Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Drodzy Forumowicze.  :)

Jak już widzicie szukam pomocy w znalezieniu najlepszej "słuchawki". Pieniądze jakimi dysponuję to maksymalnie 600zł. Przeglądałem już forum, ale znajdowałem tematy ludzi o różnych potrzebach. Zatem moje, powiedzmy skromne, wymagania to:

Rozmiar:

  • 4-4.5 cala, waga nie ma znaczenia. 

System:

  • obojętnie, ale z tego co przeczytałem, w tym pułapie cenowym android to głupi wybór. Neo V nie był zły, ale miał swoje wady, aż w końcu rozleciał się w pył.

Użyteczność:

  • rozmowy, sms`y, czasami fb i przegląd poczty,
  • sporo pamięci i średnia jakość dźwięku do posłuchania muzyki,
  • w miarę dobry aparat do zrobienia zdjęcia notatkom i nie tylko. Tutaj myślę o 5, 6 Mpx wzwyż (chyba tak piszę się ten skrót  :rotfl: )
  • jak najlepsza bateria, ale nie kosztem aparatu i miejsca
  • w gry nie gram i nie będę, może w sudoku  :P

Wyświetlacz: Oczywiście lubię patrzeć na ładne rzeczy.

Marki, które mnie interesują to Nokia, LG, Samsung, HTC. Nie wiem czy jest coś jeszcze godnego uwagi.

Oczywiście mogą być solidne używki na gwarancji.

Ostatnio zainteresowały mnie takie telefony jak:

Lumia 520

Lumia 720

Lumia 920 

Sgs II i III 

LG l9 

HTC - co myślicie o tych z beast audio?

 

Nie wiem czy jest sens wydawać tyle pieniędzy, jeśli to nie są zbyt duże wymagania. Proszę o Wasze wypowiedzi. Z góry dziękuję. 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie są niezłe. Zapomniałem wspomnieć, że kupuję telefon na dłuższy okres czasu, więc wsparcie i aktualizacje są mile widziane. Co do lumii 535, nie jestem pewny czy chodziło o ten model nokii, ale czytałem, że mają problemy z dotykiem. Lepszym wyborem będzie lumia x20 czy jednak 535 to strzał w 10? (chociaż trochę odstrasza gabarytowo, pewnie to kwestia przyzwyczajenia)

Co myślicie o lumii 720? Czy jest jeszcze jakiś model, marka, który powinienem brać pod uwagę?

Edytowane przez Luxtorpeda1
Link to post
Share on other sites

Lumia 535, którą ja mam okazję praktycznie codziennie testować, nie ma problemów z dotykiem - tutaj dobrze by było, gdyby inne osoby podzieliły się jeszcze wrażeniami z działania, bo wiem że kilka osób zakupiło ten model.

 

Lumia 720 jest zaraz po 1520 najdłużej wytrzymującą Lumią na jednym cyklu ładowania baterii. Ciężko będzie teraz dostać nową 720 z pełną gwarancją, więc bezpieczniej jest zakupić 535 w np. x-kom.

Link to post
Share on other sites

Z zakupem L535 (jak każdym świeżym urządzeniem na rynku) bym się wstrzymał jakiś czas, sporo osób ma problem z tym dotykiem nawet po aktualizacji, nieciekawie byłoby na taki egzemplarz trafić. Bateria też nie powala. Cena będzie niższa, jak tylko pojawi się w ofertach operatorów. Za 600-650zł kupisz nową L735 na allegro.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dostanę używkę na gwarancji 920 to ją biorę. Doszedłem do wniosku, że dołożę parę złoty na przesyłkę i wezmę telefon na dłużej. Jeżeli nie uda się, wezmę starszą siostrę 720 o nieco gorszym aparacie i wyświetlaczu. Dzięki wielkie za pomoc. Temacik do zamknięcia. :) 

Link to post
Share on other sites

720 jest naprawdę fajna jednak 735 ma 1 Gb ramu, chyba ulepszony aparat, wyżej taktowany procesor więc można powiedzieć, że to ulepszona wersja. Niestety (dla niektórych może to nie robić różnicy) nie ma przycisków fizycznych pod ekranem i spustu aparatu. Bateria pewnie też będzie gorsza choć ma większą pojemność ale z pewnością dłużej podziała na jednym ładowani niż 920.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 920 ma słabą baterię - przy Twoim używaniu spokojnie dzień wytrzyma. :) Sam używam podobnie.

 

Jesli przebolejesz baterię to Lumia 920 jest bardzo fajnym sprzetem, wbudowane Ładowanie Bezprzewodowe pomaga w kwestii baterii.

 

Lumia 735 - wg mnie najlepszy wybór - za 700 zł spokojnie kupimy nowy telefon od kogos kto przedluża umowę, mamy bardzo fajny aparat tylni, świetny aparat przedni. Bardzo dobry ekran. Ogólnie to bardzo fajny sprzęt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem po tagach odpowiedniego tematu na tym forum, a w necie są różne zdania. 

Czy nowe telefony z przedłużenia umowy (orange, T-mobile) mają simlocki? Na popularnym portalu osoba napisała, że lumia 735 nierozpakowywana z pudła nie ma blokady sim.  Z kolei na innych aukcjach blokada jest. 

Link to post
Share on other sites

Zależy JAK trafisz :) - moja służbowa Lumia 920 z Orange nie miała nawet brandu wgranego :) - była czyściutka jak sklepowa :)

 

Znajomy z pracy dwa miesiące temu też miał wymianę telefonu służbowego - wybrał Lumie 1520 i też była czysta :) - zero SIM Lock i Brandu. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...