Skocz do zawartości

Oryginalny tusz, a zamiennik


Recommended Posts

Witajcie. Jestem posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-J132W. Po raz pierwszy w nim skończył mi się oryginalny czarny tusz. Przymierzam się do zakupu oryginału za ~ 70 zł. Tylko pytanie czy jest sens ? Jaka jest różnica w zamiennikach ? Słyszałem, że jeśli się często nie drukuje to tusz może zasknąć gdzieś w drukarce ? Jestem w tym kompletnie zielony, więc przychodzę o poradę do was. Nieraz jest tak, że dość często drukuje, a nieraz drukarka potrafi stać miesiąc nie używana. Prosiłbym o pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Zamienniki są tańsze ale jakoś wydruku jest gorsza. Co do zasychania tuszu to zasycha głowica którą trzeba wyczyścić specjalnym płynem np. http://allegro.pl/plyn-do-udrazniania-glowic-epson-brother-100ml-i4846484461.html. Na szczęście w brotherach tusz jest odprowadzany wężykami które można udrożnić np. strzykawką. Jeżeli wydruk jest niepełny wystarczy dać płyn w miejscu gdzie jest pobierany tusz w głowicy i w drukarce dać opcje czyszczenia.  Od Ciebie zależy czy wolisz  oryginalny czy zamiennik cena=jakość przy oryginalnych tuszach jakość wydruku jest lepsza. Na twoim miejscu wybrałbym zamiennik jest tańszy i zaoszczędzisz sporo kasy 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój Brother DCP-375CW, też ma automatyczne czyszczenie. Zwykle włączało się w środku nocy a miałem drukarkę obok głowy :roll:
Teraz jest w drugim pokoju więc jest spokój. Też jadę na zamiennikach, tylko ja drukuję sporadycznie. Miałem problem z dopasowaniem czarnego, ale obecny zamiennik ActiveJet pasuje idealnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie moglibyście mi polecić jakiś dobry zamiennik tuszu czarnego do mojego Brothera ? Moj sprzet tez posiada samoczyszczenie. Czy jesli bede raz na jakis czas wlaczal recznie samoczyszczenie, to czy nie bedzie problemu z zasychaniem tuszu ?

Link to post
Share on other sites

Mam Brother'a od paru lat i żaden tusz mi jeszcze nie zasechł. Drukarka sama się sobą zajmuje ;)
Jeśli chodzi o zamienniki to próbowałem różnych i w zasadzie, jeśli tylko pasował kształtem to był dobry.

Tam są takie dziwne szyny na pojemnikach u mnie, więc nawet jak sprzedający zapewniał mnie że pasuje a okazywało się że nie to wymieniał mi.

Największy problem miałem z czarnym, ale obecny jest w porządku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zamienniki są tańsze ale jakoś wydruku jest gorsza. Co do zasychania tuszu to zasycha głowica którą trzeba wyczyścić specjalnym płynem np. http://allegro.pl/plyn-do-udrazniania-glowic-epson-brother-100ml-i4846484461.html. Na szczęście w brotherach tusz jest odprowadzany wężykami które można udrożnić np. strzykawką. Jeżeli wydruk jest niepełny wystarczy dać płyn w miejscu gdzie jest pobierany tusz w głowicy i w drukarce dać opcje czyszczenia. Od Ciebie zależy czy wolisz oryginalny czy zamiennik cena=jakość przy oryginalnych tuszach jakość wydruku jest lepsza. Na twoim miejscu wybrałbym zamiennik jest tańszy i zaoszczędzisz sporo kasy

Nie mogę się z Panem zgodzić.

 

Posiadam Canona mx925 i drukuje na nim dużo zdjęć. Korzystam z zamienników i bardzo sobie chwale. Zakupiłem do niego kartridże wielokrotnego użytku i tusz w butelkach 0,5 l w cenie niewiele większej niż oryginalne tusze. Co prawda sprzęt wymagał kalibracji (na allegro można znaleźć usługę kalibracji drukarki) lecz żadne inne problemy nie występują. Oryginalny zestaw tuszy Canon to wydatek rzędu 300 zł za zestaw. Cena kartridży i tuszu w butli to 350 zł. Nie ma najmniejszego problemu drukowaniem czy zasychaniem tuszu. Drukarka stała wyłączona przez 3 tygodnie i po jej włączeniu nie wystąpiły żadne problemy. Nie zawsze cena=jakość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pracuje firmie zajmującej się produkcją tuszy i były robione porównania między oryginalnymi a zamiennikami różnica była, nie mówię tu o jakieś powalającej różnicy ale jakaś tam była. W HP największa zaś w Brotherach i Epsonach znikoma a z Canonami bywało różnie bo niektóre posiadają głowice w tuszach a niektóre są zamontowane w drukarce.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie. Jestem posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-J132W. Po raz pierwszy w nim skończył mi się oryginalny czarny tusz. Przymierzam się do zakupu oryginału za ~ 70 zł. Tylko pytanie czy jest sens ? Jaka jest różnica w zamiennikach ? Słyszałem, że jeśli się często nie drukuje to tusz może zasknąć gdzieś w drukarce ? Jestem w tym kompletnie zielony, więc przychodzę o poradę do was. Nieraz jest tak, że dość często drukuje, a nieraz drukarka potrafi stać miesiąc nie używana. Prosiłbym o pomoc. :)

Wszystko zależy co drukujesz na swojej drukarce. Jak drukujesz bardzo ważne materiały, gdzie kolor musi być jak z katalogu - to kupuj oryginały. Jak może mieś odchylenia kolorów 10-20% - czego nie zauważy przeciętny użytkownik - to kup zamienniki. Oczywiście są także tusze "zamienniki" i "zamienniki". Jak widzę czasami na Allegro jak sprzedawane są tusze do drukarki takiej jak Twoja to jak bym się bał ich włożyć do swojej drukarki. Ale jak wybierzesz markowe zamienniki np. ASARTO, ActiveJet, WOX - to spokojnie będą ci działały i wydruki powinny być OK. Jak szukasz dużego wyboru różnych producentów sprawdź w sklepie ProfiBiuro.pl - https://www.profibiuro.pl

W przypadku Twojego modelu drukarki jak się zdecydujesz na zamienniki to raczej uważaj z instalacją najnowszego programowana do drukarki. Producent może obdarzyć Cię niespodzianką, iż po zainstalowaniu najnowszej wersji przestaną Ci działać zamienniki i będziesz musiał poczekać aż się pojawia, takie, które zadziałają. Ja bym nie instalował nowego oprogramowania w drukarce i bym się upewnił, iż nie zainstaluje się samo automatycznie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Osobiście jakiś czas temu starałem się wykorzystywać regenerowane tonery, ale po tym jak doświadczyłem dosyć poważnej awarii doszedłem do wniosku, że to najwyższa pora przejść na oryginalne produkty, gdyż przez zastosowanie zamienników straciłem gwarancję, przez co musiałem zaopatrzyć się w nową drukarkę. Od kilku miesięcy zaopatruję się na stronie: https://laserowka.pl/ , i jedno wiem z pewnością, że nie ma drugiego takiego sklepu, który z tak bogatą ofertą oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, sprzedaje produkty za tak niską cenę. Strona godna polecenia!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Polecam najpierw się dobrze zastanowić. Najlepiej znaleźć odpowiedź u jakiegoś stałego użytkownika (długi staż) jakiegoś forum komputerowego. Rady nowych (0,1 post) to często po prostu reklama sklepu,nie poparta doświadczeniem z danym modelem drukarki.

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Mi tew wątek też wygląda na jakąś giełdę podróbek z tuszami. Ja polecam jakiś laser i mamy święty spokój. Wszystkie tusze wysychają. Jedne po 2 tygodniach, inne po 2 miesiącach. Laser można odstawić na półkę i wydrukować coś po roku jak trzeba i jest święty spokój. A fotki to się wywołuje za 30 gr w drogerii za rogiem.

Link to post
Share on other sites

A ja mam taką "dziwną" sytuację. Dostałem za przedłużenie umowy z orange,Canona najtańszego. Fakt,że zestaw tuszy kosztuje tyle co drukarka,ale przy moim drukowaniu dwa,trzy pisma na rok,jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Ma chyba dobry system czyszczenia głowic i tusze nie zasychają. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...