Skocz do zawartości

Router możliwie jak najtańszy z bardzo dużym zasięgiem i stabilnym połączeniem


Recommended Posts

Witam. Mieszkam w segmencie 4 kondygnacyjnym i szukam jakiegoś mocnego ruotera, aby nie ciągnąć kabli, nie kupować wzmacniaczy sygnału itp. 

 

Router będzie na parterze, musi przebić przez 4 stropy, bo śpię na strychu i właśnie tam mam telewizor i komputer. Fajnie gdyby internet był w ogrodzie, ale przede wszystkim, żeby dom miał pełne pokrycie. Odbiorniki wi-fi są jakieś na każdej kondygnacji, typu telefon telewizor itp.

Nie wiem za ile można kupić coś dobrego, wiem natomiast, że mój obecny tp-link wr 340g nie jest w stanie nawet jednej kondygnacji zasilić z pełnym zasięgiem, a stropy nie przebija w ogóle.

Co ważne, przydała by się opcja podłączenia drukarki do routera przez USB, bo jest kilka komputerów, a drukarka jedna :)

 

 

Wstępnie myślałem o air-line ap60, może n.power ze zmianą ustawień na pełną moc, ewentualnie asus rt n66u, to najdroższa opcja z możliwych - jakiś używany.

Generalnie nie znam się jakoś szczególnie, więc fajnie, gdyby ktoś doradził co można kupić do 200 max 300zł. W grę oczywiście wchodzą routery nowe jak i używane. 

 

router DLS, sygnał wejściowy będzie z kabla LAN.

Edytowane przez glebor
Link to post
Share on other sites

Tak, jak powiedział cooger jest mało prawdopodobne, aby jeden router spełnił Twoje oczekiwania. W zależności od konstrukcji budynku już 2 piętra potrafią być dużym ograniczeniem w łączności.

Jednakże nie musisz od razu ciągnąć kabli po całej działce.

Rozwiązań jest kilka.

 

Pierwsze to Reapter Wi-Fi

Podany przeze mnie link prowadzi do artykułu, który na podstawie testu jednego urządzenia omawia również jego działanie. Nie oznacza to, że polecam Ci to urządzenie (nie znam go), chcę Ci tylko pokazać jak to działa.

 

Drugie rozwiązanie to: wykorzystanie sieci elektrycznej do przesyłania sygnału internetowego. Służy do tego urządzenie takie

jak to, zwane transmiterem sieciowym czy od nazwy całej technologii PowerLine

Link to post
Share on other sites

Nie znając budynku i nie robiąc testów/pomiarów nie ma jednoznacznej odpowiedzi. U moich rodziców jeden WRT-300 ogarnia dwa poziomy budynku (jeden strop) + spory kawałek od domu. On ma na wyjściu maksymalną dopuszczaną moc czyli ok. 20dB i jakieś kilkanaście metrów od domu, w altanie jest zasięg. Zwiększanie mocy sygnału wymianą anten na silniejsze odbywa się na zasadzie spłaszczania sygnału - czyli jeśli w poziomie będziesz miał większy zasięg to w pionie mniejszy - więc raczej nie tędy droga. Osobiście w takim przypadku poszedłbym w: router-połączenie powerline'ami i drugi ap/router w trybie ap. Teoretycznie można też próbować stawiać repeater, pamiętaj tylko że repeatowanie obcina pasmo o połowę.

Link to post
Share on other sites

No właśnie tak patrzę, ten 8level wrt-300 ma sporo dobrych opinii, zasięg ma dobry, internet 300MBPS to chyba dużo. Ja mam w tej chwili łącze 30Mb i raczej nie prędko będę je zwiększał, a z drugiej strony nie widzę chyba sensu inwestowania w drogiego asus rt-n66u, no chyba, że warto taki nowy za 300zł kupić?

 

ten 8 level ma opcję dodatkowej anteny, czy po prostu odkręca się tą co jest i wkręca dłuższą, czy ona jest niewymienna?

 

Potrzebuje jak najszybciej coś dobrego kupić, bo nie mam neta na górze i mnie to wnerwia jak chce soć obejrzeć wszystko się zacina ...

Edytowane przez glebor
Link to post
Share on other sites

300Mbps radia to praktycznie przy pełnym zasięgu 100Mbps kabla. Co do rt-n66u - w życiu nie wydałbym 300pln na urządzenie w standardzie n - za tyle kupiłem tp-linka c5 w ac. Druga sprawa, że to 900mbps które podają przy Asusie to czysty marketing, to zakłada użycie kart 450mbps - kto takimi dysponuje?

 

P.S. W WRT-300 anteny są niewymienne, nie mniej one są dość duże. Sprawa numer 2 - przy wymianie anten nie wymienia się jednej tylko wszystkie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...