Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta dźwiękowa (~350zł)

karta dźwiękowa 350 komputer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kameleoonik

kameleoonik
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 01 styczeń 2015 - 21:38

Witam wszystkich!

Może najpierw zacznę od : Szczęśliwego Nowego Roku!

A teraz zmierzając ku tematowi.

Posiadam sprzęt:

Słuchawki: Marshall Monitor'y

Płyta główna z integrowana kartą: Gigabyte GA-Z97-HD3 (Wbudowana karta muzyczna Realtek Audio ALC887 7.1 HD).

Budżet: max 350 zł.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej do wyżej wymienionych słuchawek.

Wydaje mi się, że niezintegrowana karta wyciągnęłaby z nich dużo więcej. Przeznaczenie karty było by szerokie: FPS (typu BF) oraz muzyka (gatunki muzyczne: hip-hop,goa/ambient/psybient [ podaje linka jakby ktoś nie znał gatunku www.youtube.com/watch?v=6WTxC8wnXQo , www.youtube.com/watch?v=5enYHW4dyxA&index=118&list=UL8EIgSwCEJgk]).

Oczekiwałbym jak to zwykle bywa lepszego pozycjonowania dźwięku w grach jak również poprawienia (o ile to możliwe) jakości (choć na nią nie narzekam) w muzyce.

W temacie kart dźwiękowych jestem kompletnie zielony tak więc zwracam się do Was o pomoc.

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

Pozdrawiam:).

• 0

#2 janpol2008

janpol2008
  • Entuzjasta

• 502 postów

Napisano 01 styczeń 2015 - 22:35

http://allegro.pl/ka...4864627052.htmlnajlepsza w tych pieniądzach, żadne asusy czy creativy

• 0

#3 kameleoonik

kameleoonik
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 01 styczeń 2015 - 22:42

Dziękuje Ci janpol2008 za odpowiedź.

Czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego akurat ta karta a nie inna?

Czego mogę się spodziewać po jej zakupie i podłączeniu (jakie ona da efekty)?

Czym ona się różni od np: Asusa Xonar DX/XD ?

@edit

Z tego co tak na szybko zauważyłem to karta ta nie ma wejścia na mikrofon co w przyszłości (jeśli będę miał zamiar dokupić do PC'ta mikrofon może być lekkim minusem :( ) Czy jest coś godnego polecenia z wejściem mikrofonowym? 

Użytkownik kameleoonik edytował ten post 01 styczeń 2015 - 22:51

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7856 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 02 styczeń 2015 - 00:22

Nic nei stoi na przeszkodzie w podłączeniu mikrofonu do integry. Natomiast jeśli karta może być zewnętrzna to Audiotrak Cube ma wejście mikrofonowe.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 kameleoonik

kameleoonik
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 23:06

Cooger, faktycznie masz rację. Nie pomyślałem o tym (późna godzina :roll: ).

W takim wypadku Audiotrak zaproponowany przez janpola2008 jest obecnie jedyna propozycją.

Karta ta wydaje się być ok (przypominam że w temacie kart jestem zielony).

Czy ma ktoś może jakieś inne propozycję? Czy mógłby ktoś tak +/- opisać czego się spodziewać po tej karcie w połączeniu z mymi słuchawkami? Jakie da efekty w porównaniu z kartą zintegrowaną?

Dziękuję za wszelką pomoc! :)

Pozdrawiam. :)

@UP

Czy ktoś się jeszcze wypowie na ten temat? Jeśli nie to jutro prawdopodobnie zamawiam tego Audiotraka. Czytałem jakaś recenzję tej karty ale wolałbym mieć opinie/uwagi od jakiegoś forumowicza który jej używa/coś o niej wie.

• 0

#6 renholder1987

renholder1987
  • Gaduła

• 444 postów
  • GG:3892974
  • Miejscowość:Czarnków

Napisano 08 styczeń 2015 - 08:40

http://allegro.pl/ka...4864627052.htmlnajlepsza w tych pieniądzach, żadne asusy czy creativy

Jeszcze audiotrack prodigy cube godny polecenia z racji gniazd na OP AMPy,można sobie dopasować pod siebie jak defaultowy nie będzie odpowiadał.No i wiadomo wsmacniacz słuchawkowy,mikrofonowy,komplet wejść i wyjść no i ta funkcjonalność zawsze można podpiąć pod lapka czy jakieś inne ustrojstwo pod usb i zmienić w prawdziwy sprzęt audio :D

• 0

PC:Intel i5 4670k (+ Noctua NH-U12P SE2+NT-H1),Gigabyte Z87-HD3,Zotac Mini GTX 1070Ti 8gb 256bit, 2x8GB DDR3 Crucial Balistix Sport 1600MHz, Samsung SSD 840 Pro 128GB+Adata SU800 512gb+WD Caviar Blue 500GB +WD Blue1TB SATA+Toshiba P300 1TB, SeaSonic Focus Plus Gold 550W, Samsung LC24FG73FQUXEN, Audiotrak Prodigy Cube +OPA2107ap,Creative A500 2:1,Sidewinder x4,Steel Series Sensei Raw GW2+Steel Series QcK gaming pad GW2 Eir Edition,Corsair Carbide Series 100R ,

Pomogłem? Nie zapomnij mnie pozytywnie ocenić ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta dźwiękowa, 350, komputer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych