Skocz do zawartości

Fotel do pracy przy komputerze, 400zł, czy warto?


Recommended Posts

a) nic ze skóry - sztucznej, prawdziwej, nie ważne - właściwym materiałem jest miękka i wytrzymała tkanina, optymalnie wełna lub poliester

b) fotel misi być ergonomiczny - czyli mieć możliwość dopasowania do użytkownika*, a nie odwrotnie, żaden z pokazanych przez ciebie taki nie jest

c) w zakładanym budżecie ciężko będzie cokolwiek znaleźć

 

* - regulacja pochylenia oparcia, wysokości oparcia, wysokości siedziska, głębokości siedziska, wysokości podłokietników, szerokości podłokietników oraz głębokości podłokietników, wszystko dobrane z myślą o gabarycie biurka i osoby przy nim pracującej, bo gó**o z ergonomicznego fotela jak jego zakresy będą nie odpowiednie

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

pewnie, że żyją, ale co to za życie, zresztą są też ludzie, którym szkoda na okulary i chodzą w zdezelowanych, poklejonych denkach z przed epoki, narzekają, ale nic z tym nie zrobią, bo wolą dekoder polsatu, nowy telefon, kolejną paczkę fajek albo inną rzecz tak przecież niezbędną do życia, że trzeba wydać kilka k lekką ręką, ale paru stówek na istotne rzeczy to już nie

 

przez 10 lat miałem problemy z kręgosłupem, bo miałem właśnie tani gó*****y fotel za 400zł (bo to niestety, rozczaruję cię, jest mało) i to dwa w sumie, bo się rozlatywały, potem plułem sobie w brodę bo oszczędzałem na fotelu, na którym spędzałem po 10 godzin dziennie i w efekcie na lekarza wydałem z pięć razy tyle, potem kupiłem porządny fotel i kurcze problemy zniknęły

to samo tyczy się biurka, monitora itd, obecnie mam biurko zrobione własnoręcznie pod  swoje potrzeby, bo niczego sensownego nie dało się kupić, wszędzie gó**o, albo ceny jak za samochód, niestety fotela sam nie zrobisz

 

a polecić mogę model Atria AR1T2

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ile kosztuje Atria AR1T2, nie mogę nigdzie znaleźć. Jaka cena za fotel jest rozsądna? A jeśli chcę wydać maks 400zł to co? Zostać przy tym starym, bo to wyrzucenie pieniędzy w błoto?

 

Siedzę po 4-5h dziennie przy komputerze, w wolnym czasie więcej.

Edytowane przez cfaniak
Link to post
Share on other sites
Ile kosztuje Atria AR1T2, nie mogę nigdzie znaleźć.

 

http://www.bejot.eu/pl/Produkty/Fotele-i-krzesla-obrotowe/ATRIA-AR1T2

nie wiem ile teraz, ale trzeba liczyć ok 1,2-1,4k zależnie od opcji

 

 

 

Jaka cena za fotel jest rozsądna?

 

tu nie tyle chodzi o cenę, co o konstrukcję, bo jak dla mnie może kosztować i 400 pod warunkiem, że spełnia powyższe ABC

 

 

 

A jeśli chcę wydać maks 400zł to co?

 

to już sam zdecyduj, ale ja bym poszukał, nie twierdzę, że się nie da kupić jako takiego fotela w tej cenie ale obawiam się, że będzie to wersja kompromis 

 

PS dodam tylko, że tanie fotele, których używałem po 2 latach były już brzydkie i zużyte, po 4-5 wyglądały jakby jakiś duży pies używał ich codziennie jako gryzaka, po czym się rozpadały

atria zaczyna u mnie szósty rok i nie widać po niej śladu zużycia z tapicerką włącznie, nadal jest mechata i mięciutka

Link to post
Share on other sites

no to czeka cię najpierw googlowanie, a potem tourne po sklepach, żeby wybrane modele trochę "przesiedzieć" bo na obrazku to one wszystkie wyglądają na wygodne, opinie innych możesz sobie w buty wsadzić nawet tą moją na temat atrii, bo to, że dla mnie jest wygodna, nie znaczy, że dla ciebie będzie i musisz sam - że się wyrażę - to "dupoleptycznie" stwierdzić - tak wygląda zakup fotela, przechodziłem przez to, nie zazdroszczę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej ma racje , takie fotele są ok ale do siedzenie raz na tydzień . :)

Sam obecnie użytkuje coś w kwocie 400zł i po niecałych 2 latach użytkowania jest poprzecierane i nie ładne .

Wygoda jeszcze jest na akceptowalnym poziomie ale co będzie za rok ?

W tej cenie najlepiej wypada 

http://allegro.pl/fotel-biurowy-fotele-biurowe-mefisto-nowy-styl-i4926836997.htmlale osobiście siedziałem tylko krótko chwilę .

Link to post
Share on other sites

W sumie już kilka dobrych lat siedzę na takim za 150zl ;D już jest taki twardy, że się nie da siedzieć. Czyli Jak będę patrzył gdzieś w mojej okolicy to mam patrzyć na takie materiałowe a nie skórzane, tak? Myślałem, że coś "ładniejszego" znajdę z taką cenę, ale jeśli takie ma być dużo lepsze to nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej to przejść się po paru sklepach i przetestować. Osobiście nie kupiłbym fotela przez allegro bez wypróbowania. Ja swój fotel (Seba HC-922) znalazłem w Agata Meble, ale że akurat nie mieli na stanie to zamówiłem przez internet. Jak go wypróbowałem, to już wiedziałem co biorę. :P Generalnie siedzi się na nim bardzo wygodnie, ładnie podtrzymuje lędźwie, ma duże powierzchnie z siatki, więc się nie przykleisz. Co najważniejsze plecy mnie od niego w ogóle nie bolą, także duży plus. Jakość też całkiem niezła w tej cenie. Jedynie gąbka na podparciach lekko się wyrabia od łokci, ale w przyszłości czymś to wypcham i będzie jak nowe. Myślę, że do 500 zł czyli trochę więcej jak zakładałeś jest to dobra opcja (w rzeczywistości ten srebrny jest trochę ciemniejszy jak na zdjęciu poniżej).

 

http://sklepmebel-land.pl/p1125,fotel-biurowy-hc-922.html

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Siema ziomeczki , znalazłem taki fotel http://www.agito.pl/signal-meble-krzeslo-obrotowe-q-107-czarny-4919-974499.html?acc=974499. I mam pytanie czy te wykrzywienia na łopatki nie będa mi krzywić pleców czy coś takiego , bo ogólnie jeszcze rosnę i nie chciałbym mieć garba w młodym wieku . Muszę zmienić fotel , bo obecny ma za małe oparcie i trochę się sypie . 400zł to trochę dużo , ale kij z tym dam , tylko żeby tak jak piszę nie wykrzywiło mnie czy coś w tym stylu . I mam prośbę czy byście mi nie doradzili czegość co mogło by mi pomóc w wyraniu nowego fotelu .

 

Prócz tego znalazłem jeszcze takie :

http://www.agito.pl/siesta-design-fotel-obrotowy-classic-plus-czarny-4919-1007651.html?cid=5299

http://www.agito.pl/siesta-design-fotel-obrotowy-racer-czerwony-4919-1007662.html?cid=5299

 

Jak macię chwilę to możecie mi coś doradzić , bo ja jestem totalnie zielony :D .

Link to post
Share on other sites

Miałem tą

Siesta Design Fotel Obrotowy CLASSIC PLUS Czarny

Oparcie na łokieć się złamało po miesiącu i razem z nim oparcie na plecy poleciało do tyłu, bo przymocowane jest do oparc na łokcie.

 

Mi w czwartek powinien przyjsc http://www.centrumkrzesel.pl/fotel-sonata-24-7-steel-chrome/3496/p

wtedy zdam relacje czy sie opłaca.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Miałem tą

Siesta Design Fotel Obrotowy CLASSIC PLUS Czarny

Oparcie na łokieć się złamało po miesiącu i razem z nim oparcie na plecy poleciało do tyłu, bo przymocowane jest do oparc na łokcie.

 

 

Aha ok , no a te wygięcia łopatkowe tzw fotel kubełkowy , będzie mi jakoś źle wpływał na kręgosłup ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

na ogół tak chyba że już się garbisz.

Wielu moch znajomych np to nawet jak auto ma kubełkowego siedzenie to już nei kupuje. Zależy od indywidualnych predyspozycji jak nie posiedziesz 20 min to nie masz pojęci o fotelu.

Nie mówiąc,że fotele w nowych autach które mają 20 regulacji nadal np moga mieć niedopasowany dla ciebie zagłówek albo jakiś inny element i całość i tak ssie.

Także wysiedź własną dupencją i wtedy się decyduj - jak kupisz przez allegro na 95% nie będzie ci pasować.

Link to post
Share on other sites

 

 

te tańsze są wytrzymałe niczym stockowy cooler procków AMD
 

 

 

bez takich kolego. mój już 3 lata bez odkurzania wytrzymał. a kurzem jest tak zalepiony że radiatora nie widać ^_^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...