Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Gigabyte GTX760 w spoczynku działa na najwyższch częstotliwościach

gtx 760 spoczynek wysokie częstotliwości

Najlepsza odpowiedź BladeS, 04 styczeń 2015 - 22:52

Jakim programem podkrecales karte? Moze on ci ustawia na sztywno czestotliwosci?. Wlacz program SpeedFan, niech on zczyta parametry i zobacz jaki wynik pokaze, czy blad jakis bedzie. Nastepna opcja to program Nvidia Inspector tam sie zapoznaj, ma taki fajny "podprogram" Multi Display Power Saver i tam przykladowo ustaw jakis program np. przegladarke internetowa w prawe okienko wrzuc zeby ustawilo ci tryb posredni 2d dla karty i uruchom ta przegladarke internetowa, moze cos sie zacielo i ciagle w trybie 3d dziala. Dalej opcja - przeinstalowac sterowniki karty, czysta instalacje ich wykonac. Napisz co z tego wyniklo.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 NotFoundNick

NotFoundNick
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 19:54

Witam serdecznie. Zajrzałem dziś do oprogramowania OC GURU 2 i zdziwiłem się widząc wysokie częstotliwości rdzenia i pamięci w spoczynku,  kiedyś tak nie było. Dodam że program GPU-Z również pokazuje wysokie częstotliwości więc raczej nie jest to błąd oprogramowania. Czy ktoś wie o co chodzi?

v4sMbLI.png

• 0

#2 BladeS

BladeS
  • Nowicjusz

• 19 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 20:49

A zaraz po wczytaniu systemu tez masz wysokie taktowania?

• 0

#3 NotFoundNick

NotFoundNick
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 20:50

Tak, cały czas :/

• 0

#4 kafalar

kafalar
  • Dyskutant

• 178 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 21:00

sprawdz jakie masz ustawienia w opcjach zasilania kompa

Użytkownik kafalar edytował ten post 04 styczeń 2015 - 21:00

• 0

#5 NotFoundNick

NotFoundNick
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 21:47

Nie znalazłem tam niczego co by mogło pomóc.

• 0

#6 krzys13

krzys13
  • Entuzjasta

• 691 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 04 styczeń 2015 - 22:01

a nic w tym programie nie przestawiałeś ,odinstaluj go i sprawdź gpu-z

• 0

#7 NotFoundNick

NotFoundNick
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 22:23

Pokazałem że częstotliwości w spoczynku są duże, ktorego nie musze chyba udowadniać. Co do samego programu to przeinstalowałem go raz , a potem nawet zainstalowałem starszą wersję, lecz nie przyniosło to efektów. Moge jeszcze powiedzieć , że poddałem karte i wczesniej podkręcony cpu porządnym testom w programie OCCT, może to miało jakiś wpływ na karte. Pomyślałem sobie , że OC procesora mógł wpłynąć na działanie karty ale po przywróceniu wartości domyślnych nic nie pomogło.

4zt.png4px.png

Nie wiem czemu ale GPU-Z pokazuje inną częstotliwość pamięci, ale to chyba mało ważne. Dowodem na to, że karta rzeczywiście pracuje na wysokich częstotliwościach jest dość wysoka temperatura w stanie spoczynku, która normalnie waha się około 30C.

• 0

#8 BladeS

BladeS
  • Nowicjusz

• 19 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 22:52   Najlepsza odpowiedź

Jakim programem podkrecales karte? Moze on ci ustawia na sztywno czestotliwosci?. Wlacz program SpeedFan, niech on zczyta parametry i zobacz jaki wynik pokaze, czy blad jakis bedzie. Nastepna opcja to program Nvidia Inspector tam sie zapoznaj, ma taki fajny "podprogram" Multi Display Power Saver i tam przykladowo ustaw jakis program np. przegladarke internetowa w prawe okienko wrzuc zeby ustawilo ci tryb posredni 2d dla karty i uruchom ta przegladarke internetowa, moze cos sie zacielo i ciagle w trybie 3d dziala. Dalej opcja - przeinstalowac sterowniki karty, czysta instalacje ich wykonac. Napisz co z tego wyniklo.

Użytkownik BladeS edytował ten post 04 styczeń 2015 - 23:10

• 1

#9 NotFoundNick

NotFoundNick
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 13:00

Czysta instalacja sterowników pomogła ;) Dzięki z pomoc.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx, 760, spoczynek, wysokie, częstotliwości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych