Skocz do zawartości

Jaką polecacie karte dzwiękową do 120zł ?


Recommended Posts

to zalezy czy nowa czy uzywana. jesli nowa to CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY SE, jesli uzywana to poszukaj AUDIGY 2 ( nowa ponad 150 zl ),

mozna tez kupic X-Fi Xtreme Audio ( tzw. kastrat ) za okolo 150 zl w wersji OEM lub taniej uzywana. ja mam Xtereme Music, moj kolega Xtreme Audio i jakosc dzwieku jest podobna wiec raczej polecalbym ta tansza.

pozdrawiam

 

edit/ jeszcze jedno

http://www.allegro.pl/item617364458_sup ... asusa.html

kumpel kupil ASUSa Striker II i do plyty byla dolaczona taka wlasnie karta, w domu zobacze co to jest i czy dziala na innych plytach bo moze jest to ciekawa alternatywa za smieszne pieniadze.

Link to post
Share on other sites

Karta bedzie uzywana raczej do muzyki i do rozmow VOIP. Co do Creative Sound Blaster Audigy SE to raczej odpada poniewaz miala ta karte i byly z nia same problemy tzn. byl z nia taki jeden problem obecnie mam to samo z moja karta dzwiekowa Creative SB Live 7.1 24 bit nie wiem czemu jak komputer chodzi i np: jak podpinam jacka pod karte to w systemie nie mam glosu wogole nie widzi karty :| tak jakby zwarcie sie robilo po restracie kompa normalnie ja czyta ale zdarza sie ze dopiero za 2-3 razem dopiero system ja widzi. Co moze byc powodem tego? wadliwa karta? chodz jej karta byla nowka ze sklepu i byly takie problemy.

Link to post
Share on other sites

edit/ jeszcze jedno

http://www.allegro.pl/item617364458_sup ... asusa.html

kumpel kupil ASUSa Striker II i do plyty byla dolaczona taka wlasnie karta, w domu zobacze co to jest i czy dziala na innych plytach bo moze jest to ciekawa alternatywa za smieszne pieniadze.

No niestety tego nie włożysz nigdzie indziej poza płyty Asusa, które mają w standardzie tą kartę (odwrócone złącze PCI-E x1).
Link to post
Share on other sites

Tak, zwracam honor pomyliło mi się z kartą z płyty ASUS Commando.

 

Ale:

Dość niekonwencjonalnie, ale jak się okazuje bardzo przemyślanie rozmieszczono złącza PCI Express i PCI. Pierwsze w kolejności od procesora znajdziemy złącze PCI-E x1. Teoretycznie jest ono uniwersalne, ale w praktyce producent postanowił, że właśnie w nim umieszczana będzie dołączona osobno karta wraz z układami dźwięku (jej opis znajdziecie nieco dalej). Umieszczenie tej karty w innym ze złącz nie pozwoli na prawidłowe rozpoznanie jej przez płytę.

Tekst pochodzi z porównania płyt głównych na PCLabie.

 

Włożyłeś ją ale czy system ją wykrył i czy normalnie da się ją użytkować??

Link to post
Share on other sites

A ja polecę SB0410 (do wyrwania za 30 do 40 zł) i modowane sterwoniki, które robią z niej X-Fi XA. Jakość dźwięku naprawdę jest sporo lepsza. Stery działają na XP i Vista zarówno 32 jak i 64 bit. Pod 7 jeszcze nie do końca chcą działać, ale z każdym kolejnym buildem jest coraz lepiej. W ten sposób da się przerobić karty Audigy Value/SE/LS i Live! 24-bit. Creative robi układy, w których blokuje wiele funkcji sterownikami, a potem wypuszcza "nowe" układy, do których udostępnia sterowniki z odblokowanymi funkcjami. Genialna polityka :( .

Link to post
Share on other sites

Plik instalacyjny nazywa się P17_XFXA_WDRV_1_04_0078.exe. Wpiszcie w google, powinno coś wyskoczyć :) . Jakby co odezwijcie się na PW, to podeślę zainteresowanym.

 

A wyjdzie ta sztuczka z SB0090/SB0230?

Spróbuj :) .

Link to post
Share on other sites

Znalazlem linka do tych sterownikow oto on http://rapidshare.com/files/135561660/P17_XFXA_WDRV_1_04_0078.exe zycze milego testowania i uzytkowania zaraz zabieram sie za testowanie wroce tutaj i podziele sie opinia :) pozdrawiam.

 

//EDIT//

 

Po restarcie juz mi nie pokazuje bledy przy instalacji ;) pamietajcie zeby przed instalka nowych sterow resetnac kompa po usunieciu starych sterow :) jak przetestuje to zajrze tutaj :mrgreen:

 

//EDIT//

 

Powrocilem :) powiem tak jestem w szoku! :mrgreen: ale te sterowniki daly kopa mojemu sb live 24 bit normalnie nie wierze czuje sie jakbym mial karte z serii X-FI :mrgreen: POLECAM TE STEROWNIKI !!! chodza bez zarzutu 10/10 :) jutro przetestuje glosniki i powiem wam jak chulaja :P

Link to post
Share on other sites

//EDIT//

 

Powrocilem :) powiem tak jestem w szoku! :mrgreen: ale te sterowniki daly kopa mojemu sb live 24 bit normalnie nie wierze czuje sie jakbym mial karte z serii X-FI :mrgreen: POLECAM TE STEROWNIKI !!! chodza bez zarzutu 10/10 :) jutro przetestuje glosniki i powiem wam jak chulaja :)

Też byłem w szoku, gdy pierwszy raz usłyszałem co potrafi moja karta na tych sterach:). Dodatkowo otrzymujemy całą funkcjonalność kart X-Fi XA, m. in. CMSS-3D, Crystalizer, efekty EAX, dodatkowy equalizer, podbicie basów itp itd. W tej chwili mam głośniki Logitech x230 i wierzę stereo z kolumnami. Funkcja CMSS-3D naprawdę ładnie robi z dźwięku stereo dźwięk przestrzenny (4/4.1, 5.1, 7.1, słuchawki). Niektórzy twierdzą, że przez te sterowniki wzrasta obciążenie procesora. Cóż, mi nie udało się tego potwierdzić. Nawet jeśli to prawda uważam, że dla takiego dźwięku można poświęcić 1 czy 2 fps w grach:) .

Link to post
Share on other sites

Tylko, że te sterowniki są datowane na.. ho ho :) Rok wstecz. Zastanawiałem się co zrobić ze swoją dźwiękówką. Ma ona jakieś tam wsparcie pod Win7, ale jest tylko "aby grać". Żadnych możliwości ustawień itd. Dlatego myślałem nad wymianą na jakąś X-Fi (kastrat, niekastrat - nieważne, byle byłoby wsparcie). Myślę przyszłościowo, bo po testach (które wciąż trwają :) ), Windows 7 będzie na 200% moim nowym systemem. Mimo wszystko ściągnę je i sprawdzę czy śmigają :)

 

EDIT: No i du*a zbita. Na Win7 nie działa.

Link to post
Share on other sites

Nic z tego. One chyba nie obsługują SB Audiby SB0230... Trzeba będzie zmienić kartę jednak :)

A na jakim windowsie sprawdzales? Podczas instalacji wywalilo Ci blad czy wogole sie nie chcialo zainstalowac? Moze da sie cos zrobic jak bede cos wiedzial to dam znac :)
Link to post
Share on other sites

Win7. Błąd na początku instalacji, że sprzęt nie taki jaki powinien być. Wcześniej jakieś instalowałem to stwierdził, że to nie taki system jaki powinien być. Więc wychodzi na to, że urządzenie nie takie. Chyba.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze tutaj chodzi o system zapewne nie wyszly jeszcze sterowniki pod win7 jedynie vista i xp. U mnie pojawial sie blad podczas instalacji, bo nie zresetowalem kompa po odinstalowaniu starych sterow, ale po resecie sprobowalem jeszcze raz zainstalowac no i poszlo :) obecnie korzystam z tych sterow i narazie nie mam zadnego problemu :) a masz moze 2 systemy? tak zeby sprawdzic czy rzeczywiscie to jest od systemu albo stery nie pasuja do twojej karty dzwiekowej :)

Link to post
Share on other sites

Po weekendzie przyjdzie do mnie SB Live! 5.1 SB0100 dla siostry (kupiłem za 25zł na allegro) i u niej na XP przetestuję :) Prawdę mówiąc to jakość dźwięku na mojej SB0090/SB0230 mnie zadowala, brakuje mi jedynie jakiegoś panelu do regulacji tego wszystkiego :D Liczę, że Creative coś prędzej czy później wypuści.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...