Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chciałbym was prosić o radę. Otóż muszę zakupić sobie laptopa w sumie uniwersalnego. Ma on służyć do obróbki grafiki(oczywiście nie jakieś zaawansowane programy, ale żeby jakoś chodził photoshop), programowania, obejrzenia filmu na telewizorze, jak i czasem do gry. Czasami może się zdazyć też jakiś program typu CAD, ale to rzadko. Tak więc notebook używany praktycznie do wszystkiego

Chciałbym byście zaproponowali jakieś notebooki na przykład z komputronik.pl (pewnie tam nic się nie znajdzie bo zawsze drogo), pccentum.pl (zdaje się że mają dość atrakcyjną ofertę, lecz większość bez windowsa :) ), inwazjapc.pl no i jeszcze allegro.pl (najlepiej w lokalizacji Łódź, ale jak gdzieś indziej to po prostu poszukam takiego w Łodzi). O ile ktoś zaproponuje jakieś notebooki to prosiłbym też komentarz co w nim jest dobrego, że warto się nad nim zastanowić. Możecie też szukać w innych sklepach, ale najlepiej by miały siedzibę/filię w Łodzi i możliwość odbioru osobistego. To 2100zł to jest maksymalna granica ceny, powyżej nie jestem w stanie już kupić.

Link to post
Share on other sites

Ten laptop powinien być dobrym wyborem - http://allegro.pl/msi-cr720-019xpl-17-3 ... 64303.html

 

Dałeś bardzo niski limit cenowy jak na laptop do obróbki grafiki albo grania.

 

A teraz co w tym laptopie jest wartego uwagi. Przede wszystkim jest to matryca, która powinna ci wystarczyć do obróbki grafiki. Posiada dobre nasycenie kolorów, no i jest 17 calowa. Minusem jest, że jest bardzo błyszcząca ale po prostu sobie zasłonisz okno, żeby ci słońce nie świeciło.

 

Procesor choć nie jest potęgą to powinien być szybszy od większości mobilnych Core 2 Duo a na pewno od starych Pentium Dual Core.

 

2GB pamięci ram powinno ci wystarczyć ale zważ na to, że istnieje możliwość rozbudowy nawet do 8GB co daje ci duże możliwości konfiguracyjne.

 

Karta graficzna to nie jest jakaś potęga. Nie spodziewaj się, że włączysz na tym jakąś grę ale Photoshop powinien w miarę dobrze chodzić. Nie jest to GT 335M ale powinieneś komfortowo popracować. Za cenę 2100 po prostu nie da się znaleźć niczego lepszego.

 

Wiem, że nie zaproponowałem ofert w Łodzi ale wiem, że tam nie ma prawie żadnego taniego sklepu (sam tam mieszkam :E)

 

Istnieje jeszcze pewne rozwiązanie alternatywne o którym poinformowałem cię na PW

Link to post
Share on other sites

a ja bym rozważył zakup tych dwóch:

 

15,6"

http://allegro.pl/laptop-asus-k50id-t45 ... 74905.html

 

17,3"

http://allegro.pl/wyprzedaz-giga-acer-7 ... 41332.html

 

Acer juz bedzie calkiem dobra maszynka ktora i do gier sie nada, duzo pamieci,duzy dysk, w sam raz dla poczatkujacego grafika jak i gracza

 

natomiast jeśli odpuściłbyś sobie gry i pozostawil go do photoshopa/cad i prac typowo biurowych to proponowalbym cos na i5 zeby zapewnic zadowalajaca wydajnosc:

 

http://allegro.pl/laptop-acer-tm5740-57 ... 86203.html

 

lub ten sam ale z 4gb ram a raptem 49 zl wiecej:

 

http://allegro.pl/laptop-acer-tm5740-57 ... 86220.html

Link to post
Share on other sites

Asus k50id - mała rozdzielczość. Słaba karta graficzna, lepsza od intel hd ale kokosów nie zbijesz. Słaby, stary i przegrzewający się procesor.

 

Acer 7738 - Używany, skoro sklep sprzedaje używanego laptopa to pewnie wrócił z naprawy albo jest tak styrany, że nie dali real foto

 

Pozostałe laptopy podane przez orbika mają kartę Intel HD, która ma problemy z najprostszymi grami.

Link to post
Share on other sites

bo prawda taka ze w takiej kwocie nie znajdzie laptopa ktory zapewni zadowalajaca wydajnosc w cad jak i w grach ... albo zrezygnujemy z lepszej karty na rzecz cad'a albo z procesora na rzecz gier

 

z tego co widze to odkad na rynek wpadla seria "i" w kolko krytykujesz wszystko co jest na c2d, nie patrzac nawet na przedzial cenowy jakim dysponuje kupujacy i zastosowania do jakich ma uzyc

 

jesli Tobie to nie sprawia problemu, znajdz notebooka na i3/i5 i z karta lepsza niz 320gt w cenie do 2100 za nowy sprzet, powodzenia

 

procesor troche lepszy niz w asusie ktorego podalem post wyzej, karta graficzna gorsza niz w asusie post wyzej:

http://www.proline.pl/?p=ACER+LX.N9X02.080

Link to post
Share on other sites

Nie znajdę. Krytykuję głównie Intel Pentium Dual Core jeśli trudno ci się wczytać w mój post to wyjaśnię ci dlaczego. Są to przestarzałe, słabe i grzejące się procesory. Nie wierzysz mi to sprawdź sobie w internecie. Autorowi zaproponowałem na PW już inny laptop z C2D ale raczej jest sceptyczny co do C2D toteż szukam innego rozwiązania

 

Matryca Acera którego zaproponowałeś pozostawia wiele do życzenia.

Link to post
Share on other sites

jak cos proponujesz pisz a nie chowaj sie z tym ;], co do grzejacych sie procesorow, mam w domu 2 laptopy, jeden na i5 drugi c2d p7450 i jakos szczerze nie zauwazylem zeby sie specjalnie grzal, temp w okolicahc 57 stopni to raczej normalna temperatura,,to , ze Ty masz stare c2d w starym procesie technologicznym z gigantycznym TDP nie znaczy ze ostatnia seria c2d byla tak samo skopana jak ta z Twojego notebooka z profilu, jak chlodzenie lipne to wszystko sie bedzie grzalo

Link to post
Share on other sites

tylko ze przykladowo ten dualcore z asus wypada lepiej w passmarku od Twojego T6600(zebys nie napisal ze bezpodstawnie http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup. ... 40+2.30GHz) a TDP ma na tym samym poziomie, nie bylbym tego taki pewien , ze t4500 bedzie sie strasznie grzalo, z punktu widzenia uzytkownika , to ten procesor wplynie raczej na dlugosc pracy na baterii niz na wydajnosc

Link to post
Share on other sites

Ilość testów zobowiązuje. Nauka wymaga aby wynik był powtarzalny.

 

Dual core - Samples: 86

C2d - Samples: 700

 

Wiesz to tak jakbyś porównywał wyniki w 3dmarkach. Są gó**o warte ale ty oczywiście jesteś mądrzejszy i wiesz lepiej bo jesteś ekspertem. To, że ty masz grzejący się złom nie oznacza, że każdy musi mieć. Nie wiem jakie ma osiągi ten dual core, mam to gdzieś. Jest za gorący żeby wsadzać go do laptopa, to jest chory pomysł, który z resztą odbił się czkawką i w laptopach szybko pojawiły się Core 2 Duo.

 

Nie będę się z tobą więcej kłócić. Nic mnie nie obchodzi czy mi wierzysz czy nie. Ważne, że wiem, że mam racje i to mi wystarcza. Im bardziej się pocisz nad swoimi pseudo testami, tym większą radość mi sprawiasz. Niektórzy nie potrafią przyznać się do błędu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...