Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Oryginalny tusz, a zamiennik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 blant1995

blant1995
  • Entuzjasta

• 563 postów
  • Miejscowość:Goleniów

Napisano 03 styczeń 2015 - 12:55

Witajcie. Jestem posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-J132W. Po raz pierwszy w nim skończył mi się oryginalny czarny tusz. Przymierzam się do zakupu oryginału za ~ 70 zł. Tylko pytanie czy jest sens ? Jaka jest różnica w zamiennikach ? Słyszałem, że jeśli się często nie drukuje to tusz może zasknąć gdzieś w drukarce ? Jestem w tym kompletnie zielony, więc przychodzę o poradę do was. Nieraz jest tak, że dość często drukuje, a nieraz drukarka potrafi stać miesiąc nie używana. Prosiłbym o pomoc. :)

• 0

MoBo: Asrock 970 pro3 CPU: AMD Phenom II 965 @ 3.8 Ghz GPU: HIS Radeon HD6950 2GB IceQ Turbo X PSU: SilentiumPC Deus G1 500W RAM: 8GB Kingston HyperX 1600Mhz HDD: WD Blue 1TB 64 MB SATA III COOLER CPU: Akasa X4 CASE: ZALMAN Z3 PLUS TV: LG W2042T

#2 stalkerpl

stalkerpl
  • Entuzjasta

• 711 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 13:38

ja tez na początku kupowałem oryginały, ale w koncu zadałem sobie pytanie po co tyle mam płacić, róznicy wielkiej w wydruku nie widać a kasę można zaoszczędzić,

• 1

i5-6600K | MSI GTX 1080 Gaming X | Be Quiet: Dark Power 10 650W Gold | MSI Z170A Gaming M5 |G. SKILL  RIPJAWS V  2X4GB

DDR4 | Obudowa Thermaltake Urban R31 | Samsung SSD 840 Pro 128Gb | Seagate Barracuda 1TB | Thermalright Macho Rev. B | Win 10 64bit | Asus Xonar DGX

"Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata" - Marie von Ebner-Eschenbach

#3 kierownik94

kierownik94
  • Amator

• 41 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 13:50

Zamienniki są tańsze ale jakoś wydruku jest gorsza. Co do zasychania tuszu to zasycha głowica którą trzeba wyczyścić specjalnym płynem np. http://allegro.pl/pl...4846484461.html. Na szczęście w brotherach tusz jest odprowadzany wężykami które można udrożnić np. strzykawką. Jeżeli wydruk jest niepełny wystarczy dać płyn w miejscu gdzie jest pobierany tusz w głowicy i w drukarce dać opcje czyszczenia.  Od Ciebie zależy czy wolisz  oryginalny czy zamiennik cena=jakość przy oryginalnych tuszach jakość wydruku jest lepsza. Na twoim miejscu wybrałbym zamiennik jest tańszy i zaoszczędzisz sporo kasy 

• 1

#4 blant1995

blant1995
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 563 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 14:04

A głowica zasycha tak samo przy oryginalnym tuszu i zamienniku ?

• 0

MoBo: Asrock 970 pro3 CPU: AMD Phenom II 965 @ 3.8 Ghz GPU: HIS Radeon HD6950 2GB IceQ Turbo X PSU: SilentiumPC Deus G1 500W RAM: 8GB Kingston HyperX 1600Mhz HDD: WD Blue 1TB 64 MB SATA III COOLER CPU: Akasa X4 CASE: ZALMAN Z3 PLUS TV: LG W2042T

#5 kierownik94

kierownik94
  • Amator

• 41 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 20:40

Tak, Canony mają taką opcje, że się samoczynnie czyszczą co jakiś czas gdy są nie używane ale podłączone do prądu z Brotherem to nie wiem.

• 1

#6 worm

worm
  • π

• 8695 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 20:52

Mój Brother DCP-375CW, też ma automatyczne czyszczenie. Zwykle włączało się w środku nocy a miałem drukarkę obok głowy :roll:
Teraz jest w drugim pokoju więc jest spokój. Też jadę na zamiennikach, tylko ja drukuję sporadycznie. Miałem problem z dopasowaniem czarnego, ale obecny zamiennik ActiveJet pasuje idealnie.

• 1

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 blant1995

blant1995
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 563 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 21:28

W takim razie moglibyście mi polecić jakiś dobry zamiennik tuszu czarnego do mojego Brothera ? Moj sprzet tez posiada samoczyszczenie. Czy jesli bede raz na jakis czas wlaczal recznie samoczyszczenie, to czy nie bedzie problemu z zasychaniem tuszu ?

• 0

#8 worm

worm
  • π

• 8695 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 21:49

Mam Brother'a od paru lat i żaden tusz mi jeszcze nie zasechł. Drukarka sama się sobą zajmuje ;)
Jeśli chodzi o zamienniki to próbowałem różnych i w zasadzie, jeśli tylko pasował kształtem to był dobry.

Tam są takie dziwne szyny na pojemnikach u mnie, więc nawet jak sprzedający zapewniał mnie że pasuje a okazywało się że nie to wymieniał mi.

Największy problem miałem z czarnym, ale obecny jest w porządku.

• 1

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#9 uspy12

uspy12
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 00:14

Zamienniki są tańsze ale jakoś wydruku jest gorsza. Co do zasychania tuszu to zasycha głowica którą trzeba wyczyścić specjalnym płynem np. http://allegro.pl/pl...4846484461.html. Na szczęście w brotherach tusz jest odprowadzany wężykami które można udrożnić np. strzykawką. Jeżeli wydruk jest niepełny wystarczy dać płyn w miejscu gdzie jest pobierany tusz w głowicy i w drukarce dać opcje czyszczenia. Od Ciebie zależy czy wolisz oryginalny czy zamiennik cena=jakość przy oryginalnych tuszach jakość wydruku jest lepsza. Na twoim miejscu wybrałbym zamiennik jest tańszy i zaoszczędzisz sporo kasy

Nie mogę się z Panem zgodzić.

Posiadam Canona mx925 i drukuje na nim dużo zdjęć. Korzystam z zamienników i bardzo sobie chwale. Zakupiłem do niego kartridże wielokrotnego użytku i tusz w butelkach 0,5 l w cenie niewiele większej niż oryginalne tusze. Co prawda sprzęt wymagał kalibracji (na allegro można znaleźć usługę kalibracji drukarki) lecz żadne inne problemy nie występują. Oryginalny zestaw tuszy Canon to wydatek rzędu 300 zł za zestaw. Cena kartridży i tuszu w butli to 350 zł. Nie ma najmniejszego problemu drukowaniem czy zasychaniem tuszu. Drukarka stała wyłączona przez 3 tygodnie i po jej włączeniu nie wystąpiły żadne problemy. Nie zawsze cena=jakość.
  • 1

#10 kierownik94

kierownik94
  • Amator

• 41 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 09:08

Pracuje firmie zajmującej się produkcją tuszy i były robione porównania między oryginalnymi a zamiennikami różnica była, nie mówię tu o jakieś powalającej różnicy ale jakaś tam była. W HP największa zaś w Brotherach i Epsonach znikoma a z Canonami bywało różnie bo niektóre posiadają głowice w tuszach a niektóre są zamontowane w drukarce.

• 1

#11 blant1995

blant1995
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 563 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 13:51

Okej, dzięki wielkie za odpowiedzi. Zamówiłem tusz ActiveJet. Mam nadzieje, że będzie dobrze mi służył. :)

• 0

#12 student84

student84
  • Gaduła

• 441 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 18:05

Z pewnością, to sprawdzony producent, ewentualnie asarto jest równie dobrej jakości, więc też sobie możesz wypróbować w przyszłości.

• 0

#13 Jules

Jules
  • Entuzjasta

• 532 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 03:07

aj to dobry producent, chociaż ostatnio opiera się na swojej popularności, a jakościowo ustępuje już tańszej konkurencji jak np. wspomniane asarto, elo czy uni-1
  • 0

#14 Kato28

Kato28
  • Bywalec

• 88 postów

Napisano 21 luty 2017 - 20:23

a brał ktoś zamienne tusze ze sklepu DobreTonery? Slyszalem, ze maja dosyc dobre i w porownaniu do innych stron np. allegro o wiele tansze ktos cos wie? :)

• 0

#15 GlobalPrint

GlobalPrint
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 09:56

Zachęcam do odwiedzenia sklepu https://www.globalprint.pl z tuszami i tonerami do drukarek.

• 0

Tusze tonery   www.globalprint.pl

#16 Piotr_007

Piotr_007
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:42

Witajcie. Jestem posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-J132W. Po raz pierwszy w nim skończył mi się oryginalny czarny tusz. Przymierzam się do zakupu oryginału za ~ 70 zł. Tylko pytanie czy jest sens ? Jaka jest różnica w zamiennikach ? Słyszałem, że jeśli się często nie drukuje to tusz może zasknąć gdzieś w drukarce ? Jestem w tym kompletnie zielony, więc przychodzę o poradę do was. Nieraz jest tak, że dość często drukuje, a nieraz drukarka potrafi stać miesiąc nie używana. Prosiłbym o pomoc. :)

Wszystko zależy co drukujesz na swojej drukarce. Jak drukujesz bardzo ważne materiały, gdzie kolor musi być jak z katalogu - to kupuj oryginały. Jak może mieś odchylenia kolorów 10-20% - czego nie zauważy przeciętny użytkownik - to kup zamienniki. Oczywiście są także tusze "zamienniki" i "zamienniki". Jak widzę czasami na Allegro jak sprzedawane są tusze do drukarki takiej jak Twoja to jak bym się bał ich włożyć do swojej drukarki. Ale jak wybierzesz markowe zamienniki np. ASARTO, ActiveJet, WOX - to spokojnie będą ci działały i wydruki powinny być OK. Jak szukasz dużego wyboru różnych producentów sprawdź w sklepie ProfiBiuro.pl - https://www.profibiuro.pl

W przypadku Twojego modelu drukarki jak się zdecydujesz na zamienniki to raczej uważaj z instalacją najnowszego programowana do drukarki. Producent może obdarzyć Cię niespodzianką, iż po zainstalowaniu najnowszej wersji przestaną Ci działać zamienniki i będziesz musiał poczekać aż się pojawia, takie, które zadziałają. Ja bym nie instalował nowego oprogramowania w drukarce i bym się upewnił, iż nie zainstaluje się samo automatycznie.

• 0

#17 dido3

dido3
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 16:36

Co sądzicie o ofercie, którą można znaleźć pod tym adresem? https://inkhouse.pl Moim zdaniem bez wątpienia jest w czym wybierać. Znajoma poleca, ale interesują mnie również inne opinie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

• 0

#18 sunsee

sunsee
  • Gaduła

• 306 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 10:51

Moja drukarka nie widziała oryginalnych tuszy od czasu skończenia startowych :D Actis i Active jet się dobrze sprawdziły i już do oryginałów nie wracam. A drukarka już prawie 4 lata ma

• 0

#19 White_Ghost

White_Ghost
  • Bywalec

• 77 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 08:56

Osobićie używam tylko zamienników ( Brother DCP J 125). Jakośc wydruku jest trochę gorsza, ale nie ma wielkiej tragedii.
Jeżeli drukarka jest regularnie czyszczona nie powinno być problemów z zasychaniem dysz. Polecam zamienniki ActivJeata dostępne
np. w Sferisie.

• 0

#20 remik227

remik227
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 12 październik 2017 - 11:42

Osobiście jakiś czas temu starałem się wykorzystywać regenerowane tonery, ale po tym jak doświadczyłem dosyć poważnej awarii doszedłem do wniosku, że to najwyższa pora przejść na oryginalne produkty, gdyż przez zastosowanie zamienników straciłem gwarancję, przez co musiałem zaopatrzyć się w nową drukarkę. Od kilku miesięcy zaopatruję się na stronie: https://laserowka.pl/ , i jedno wiem z pewnością, że nie ma drugiego takiego sklepu, który z tak bogatą ofertą oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, sprzedaje produkty za tak niską cenę. Strona godna polecenia!

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych