skorzystałem z Documaster Multiaudit. Świetna sprawa, bo to rozwiązanie pozwala znacząco ciąć koszty drukowania, kopiowania, ogólnie optymalizuje pracę poszczególnych urządzeń ksero itd. Przepływ dokumentów jest sprawniejszy, instalacja nie zajmuje za dużo czasu, a jak się ma wątpliwości do specjaliści od nich zawsze pomagają i w miarę sprawnie odpowiadają na wszelkie pytania. Jak dla mnie bardzo duży plus!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...