Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Szanownych Kolegów. 

 

Aktualnie mam w domu kilka urządzeń:

1. mały nettop na Intel Atom, pełni rolę domowego podręcznego serwerka. Zdalny pulpit, targa pliki itp. 

2. Dune HD Max, domowe centrum multimedialne, odtwarzacz blueray, wbudowany dysk. Jakościowo bardzo dobry, funkcjonalnie nie do końca

3. TV Box na androidzie do oglądania TV z netu, jakieś nieporozumienie. 

 

Chciałbym pozbyć się tych trzech urządzeń na rzecz jednego uniwersalnego. W oko wpadł mi NUC Intela na procesorze N2820. DN2820FYKH - tu pełna specyfikacja

 

Funkcjonalnie ma wszystko czego potrzebuję. Zasilanie 12V,  wyjście HDMI na TV, sieć 1 Gb, USB 3.0. Mam duży dysk w obudowie USB 3.0, więc to maleństwo mogłoby robić za serwer plików, jest wydajniejszy od tego nettopa jakiego mam, więc jego rolę też przejmie bez problemu. Nie wiem natomiast jak sprawdzi się przy wyświetlaniu filmów z dużym bitrate na TV 1080. Czy nie będzie się mulił. W specyfikacji o grafice piszą tylko Intel HD. Chętnie poznałbym opinię kogoś kto użytkuje taki sprzęt. 

 

Urządzenie kupuje się bez ramu i dysku. Pamięć to nie problem, 4GB DDR3 drogie nie są, powinny wystarczyć. Mam luźny dysk SSD 80GB, na system wystarczy i będzie szybko śmigać. Myślałem o Win8.

NUC są dostępne z procesorami i3 i i5, ale tutaj cena już powala. Wersja z prockeim i3 to grubo ponad 1k. Ten N2820 kosztuje trochę ponad 500 zł. Tylko czy sprosta zadaniom?


Przeryłem trochę internetu, porównywałem N2820 z różnymi platformami jakie znam i chyba sprzęt będzie ciut słaby jak na moje potrzeby. Tutaj klika testów:

 

1. Opis

2. Test

 

Jeśli wierzyć w to co mówią, to do odtwarzania 1080 jeszcze się jakoś nada, ale wystarczy jakaś aplikacja w tle i zaczyna się ciąć. 

Chętnie dowiedziałbym się opinii kogoś kto miał to w rękach, może znajdzie się taka osoba. 

Edytowane przez czarodziej1968
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...