Skocz do zawartości

Wiedza na temat podzespołów


Recommended Posts

Siema, założyłem tutaj konto bo to chyba najlepsze forum aktualnie, ale do rzeczy.

Moja wiedza na temat różnych podzespołów komputera jest bardzo mała. Chodzi mi dokładnie np. 

o to, że z jaką płytą główną złączyć procesor i kartę graficzną, żeby to fajnie grało ze sobą. 

Jak zdobywaliście taką wiedzę, to głównie pytanie chyba do weteranów. Tych najdoświadczonych ;]

Ciężko to uzbierać w słowa, ale chyba wiecie o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Siema, założyłem tutaj konto bo to chyba najlepsze forum aktualnie, ale do rzeczy. Moja wiedza na temat różnych podzespołów komputera jest bardzo mała. Chodzi mi dokładnie np.  o to, że z jaką płytą główną złączyć procesor i kartę graficzną, żeby to fajnie grało ze sobą.  Jak zdobywaliście taką wiedzę, to głównie pytanie chyba do weteranów. Tych najdoświadczonych ;] Ciężko to uzbierać w słowa, ale chyba wiecie o co chodzi.
do czego ta wiedza będzie Ci potrzebna ? chcesz złożyć komputer załóż temat w odpowiednim dziale i masz najlepszy w danym przedziale cenowym. Na podzespoły jako hobby szkoda czasu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja sam robię tak, że codziennie czytam tematy właśnie w co kupić za, oglądam testy wydajnościowe, analizuję ceny w sklepach internetowych + przeglądanie innych for czy też fanpage'ów na fb związanymi z aktualnościami IT.

Robię tak od wakacji i widzę znaczny wzrost wiedzy ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A poza tym trzeba to lubić. Mnie już od czasów konca podstawówki początku gimnazjum ciągneło do komputerów. Kupowałem bardzo dużo gazet typu cd-action, CHIP, komputer świat. Potem zaczeło się grzebanie w blaszaku, pierwsza samodzielna zmiana proca, chłodzenia, dokładanie ramu, następnie jakieś niecałe 10 lat temu zacząłem przygodę z oc-forum.org i chyba najwięcej się tam właśnie dowiedziałem i nauczyłem. Po upadku forum przeszedłem na forum benchmarka i tak z czasem się bardzo dużo nauczyłem, plus praktyka na własnych kompach. Także jak to lubisz to nie powinieneś mieć problemu z przyswajaniem wiedzy w tym kierunku.

Edytowane przez CoreDuo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Poczytaj trochę newsów, testów, innych artykułów o takich rzeczach, później "pogoogluj" przykładowo: "pc do 2000zł", czy też "i5+GTX760", poczytaj opinie, ale uwaga nie wierz we wszystkie, bo ludzie czasami naprawdę wielkie głupoty gadają. Możesz też zakupić książkę lub pożyczyć od kogoś taką jak kwalifikacje E12.(bodajże wydawnictwo Helion) Jest ona przeznaczona dla uczniów technikum, ale jest napisana tak prosto, że nawet moja babcia by coś z tego zrozumiała.

Ja zaczynałem od benchmarka poprzez newsy, testy oraz recenzje. Skończyło się na tym, że jestem w technikum na kierunku informatycznym :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...